Liczba ofiar burzy śnieżnej w USA wzrosła do ośmiu osób

Kategorie: 

W zachodniej części USA doszło do potężnej burzy śnieżnej. W wyniku uderzenia zimy śmierć poniosło w sumie 8 osób. Ofiary to w zdecydowanej większości uczestnicy wypadków komunikacyjnych oraz upadających drzew i linii energetycznych.

 

Wielka burza wystąpiła w nocy z piątku na sobotę w stanach Kalifornia, Nevada, Arizona i Nowy Meksyk.  Według prognostyków należy oczekiwać dalszego pogorszenia pogody w tym silnego wiatru, kolejnych opadów śniegu i spadku temperatury. W stanach dotkniętych gwałtowna pogodą doszło do setek wypadków na oblodzonych i zaśnieżonych drogach.  Władze ostrzegają podróżnych o problemach, jakie mogą wystąpić i zalecają pobyt w domu lub w hotelu, aż do poprawy pogody.

 

Potężny cyklon, któremu towarzyszy arktyczna pogoda przemieszcza się w głąb lądu i już niemal osiągnął Teksas.  Porywy wiatru miejscami przekraczają 80 km/h.  Burzy towarzyszą takie zjawiska jak deszcz, śnieg i grad.  Sytuację pogarsza fakt, że w USA wiele osób obecnie podróżuje gdyż zbliża się Święto Dziękczynienia, które przypada w tym roku w dniu 28 listopada.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika mateusz

A co mnie obchodzą USA? 8

A co mnie obchodzą USA? 8 osób? W Polsce codziennie więcej umiera z głodu, a w zimę z wyziębienia. W Rosji kilka razy więcej ludzi zginęło w katastrofie samolotu a wy o tym ani słowa. Jesteście jakimiś dupolizami amerykanów?

Portret użytkownika danielov

albo znz tragizują , albo

albo znz tragizują , albo nastąpiło rzeczywiście napiętrzenie się tych wszystkich kataklizmów. To wulkany, to czarne deszcze, to burze snierzne, to tornada, to tajfuny na filipinach i jeszcze kometa- JA Syn w drodze. 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem