Lenin wkrótce przywdzieje nowy garnitur

Kategorie: 

Ciało Włodzimierza Lenina będzie nosić nowy garnitur. Wymiana wdzianka, poprzedzona skomplikowanymi procedurami, spowoduje zamknięcie mauzoleum dla zwiedzających od dnia 16 lutego do 16 kwietnia br., podaje Interfax.

 

Władimira Ilicza Lenina zabalsamowano w dniu jego śmierci 21 stycznia 1924. Współczesna nauka umożliwia bezterminową konserwację zwłok, dlatego od tego czasu wódź rewolucji spoczywa w mauzoleum przypominającym piramidę schodkową. 

 

W „przebieraniu” Lenina uczestniczyć będą biochemicy z rosyjskiego Instytutu Roślin Leczniczych i Aromatycznych. Zmiana kostiumu odbywa się co kilka lat. Równolegle testowane będą urządzenia, funkcjonujące w moskiewskim grobowcu. 

Po upadku ZSRR już wilokrotnie pojawiały się pomysły, aby Lenina po prostu pochować. Tak przecież uczyniono z ciałem Józefa Stalina, który też przez jakiś czas był wystawiony na widok publiczny w tym samym mauzoleum. On jednak po śmierci szybko stał się niepopularny, a Lenin pozostaje do dzisiaj symbolem i jedną z głównych atrakcji Moskwy.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Komik

Jak miałem 15 lat byłem w

Jak miałem 15 lat byłem w Moskwie u znajomych i poszedłem do mauzoleum zobaczyć Lenina. Kolejka ludzi przesuwa się powoli i przechodzi się dookoła katafalku. Całośc tzn. katafalk jest oszklony i tak podświetlony, że nie widać tego szkła. Utkwiła mi w pamięci prawa zaciśnięta dłoń - ponoć symbol klasy robotniczej.

Portret użytkownika lolo

Ha, ha, ha... Tytuł świetnie

Ha, ha, ha... Tytuł świetnie się nadaje do opisu sytuacji Europy pod panowaniem gender z Leninem jak patronem. Jego zamiłowanie do wspólnych igraszek z Zinowjewem jest świetną rekomendacją:
„Wowa! Czy nie zarosła twoja pupcia w czasie naszej rozłąki?.. Wkrótce przyjadę, jak tylko uporam się ze sprawami i zajmiemy się przeczyszczeniem twojej miłej pupci.”
„Wowa! Za każdym razem, kiedy znajduję się daleko od ciebie, strasznie cierpię. Cały czas mi się wydaje, że oto siedzę tu, tęsknię za tobą, a ty właśnie w tej chwili mnie zdradzasz. Przecież jesteś wielkim figlarzem, – to wiem … Nie zawsze można wytrwać, szczególnie w rozłące z ukochanym. Ale ja się trzymam i na nic sobie nie pozwalam. A ty jesteś w paskudnej sytuacji – trzeba zawsze być obok Nadi. Rozumiem cię, wszystko rozumiem … I jak trudno jest udawać przed otoczeniem, też rozumiem. Teraz jednak stało się nieco łatwiej – nie trzeba przed nią nic ukrywać. Nie tak, jak wtedy w Genewie, kiedy po raz pierwszy przyłapała nas … „.
„Iljicz! Wszystko, co mi poleciłeś, wykonałem. A czego jeszcze nie zdążyłem, na pewno zrobię … Tutaj jest bardzo ciężko i trudno, ale rozgrzewa mnie myśl, że już za kilka dni zobaczę ciebie i zamknę w swych ramionach. Czy chronisz nasze gniazdko? Nie sprowadzasz tam innych? Jestem tutaj bardzo zmartwiony i jedynie nadzieja na twoją wierność rozgrzewa mnie … Całuję cię w twoją marksistowską pupcię (ros.- Целую тебя в твою марксистскую попочку – od tłum.). Twój Herschel.
(http://wolna-polska.pl/wiadomosci/lenin-kat-narodu-rosyjskiego-zwykly-pederasta-2014-09)
 
No i jeszcze czasem trójkąt jak się wmieszał Trocki...

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem