Laureat pokojowego Nobla, Barack Obama zwiększył ilość ataków z wykorzystaniem dronów

Kategorie: 

Trudno w to uwierzyć, że w 2013 roku wciąż wiele ludzi nie słyszało nic o dronach bojowych. Amerykanie używają tych śmiercionośnych bezzałogowych samolotów od ponad dekady ale za prezydenta Obamy wykorzystanie tej technologii osiąga wyżyny a sama CIA wykonała w ostatnich latach ponad 300 nalotów w których zginęło prawie 2500 osób.


Na świecie w tajnych i jawnych bazach USA, znajdują się setki bezzałogowych dronów zdolnych do przeprowadzania nalotów z wkorzystaniem broni rakietowej. Ponieważ wytrenowanie pilota jest znacznie droższe niż zbudowanie drona o wiele lepiej jest posadzić go w bezpiecznej bazie a samolotem kierować za pomocą satelity. Tak naprawde samoloty te i tak same startują i lądują potem wystarczy im wpisać koordynaty i punkty kontrolne aby dron doleciał jak po sznurku w celu przeprowadzenia ataku. Człowiek jest potrzebny na końcu zadania i raczej tylko do pociągnięcia za spust.

Oficjalnie drony należące do armi amerykańskiej i CIA prowadzą operacje wojenne i antyterrorystyczne. Ataki bezzałogowców kończą się zwykle odpaleniem rakiet, które mają dosięgnąć kolejnych tak zwanych "terrorystów". Amerykanie regularnie bombarduja w ten sposób Afganistan, Pakistan a także Somalię w Afryce. Teraz mówi się otwarcie o potrzebie pojawienia się amerykańskich dronów w tym co zostało z "wyzwolonej" Libii, a to oznacza operacje na przedpolu Europy. Problem istnieje co widzimy w pobliskim Mali.

Krytycy strategii laureata pokojowej nagrody Nobla wypominają mu, że jego wojna za pomoca dronów pochłonęła juz kilka tysięcy ofiar i to w większości cywilnych. Zwraca się też uwagę, że o ile armia USA rozliczała się publicznie z pomyłkowych bombardowań za pomoca bezzałogowców to CIA, będące de facto państwem w państwie traktuje swoją flotę dronów jako narzędzie do przeprowadzania ściśle tajnych operacji. Oznacza to, że lepiej nie być na liście celów do morderstwa jaką widocznie wciaż posiadają amerykańskie służby. Nigdy jednak ich działania nie były tak bezczelne i zabójczo skuteczne.

 

 

Źródło: http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,title,USA-otworza-w-Afryce-Polnocnej-nowy-front-dla-swoich-smiercionosnych-dronow,wid,15276689,wiadomosc.html

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Wojox

Moja osobista opinia jest

Moja osobista opinia jest taka iż w pewnym momencie, może to być początek wielkiego ucisku, ludzie zostaną zostawieni sami sobie. Rżądy (biblijne góry) i wyspy (instytucje wspierające ludzi) znikną z dnia na dzień. Elity schowają się do swoich podziemnych miast-baz i stamtąd będą latać swoimi dronami celem obserwacji i eksterminacji tych co na powierzchni.
Drony są już produkowane w potężnych ilościach. I co śmieszne zwykłe lemingi produkują bat na siebie. Choćby Strefa 51 i inne obiekty..

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wojox napisał:Moja osobista

Wojox wrote:
Moja osobista opinia jest taka iż w pewnym momencie, może to być początek wielkiego ucisku, ludzie zostaną zostawieni sami sobie. Rżądy (biblijne góry) i wyspy (instytucje wspierające ludzi) znikną z dnia na dzień. Elity schowają się do swoich podziemnych miast-baz i stamtąd będą latać swoimi dronami celem obserwacji i eksterminacji tych co na powierzchni. Drony są już produkowane w potężnych ilościach. I co śmieszne zwykłe lemingi produkują bat na siebie. Choćby Strefa 51 i inne obiekty..

Twoja opinia niezwykle pokrywa się z moją... pozdrawiam

Portret użytkownika Pulsar

Hm,.. moim zdaniem rządy nie

Hm,.. moim zdaniem rządy nie znikną z dnia na dzień, bo przecież "król południa" (USA) z Księgi Daniela ma zostać zniszczony ręką samego Boga po przez Jezusa Chrystusa, jako Króla Królestwa Bożego.  A co za tym idze, USA będzie istnieć do samego końca, jako naród i instytucja.

Portret użytkownika Johny

HAHAHAHAHA JUSZKA nie wiem co

HAHAHAHAHA JUSZKA nie wiem co za bajki Ci sie snia, bo Twoje opowiesci czasami przebijaja najlepsze swiatowe filmy Smile Ja w 1976 wygralem konkurs na lot w kosmos, musze przyznac, ze to bylo przednie wydarzenie, mam nawet zdjecia sluchaj. Dlaczego ludziom zalezy na byciu fajnym poprzez to co sie nastuka w klawiature i da wiare, ze ktos w to uwierzy Smile Pozdro

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem