Łamanie stereotypów: izraelscy żołnierze i arabskie dzieci

Kategorie: 

Izraelski portal (שטיבל חדשות) w poniedziałek opublikował film w celu unaocznienia opinii publicznej na świecie, że żydowscy żołnierze zachowują się przyzwoicie w stosunku do Palestyńczyków. Oficerowie, służący na granicy, rozdają jedzenie rozradowanym dzieciom. Maluchy dziękują i przytulają się do ludzi w mundurach.

 

Obrazki te skłaniają niektórych obserwatorów do zadania pytania, dlaczego wszystkie media przekazują jedynie tylko negatywne relacje z Zachodniego Brzegu?


Na filmie widać, jak mali chłopcy zmierzają w kierunku żołnierzy i policjantów. Potem wojskowy obdarowuje dzieci jedzeniem, a jeden z malców przytula się do nogi mężczyzny. Podobnie mali Palestyńczycy potraktowali drugiego z izraelskich funkcjonariuszy. Przyjazne gesty to rzadkość w relacjach palestyńsko - izraelskich.

„Miejmy nadzieję, że te dzieci , które są zbyt małe, aby nienawidzić, będą pamiętały tych żołnierzy, którzy dali im jedzenie i będą wiedziały, że nie wszyscy Żydzi są źli i nie warto pielęgnować w sobie nienawiści” - przeczytać można w komentarzu pod filmem.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika ChłodnymOkiem

 Już byście się nie

 Już byście się nie kompromitowali naoczni obserwatorzy SS-manów... wszystko widzieliście, wszystko wiecie... To może słyszeliście też, że w każdym narodzie zwykle są ludzie ale zdarzają się też bestie, skunksy i zwykłe tchórze. Ja wolę wierzyć, że dopóki nie ma bestialskiego rozkazu i zagrożenia życia w przypadku odmowy wykonania - przeważają ludzkie zachowania. Więc nie warto walczyć o miano skunksa internetu niszcząc dla zasady każdy przyjacielski odruch. Smile   

Portret użytkownika SurvivorMan

Prawda jest taka, że wie jak

Prawda jest taka, że wie jak tam jest tylko ten, co to widział na własne oczy, ponieważ środki masowego przekazu nigdy nie są neutralne i obiektywne!!! Zawsze poglądowo stoją po jednej ze stron, nawet jeśli samozwańczo określają się NIEZALEŻNYMI. Także jak ktoś nie był, nie widział to lepiej niech do wszystkich informacji podchodzi ostrożnie, bo w przeciwnym razie będzie miał spraną banię w jedną albo drugą stronę...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Pio'76

Wiecie co, to jest jak

Wiecie co, to jest jak tresura zwierzat w cyrku. Będziesz głodny do czasu aż prawidłowo wykonasz sztuczkę.
Dla mnie fakt, że dzieci tulą się do izraelskich żołnierzy z powodu jedzenia, świadczy o tym, że Palestyńczycy żyją tam, jak Żydzi w gettcie w latach '40. Tam też dzieci podobnie reagowały na takie gesty ze strony Niemców, choćby byli z SS i przed chwilą zastrzelili innego Żyda dwie ulice dalej. :/

Portret użytkownika RH+

To jak czekolada w kształcie

To jak czekolada w kształcie SS mana w czasie II wojny światowej.
Zabrali im ziemię i wodę, domostwa, wolność i możliwość samostanowienia o sobie, potem wymordowali większość ludzi z tego terenu a na koniec przynieśli batonika. Rzeczywiście zbawcy, ta izraelska armia. Nie wszyscy żołnierze izraelscy są bestialscy, część jest cynicznie okrutna i bestialska.
Boże chroń Izrael przed sprawiedliwością dziejów (to akurat potrafisz, jahu...)

Portret użytkownika MONSTER

Gdy byłem mały trzy razy

Gdy byłem mały trzy razy spotkałem sie z takim oto zdarzeniem. Podjeżdża samochód na niemieckich blachach, otwiera się okno i na boisko zostają wyrzucone gumy do żucia. Dzieci rzucaja sie na te smakołyki a z tylnego siedzenia wyłania sie obiektyw kamery filmując całe zajście. To miało miejsce w latach 80-tych. Jakie były intencje tych niemców?

Portret użytkownika moon fake

Widze że niewiele wiesz, tyle

Widze że niewiele wiesz, tyle co w szkole cie nauczyli i nic więcej. Otóż polacy to słowianie i musisz wiedzieć że im bardziej język  rozwinięty -choćby ilośc czasów w języku polskim - tym starszy.Na pewno cała zachodnia Europa może nam skoczyć pod względem kreatywności. Zaden z nich w naszej sytuacji by sie nie odnalazł.Możemy się co najmniej z Żydami porównywac a nawet ich przewyższamy .To że finansowo nie dajemy rady, nie znaczy wcale że jesteśmy głupi a jedynie mamy cechy narodowe (dobre cechy!!) które nie pozwalają nam zamykac bram przed innymi. Komuś zalezała żeby wyniśzczyć polską inteligencję a mimo to odrasta jak grzyby po deszczu patrzącna wynalazczośc i kreatywnosc młodych. I wierz mi że kogoś z zewnątrz to bardzo drażni. Samo pochodzenie naszej  i podobnych nacji ginie w mrokach dziejów ale na pewno nasze cechy narodowe sprawiają że jesteśmy niepowtarzalni -choćby brać pod uwagę tylko walecznośc. Może Japonia mogłaby się porównać ale na pewno nie francuzi Biggrin   

Nie ma głupich pytań, są tylko głupcy którzy ich nie zadają...

Portret użytkownika Lilith

tak jak słodko ...dostało

tak jak słodko ...dostało dziecko batonika i film propagandowy jak to za Izraelską okupacją kryje się dobroć serca gotowy!
za paleniem na stosach też kryło się podobno zbawianie zbłąkanych dusz ...jak widać propaganda cały czas ma się dobrze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem