Kwitnie nielegalny handel skórami niedźwiedzi polarnych

Kategorie: 

World Wildlife Fund (WWF) Rosji opublikowała wyniki badań, z których wynika , że kwitnie w najlepsze nielegalny handel skórami niedźwiedzi polarnych. Skórę można kupić już za 600 tys. rubli, głównie w Moskwie. W Internecie można natknąć się na wiele ogłoszeń także z innych rejonów Rosji.

 

Moskiewscy przyrodnicy i ekolodzy monitorują Internet od około 20 miesięcy. Efekt? Ustalono adresy 47 handlarzy, u których można kupić skóry. Działają oni w Moskwie, ale też w Murmańsku, Petersburgu, Czelabińsku, Kirowie, Iżewsku, Dniepropietrowsku i Irkucku.

 

Średnia cena za skórę niedźwiedzia polarnego wynosi 600 tys. rubli (14 940 euro). Ceny poszły ostro w górę w porównaniu do czarnorynkowych ofert sprzed dziesięciu lat. Związek Radziecki zakazał polowania na niedźwiedzie  polarne w 1957 roku i przepisy te obowiązują po dzień dzisiejszy.

 

W Rosji żyje od 5 do 7 tysięcy niedźwiedzi polarnych.  W regionie Morza Barentsa zwierzęta te częściowo migrują pomiędzy norweskim Archipelagiem Svalbard, a należącymi do Rosji Wyspami Ziemi Franciszka Józefa i Nowej Ziemi.

 

Kłusownictwo i sprzedaż skór w Internecie nie maleje, a ceny stale rosną. Najłatwiej skóry można nabyć  w Moskwie. Aby ratować niedźwiedzia polarnego konieczne są zmiany legislacyjne i praktyczne działania. Walka z kłusownikami powinna być prowadzona w wioskach arktycznych z szerokim zaangażowanie miejscowej ludności, donosi Barents Observer.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem