Kurdowie zdobyli tamę, którą dżihadyści mogli wykorzystać do zatopienia Bagdadu

Kategorie: 

Iraccy żołnierze oraz Kurdowie, dozbrajani głównie przez Stany Zjednoczone, zdołali odbić tamę Mosul Dam z rąk dżihadystów. Miało to kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, ponieważ bojownicy z Islamskiego Państwa mogli wykorzystać ją jako broń, spowodować śmierć setek tysięcy osób oraz zatopić Bagdad w ciągu kilku dni.

 

Niektórzy eksperci użyli wobec tej tamy określenia "broń masowej zagłady", w przypadku gdyby nadal znajdowała się w rękach radykalnych Sunnitów. Zapora wodna może pozbawić energii i wody nawet pół miliona ludzi lub po prostu ich zatopić. W tym drugim przypadku, miasto Mosul zostałoby całkowicie zniszczone a Bagdad zalany w ciągu kilku dni.

 

Jednak do katastrofy mogłoby dojść również zupełnie przypadkiem. Wojska Kurdystanu i Iraku były wspierane przez amerykańskie lotnictwo, które przeprowadzało naloty na pozycje dżihadystów. Pojawiały się obawy, że przypadkowa eksplozja mogłaby uszkodzić tamę ale Stany Zjednoczone kontynuowały swoją operację.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Beata

Tylko nikt nie mowi jednej

Tylko nikt nie mowi jednej rzeczy, że to propaganda, która nigdy nie miala by miejsca. Wbrew temu co się u nas mówi to jednak ISIL opiera się na mniejszym lub większym ale jednak poparciu społecznym, ktróre wynika z tego, że jakie prawo mają takie mają ale go co najwazniejsze egzekfują i prawo to służy np. do ochrony przed oszustami których się surowo karze a co ludziom się podoba. Bez tego poparcia by nie istniał i tylko skrajna głupota pozwoliła by sie im pozbyć jedynego kapitału jaki posiadają przez walkę na ślepo z każdym, czyli nawet z własnymi zwolennikami.

Portret użytkownika jj

i tak sie robi

i tak sie robi interesy!!!!!!!!!! 
 
najpierw wymordowac troche ludzi w jakims miejscu gdzie ludzie maja popaprane w glowach od religii, potem jak juz wystarczjaaco duzo z nich sie wku....i i zorganizuje-dac im bron, nie za darmoche rzecz jasna, potem pozwolic wybijac wszystko i wszystkich dookola, byle daleko od nas, a na koniec uzbroic tych kturzy chca z nimi walczyc-i jest!
 
potem to juz tylko siedziesz na kanapie i liczyc siano, a te przyglupy niech sie nawzajem wytna. jak juz zostanie ich malutko, wejdziemy z naszymi GI JOE i zagrabimy co sie da-na konto splacania dlugow za bron rzecz jasna.
 
ku...a, genialny plan.
 
...teraz polska bedzie kupowac bron, bo ja ruskimi strasza...i schemat sie powtorzy, jest bez lipy, dziala od setek, moze nawet tysiecy lat, nie trzeba nic usprawniac. pozniej pejski przyjda i odmaluja dziurawe kamienice i gotowe, lewy papier sie zalatwi zanim polaczki sie wybija.
 
niedlugo potem nasze dzieci i wnuki beda zyc na ulicy, w kraju ktory zostal sprzedany za pestki 2 pokolenia wczesniej...
 
I HARCIKN DANK -pejsowy kiwaczek.
 
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem