"Kto dał NATO prawo do zabicia Kadafiego" pyta Putin

Kategorie: 

Kto dał siłom koalicyjnym prawo eliminacji Kadafiego? To pytanie postawił Władimir Putin podczas oficjalnej wizyty w Danii. Rosyjski premier dodał, że NATO efektywnie właczyło się do walki po jednej ze stron konfliktu i wezwał do bardziej odpowiezialnego zachowania. 

 

Stwierdził, że najpierw twierdzono, że celem operacji nie jest zabicie libijskiego satrapy ale w takim razie dlaczego bombardowano jego pałace? Potem przyznano, że chodzi o wyeliminowanie ale tutaj Putin pyta po prostu kto dał takie prawo aby niszczyć infrastrukturę suwerennego państwa i polować na jego lidera bez jakiegokolwiek wyroku sądowego.

 

Pomruki "rosyjskiego niedzwiedzia" są bardzo wymowne i należy oczekiwać ich intensyfikacji wraz z osłabianiem się USA. Władimir Putin jest dla Polaków osobą bardzo nieprzyjazną i to na jego polecenie w Rosji wprowadzono oficjalne nowe święto narodowe w dzień wypędzenia Polaków z Kremla. Są niestety powody do niepokoju o naszą przyszłość w kontekście zachodzących zmian geopolitycznych wraz z wykreowaniem nowych stref wpływu w Europie.

 

Ewidentna rejterada USA z Europy pełna symbolicznych gestów jak demonstracyjna nieobecność przedstawicieli USA w obchodach 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej utwierdza tylko w przekonaniu, że Rosji wolno więcej. Polaków dodatkowo utwierdza w tym sposób postępowania z nami w ciągu ostatniego roku. Po takich wypowiedziach Putina widać, że Rosja czuje się silna a to zawsze zły znak dla Polski. 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika DRZEJLOWSKI

Mamy zdradziecki rząd, który

Mamy zdradziecki rząd, który wybraliśmy...Jak się pojawią ruscy sołdaty na ulicach naszych miast... uczcie się szybklo rosyjskiego i... powitajcie ich skwapliwie " zdrastwiejcie sołdaty, wy nasza bolszaja rodina..."

Portret użytkownika Meu

nie widzę związku między 

nie widzę związku między  mówieniem prawdy, a "baniem" się Polski...
to bombardowanie Libii NICZYM nie różni się od aneksji Austrii i CZech przez Hitlera. Ani wkroczenia tych ruskich po Polski 17 wrzesnia.
Agresja jest zawsze agresją.
Hamskie merykany wywołały więcej wojen i spowodowali więcej przwrotów po II wojnie światowej niż ci "ruscy",.
A co siedzi w głowach ludzkiego motłochu??? kto jest łobrońcą demokracji a kto "łokupantem"???

Portret użytkownika graham

Niestety Putin ma rację.

Niestety Putin ma rację. Natomaist kwestia dostępu do ropy jest drugorzędna. Komuś bardzo zależy na wprowadzeniu konfliktu na skalę światową - dla mnie bombardowanie pałący Kadafiego to prowokacja.

Portret użytkownika wasylu1

Też nie rozumiem, dlaczego

Też nie rozumiem, dlaczego ludzie chcą na siłę demokratyzować inne kraje? Kiedyś, jeśli ktoś na siłę pozbywał się władz innego kraju znaczyło to, że chce ten kraj okupować, jak na razie nie zmieniło się to, bo nie było przypadku, że ktoś bezinteresownie pozbył się danych władz innego kraju w imię szarej ludzkości, więc nazwijmy to po imieniu: NATO napadło na Libię i kiedyś może to ludzie zrozumieją.Tylko my, jak na razie okazaliśmy się takimi pierdołami, że pozbawiliśmy się SAMI Ruskich i SAMI oddaliśmy się pod okupację gospodarczą innej, niewiele różniącej się wspólnoty. To dzisiaj faszystami nazywa się ludzi, którzy pragną suwerenności i tego, żeby nikt im się w życie nie wpierniczał, a władze, na siłę odbierające nam pracę, pieniądze i różne gałęzie przemysłu, obciążające nas coraz większymi bezsensownymi podatkami, prowadzącymi nasz kraj do ruiny, nazywa się sojusznikiem. 

Portret użytkownika Wojox

Kadaffi chciał

Kadaffi chciał znacjonalizować ropę, tak jak Hugo Chavez z Wenezueli. Dodatkowo chciał dać pieniądze z zysków każdemu obywatelowi. Po co komu demokracja, skoro to najgorszy system na Ziemi. To system korupcji i władzy prywaciarzy.
W Libi okazuje się że nie było wcale tak źle, to tylko wykreowany obraz dla zachodnich społeczeństw. Zawsze jak ktoś chce dobrze dla wszystkich ludzi, dla najuboższych, dzieje się wtedy coś co powstrzymuje tą tendencję. Dziś zginał najmłodszy syn i 3 wkuków Kadaffiego. No nie ładnie się robi. Gdyby to była rodzina kogoś z zachodu, byłoby olaboga w TV... Hipokryzja i paranoja..

Portret użytkownika Alakhai

rozumiem Rosja się panoszy i

rozumiem Rosja się panoszy i nam jako obywatelom Polski jest w niesmak, ale co jak co Putin ma racje, USA mówi Irak zły - bum bombardowanie, USA mówi Afganistan zły - bum bompardowanie, ale Rosja też nie jest niewinna przecież tam choćby demokracji nie ma, nie mówiąc o innych rzeczach, ogólnie każdy probuje zarobić na jakimkolwiek konflkicie militarnym 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem