Krwawe zamieszki w Egipcie, zginęły setki osób

Kategorie: 

Armia to obecnie jedyna realna władza w Egipcie. Od czasu lipcowego zamachu stanu dochodzi wciąż do eskalacji napięć między policją, wojskiem, a zwolennikami Bractwa Muzułmańskiego. Wczoraj w całym kraju w starciach zginęło według oficjalnych danych ponad 327 osób, a 2926 zostało rannych. 

 

Pojawiły się już pierwsze informacje na temat polskich turystów, którzy chcieli trafić na wakacje, a trafili na wojnę. W Szarm el-Szejk doszło do tego, że wojsko zablokowało drogi prowadzące na lotnisko. Polski MSZ sugeruje, aby nie udawać się poza kurorty, bo w Egipcie nie jest bezpiecznie.

 

W związku z zamieszkami okupionymi wieloma ofiarami, na terenie całego Egiptu wprowadzono stan wyjątkowy. Dużo ofiar było wynikiem likwidacji obozowiska zwolenników Mursiego w Kairze. Według doniesień medialnych służby specjalne dosłownie rozjechały to zgromadzenie . Doszło do bitwy w wyniku której zginęło 82 demonstrantów, ale też 43 policjantów.

 

Armia wprowadziła stan wyjątkowy od środy 14 sierpnia i ma on potrwać przez miesiąc. Wprowadzono również godzinę policyjną, która będzie obowiązywać od 19:00 do 6:00. Będzie to jednak obowiązywać jedynie w niektórych prowincjach. Rozprawienie się z Islamistami może być jednak trudniejsze niż początkowo przypuszczano,  a Egipt znalazł się niebezpiecznie blisko realizacji scenariusza syryjskiego. 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika cytat

DLA NIESWIADOMYCH... MURSI

DLA NIESWIADOMYCH... MURSI DOSTAL OD USA 7 MILIARDDOW DOLAROW ZA STWORZENIE DRUGIEGO FRONTU BRACTWANSKIEGO W EGIPCIE. MUZULMANSKIEGO W SYRII I DOPROWADZENIE DO STWORZENIA WYZNANIOWEGO PANSTWA MUZULMANSKIEGOI W EGIPCIE, BRACRWO MUZULMANSKIE TO TWOR AMERYKANSKO IZRAELSKI. ONI DALI BRACTWU KASE TAK SAMO JAK ALKAIDZIE A POTEM STRASZA NIMI LITA TOTAPROWADZA WOJNE Z "TERRORYZMEM", ZMIENIAJA PRAWA NA TOTALITARNE I TWORZA FASZYZM JAK W USA I POWOLI W EUROPIE. POZA TYM ARABIA SAUDYJSKA I KATAR CHCA PROWADZIC GAZOCIAGI DO EUROPY A JEDYNA DROGA TO PRZEZ SYRIE WIEC ROSJANIE W SYRII MOWIA STOP. NIECH GAZPROM SPRZEDAJE EUROPIE A NIE ARABOWIE. TERRORYZM NA CALYM SWIECIE TWORZA USA I BANKIERZY . TO JEDYNA PRAWDA. IRA TEZ TWORZYL LONDYN, SZWADRONY SMIERCI - USA I BRZEZINSKI .... OTWORZCIE OCZY..,.ONI CHCA STRACHEM PRZEJASC SWIAT I STWORZYC JEDEM ICH WLASNY RZAD !!!!!   z innego forum

Portret użytkownika Tadeusz

Izaj.19:1-4 Wypowiedź o

Izaj.19:1-4
Wypowiedź o Egipcie. Oto Pan jedzie na szybkim obłoku i przychodzi do Egiptu. Drżą przed nim bałwany egipskie, a serce Egipcjan truchleje w ich piersi. I podjudzę Egipt przeciw Egiptowi, tak że walczyć będzie brat z bratem i bliźni z bliźnim, miasto z miastem, królestwo z królestwem. I upadnie Egipcjanom duch w ich piersi, i ich zamysł unicestwię. Wtedy radzić się będę bałwanów i zaklinaczy, duchów zmarłych i wróżbiarzy. I wydam Egipt w moc srogiego pana, i król potężny będzie nad nimi panował, mówi Wszechmocny, Pan Zastępów.

Portret użytkownika rubikman

Do Ja. Co ty nie przejmuj się

Do Ja. Co ty nie przejmuj się u nas następuje zmiana klimatu to i tak nasi będą się smażyć na słońcu i nie potrzeba im Egiptu ! No chyba że pojadą nad Bałtyk na spęd ( katastrofa wypoczynkowa ) Pozdrawiam Bałtyckich urlopowiczów !

Portret użytkownika cytat

Czy Jaruzelskiemu ktos złozył

Czy Jaruzelskiemu ktos złozył juz gratulacje za wprowadzenie "bezkrwawego" stanu wojennego i uchronienie naszego kraju przed dzisiejszą historią z Egiptu (Czeczeni). Tak to jest jak ktos dorwie się szybko do władzy i ustawia sobie ludzi na własną modłe patrz rządy pis giertych saboobrona.1. Mundurki w szkolach. 2. Rozpoczynanie zajęć w szkołach panstwowych od religi itd. 

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Portret użytkownika babkagenowefa

cóż zamieszki, zamieszkami

cóż zamieszki, zamieszkami ale tu się czai większa grubsza sprawa.To jest jedynie ...mydlenie oczu i odwrócenie uwagi ludzi, aby za dużo nie wiedzieli. A sednem są piramidy i to co się wokół nich dzieje. ..POZDRAWIAM

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem