Krwawa wojna w Syrii trwa i jest podsycana przez al-Kaidę i sprzyjające jej państwa zachodnie

Kategorie: 

Tylko naiwni ludzie wierzą, że w Syrii jest jakakolwiek opozycja, która stanowiąc konglomerat stawia opór złemu satrapie. Brzmi to dobrze jako kolejny głupawy scenariusz amerykańskiego filmu, ale jest dalekie od rzeczywistości. Satrapa wygrywa wojnę, a jego przeciwnicy to zbieranina najemników z krajów arabskich wykonujący funkcję outsourcingowej armii inwazyjnej.

 

Wykorzystywanie do takich podejrzanych wojen opłacanych najemników stało się już standardem. Bez względu na to jakie kłamstwa podaje się nam w reżimowych europejskich telewizjach prawda na temat konfliktu w Syrii jest zupełnie inna niż oficjalna.

 

Przede wszystkim celem nie jest tylko obalenie szyickiego rządu dzięki pieniądzom Arabii Saudyjskiej, Kataru i ich sprzymierzeńców z Zachodu. Podstawowa przyczyna wojny to konieczność opanowania terytorium Syrii, aby być w stanie zbudować rurociągi do Europy. Mowa zarówno o rurze z ropą naftową jak i z gazem ziemnym. Są to dwa podstawowe surowce, na których swoją ekonomiczną przyszłość budują Rosjanie.

Wyobraźmy sobie co by było gdyby w Europie nagle pojawił się gaz i ropa tańsza od rosyjskiej. To właśnie jest prawdziwa geneza tego krwawego konfliktu i tak należy interpretować nieprzejednaną postawę Rosji, która za wszelką cenę broni Alawitów rządzących w Syrii. Popieranie Assada jest po prostu zgodne z rosyjską racją stanu, ponieważ wpuszczenie do Europy arabskich węglowodorów może stanowić poważny problem dla budżetu rosyjskiego.

Wojna w Syrii jest zatem starciem Rosji z Sunnitami z regionu oraz tradycyjnie wspierającymi ich państwami zachodnimi korzystającymi na kontraktach na dostawy arabskiej ropy naftowej. Wyżej wymienione fakty nie są niczym odkrywczym a mimo wszystko media zachodnie nie przedstawiają takiego punktu widzenia skupiając się na powielaniu prymitywnych przekazów propagandowych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Robert LeeRZ1

Nie wiem tak do końca,czy my

Nie wiem tak do końca,czy my mamy taki tani gaz i ropę z rosji,i nie wiem,czy jak zbudują konkurencyjne rurociągi,to czy nasz rząd Polszewicki pozwoli na niższe ceny dla Polskiego ludu.Wiadomo,przecie,że jesteśmy trzymani za mordy ,żeby się nie rozwinąć,tak,żebyśmy nie byli silnym państwem,wiadomo silne państwo to silny bogaty obywatel itd..my Lechici potrafimy być silnym narodem,trzeba nam tylko pozwolić się rozwijać. A to co serwóje nam rząd,i ta zasrana religia,to tylko zakazy,blokady,kradzież i same kłamstwa.Tak,że tak potężny naród jest ululany w strachu jak dziecko,przez garstkę chciwych syjonistycznych idiotów.

Portret użytkownika ZimaTysiąclecia

Problem dla Rosji? Człowieku!

Problem dla Rosji? Człowieku! Rosja ma przerąbane!
Z jednej strony wypychana przez USA z jej stref wpływów z drugiej gaz łupkowy. Jeśli nie będą mieć lub im znacząco spadną dochody z gazu i ropy to w ciągu kilkunastu lat Rosja przestanie istnieć wchłonięta przez Chiny lub rozgrabiona jak Polska. Putin dobrze wie że jedyną (niewielką) szansą jest postawienie się zachodowi i odzyskanie kontroli nad europejskimi złożami gazu łupkowego. Jeśli nie chcemy wojny w Polsce to módlmy się by nigdy nie zaczęto u nas wydobycia gazu łupkowego na dużą skalę.

Portret użytkownika RH+

Rosja już położyła rękę na

Rosja już położyła rękę na gazie głupkowym. Nawet, jakby nie położyła, to wydobycie jest pod wielkim znakiem zapytania. Ci, którzy są świadomi wartości surowców naturalnych wiedzą, że nie wolno oddać za odrobinę gazu wód głębinowych. Za 20-30 lat to czysta woda pitna będzie na wagę złota i społeczeństwo już o tym wie. Dlatego tak buntuje sie przeciw gazowi z głupków.
Rosja ma przerąbane? Ciekawe... Bardzo ciekawe. Jakoś do tej pory z Chinami grają w jednej drużynie i choć nie zawsze ich interesy idą w tym samym kierunku, to długofalowa polityka jest wciąż spójna- nie pozwolić na hegemonię USA w Azji i wypchnąć je z Europy i Afryki. Jeśli tego nie widzisz, to zwrócę uwagę - Chiny postępują wedle wypracowanych przez tysiące lat ich historii zasad. Tam, gdzie pojawia się chińczyk jako inwestor (nie siła robocza), powstają drogi, lotniska, szkoły, fabryki, rurociągi, stocznie, porty. Chinom potrzeba czasu na zdominowanie gospodarcze świata - nie rakiet i torped i ten czas mają. Nie potrzebują atakować Rosji, która jest potęgą militarną równą państwu środka i leży na tym samym kontynencie. A historia pokazała, że wolą inwestować i handlować, niż walczyć, bo jak pisze Sun Tzu - wojna to strata, handel to zysk.
Co do Rosji - to, że nie chwalą sie swoją potęgą militarną, technologiami, jak kundle zza wielkiej wody (szkoda, że to Atlantyk, nie styks), nie znaczy, że są słabi. Oni wzięli do serca zasadę - jesteś silny, udaj słabego. To Rosja wyprodukowała pierwsze na świecie torpedy ponaddźwiękowe i to ponad 10 lat wcześniej, niż jewmerykanie zaczęli badać tę technologię.

Portret użytkownika pietrek_warszawiak

13.10 referendum w Warszawie.

13.10 referendum w Warszawie. POjebancy bardzo się boją aby wystarczająca ilość osób nie powiedziała głośno że ma dość ich pustych obietnic. 70 lat temu też było ciężko, dużo ciężej i niebezpieczniej a nasi Dziadkowie i nasze Babcie nie dawali się hołocie. Z biglem, wiara!
 
Siekiera, motyka, styczeń luty,
Hanka z donkiem gubią buty.
Siekiera, motyka, linka, drut,
Już gronkowiec jest kaputt.
 
Siekiera, motyka, piłka, szklanka,
Sprzeniewierza kasę Hanka.
Siekiera, motyka, piłka, gaz,
Rusz do urny póki czas.
 
Siekiera, motyka, żandarm, buda,
Dzisiaj zmienić to się uda.
Wyjdź z kwadratu, cytadeli
Albo z jakiejś innej celi.
 
Siekiera, motyka, piłka, deska,
Ta ulica Skaryszewska.
Siekiera motyka i dwie deski,
Już jesteśmy na Skaryszewskiej.
 
Jak tu być i o czym śnić, Platfus nam nie daje żyć. Stania w korkach nie zabrania chyba tak z wyrachowania.
 
Siekiera motyka, piłka, szklanka.
Na bazarze znów łapanka
Siekiera motyka, piłka, gwóźdź.
Masz strażniku i me puść.
 
A jak nie masz tysiąc złotych
zagranicę do roboty.
Siekiera motyka, piłka, linka,
Do Hamburga czy Berlinka.
 
Już nie mamy gdzie się skryć, Hycle nam nie dają żyć. Podwyżkami gnębią wciąż, Patrzą skroić go czy wziąć.
 
Bo przecież kultura nie zabrania
Robić takie polowania
I widocznie z nimi źle
Kiedy za nas biorą się.
 
Siekiera, motyka i postronek
Przegrał wojnę głupi donek
Siekiera, motyka, piłka nóż.
Przegrał wojnę już, już, już.
 
Siekiera, motyka, gaz i prąd
Kiedyż oni pójdą stąd.
Siekiera, motyka, prąd i gaz,
a żeby w nich piorun trzasł.
 
Zakazane piosenki. 1946r.

Portret użytkownika RH+

A wojnie tej jesteśmy winni

A wojnie tej jesteśmy winni my wszyscy - przez niepowstrzymaną konsumpcję. Za kilkadziesiąt lat nasze wnuki zapytają nas, tak, jak wnuki nazistów pytali:
"nie wiedzieliście o całym tym ogromie zła, które w imię waszego dobrobytu poczyniono na świecie?" a my, mając odwagę cywilną odpowiemy:
"no pewnie że nie. poza tym i tak nie moglibyśmy z tym nic zrobić"
 
Rosji nie chodzi o pieniądze - mają niedaleko siebie państwo, które kupi każdą ilość paliw kopalnych. Budżet Rosji nie jest zagrożony, tylko jej energetyczny lewar na UE. Zimy coraz mroźniejsze, pogoda coraz mniej przewidywalna a Europa coraz bardziej uzależniona od opału ze wschodu, surowców dla petrochemii, farmacji, przemysłu przetwórczego - przecież to wszystko z ropy naftowej. 
Tu nie chodzi o stabilność Rosyjskiego budżetu, tu chodzi o realna przeciwwagę dla dominacji USA i Izraela w polityce Europy. Putin pokazał, na co stać Rosję, gdy jewropa próbowała stanąć okoniem - była zima, był mróz, gazu nie było. 
Miejmy nadzieje, że jak najszybciej dojdzie do konfliktu energetycznego na skalę całej Europy. Wtedy technologie alternatywnego pozyskiwania energii staną się priorytetowe i być może tłuszcza wywalczy sobie prawo dostępu do wiedzy, którą przed nami ukrywają Ci, którzy chcą nad nami niepodzielnie panować.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem