Koronalny wyrzut masy na Słońcu z 2012 roku mógł spowodować wielki "reset" ziemskiej cywilizacji

Kategorie: 

Koronalne wyrzuty masy zwane CME, nie są zjawiskami nietypowymi. Zwykle towarzyszą one większym rozbłyskom słonecznym. Jednak CME z 23 lipca 2012 roku było wyjątkowe. Gdyby komponent plazmy wysłany wtedy w przestrzeń, dotarł do naszej planety, nic nie byłoby już takie jak teraz.

 

Typowy CME, to chmura plazmy oderwana od Słońca, która porusza się w przestrzeni kosmicznej z prędkością około 440 km/s. Jednak w 2012 roku, powstało CME, jakiego świat jeszcze nie widział. Dość wspomnieć, że komponent plazmy poruszał się w przestrzeni kosmicznej z prędkością nawet do 6 razy większą niż zwykle.

 

Specjaliści z NASA nie wiedzieć czemu nazwali to zjawisko perfekcyjną burzą plazmową. Niewątpliwie gdyby to zjawisko uderzyło w Ziemię, to mogłoby spowodować wielkie szkody cofając naszą cywilizację o co najmniej 100 lat.

 

Amerykańska agencja kosmiczna NASA bardzo długo utrzymywała sprawę w tajemnicy, co dodatkowo ułatwiało to, że CME wystąpił po drugiej stronie naszej dziennej gwiazdy i wiedza o tym, że doszło do tak niezwykłego zjawiska mogła zostać skutecznie reglamentowana przez świadomych tego stanu naukowców.

 

Dopiero niedawno NASA przyznała, że Ziemia o włos uniknęła wielkiego chaosu. Aby ocenić skalę zagrożenia zebrano informacje z różnych satelitów obserwujących Słońce. Połączenie obrazów zarejestrowanych z różnych perspektyw pozwoliło naukowcom z NASA, w stworzeniu ogólnego obrazu skali tego zdarzenia kosmicznego.

 

Astronomowie wykorzystali symulacje komputerowe, aby zrekonstruować cały proces formowania się i uwolnienia plazmy w ramach tego koronalnego wyrzutu masy. Symulacje wskazują na to, że uwolnienie gigantycznego CME było poprzedzone mniejszymi emisjami plazmy.

 

Ogromne CME są zwykle silniejsze niż burze słoneczne powstające na skutek rozbłysków. Zjawiska te mogą równie skutecznie stać się przyczyną zakłóceń elektromagnetycznych, które są niebezpieczne dla satelitów okrążających Ziemię. Takie zjawisko jeszcze 100 lat temu nie miałoby tak niszczącego charakteru, ale obecnie każda burza słoneczna tej skali to zapowiedź chaosu i zakłóceń w funkcjonowaniu naszej technicznej cywilizacji.

 

Skoro tak wielu z nas nigdy nie słyszało o incydencie z 23 lipca, oznacza to, że gdyby do czegoś takiego doszło, większość osób na tej planecie nie zwróciłoby na to uwagi do czasu, gdy przestałby działać ich Internet, a urządzenia elektroniczne stałyby się złomem, który można by było  wykorzystać jedynie, jako podstawkę do doniczki z kwiatami.

  

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Oni robią was cały czas w

Oni robią was cały czas w konia, oswajając was z tym co będzie, żeby szoku nie było drastycznego wszystkich ludzi na raz. Reset ziemi jest jak w banku, ale nie przez samo słońce ale czemuś bliskiemu i podobnemu bo energii słońca bo atomowym promieniowaniem które wydobywa się nieustannie ze stopionych reaktorów w Fukushimie podczas fuzji jądrowej i  z basenu na zużyte paliwo, które ma poważne problemy. Przebąkują coś nawet ludzie z Tepco że uległ stopieniu 3ci basen, a to oznacza jedno - śmierć wszystkiemu co żyje - nie od razu, nie-nie - to jest bomba jak z kłębkiem lontu który niewiadomo kiedy wybuchnie w twoim ciele i twoich bliskich (rak)... Arni Gundersen jakieś 2 miesiące temu powiedział oficjalnie że na świecie nie ma ani jednego człowieka który nie jest dotknięty tym co wydobywa się z reaktorów i koniec tematu...
http://skroc.pl/8310d
Jeśli jakieś cywilizacje obce nie uratują nas to koniec z tą głupią naszą cywilizacją. (i też dobrze - jeśli już tak)

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Portret użytkownika keri

Megan napisał: Ciekawe co

Megan wrote:

Ciekawe co stałoby się wtedy z zasilaniem o chłodzenie reaktorów jądrowych...?!

 
Po tygodniu przeczytalibyśby w niezależnych mediach, że nastąpiła drobna usterka i nie ma zagrożenia, a ścieku głównym zdarzenia by w ogóle nie było.

Portret użytkownika Klaus

Witam mam dla was ciekawą

Witam mam dla was ciekawą oferte jesli któryś z was jest fanem astronomi a między innymi jest to symulator wszechświata o nazwie space engine symulator jest darmowy i można pobrać go ze strony spaceengine.org mam nadzieje że kogoś zainteresowałem bo to bardzo pięknie odwzorowana symulacja pozdrawiam.

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika Mojeimię44

zachowło się bardzo

zachowło się bardzo nieładnie. Zabrało ludziom to co najważniejsze czyli miłość i wszyscy błądzimy od tamtej pory. Nie umiemy kochać. wszyscy zamarźliśmy w sercach. Szkoda bo być człowiekiem tzn. umieć kochac bezgranicznie. więc teraz będzie epoka lodowych serc na ziemi więc nie ma się co cieszyć a trzeba płakać. Chociaż jak macie płakać jak nie macie serca i nie czujecie miłości? Musimy czekać jeszcze conajmiej 30 lat zanim się nauczymy. Powodzenia

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Coś nie zrozumiałem.... Jak

Coś nie zrozumiałem.... Jak to cofnęła by nas o 100 lat? Spaliłoby wszelką elektronikę i to wszystko.Ludzie nie spłoneliby, więc każdy  wie jak wyprodukować prąd,a Chińczycy ruszyliby pewnie pełną parą z produkcją jakichś tam urządzeń elektronicznych. Nic by nam się nie stało
 

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

Potwierdzam Jaśko, bo reset

Potwierdzam Jaśko, bo reset energetyczny zmusiłby eleity do uruchomienia darmowej energii. 
 Odbudowa dotychczasowej infrastruktury energetycznej byłaby nieopłacalna.
 Jednak należy uzmysłowić sobie do jakich zamieszek i rewolucji by doszło, gdyby dotychczasowi pra cownicy i kooperanci tej infrastruktury zostało bez pracy, chleba i szans na przetrwanie.
 Elity o tym wiedzą i szykują się do globalnej depopulacji, by nie utracić hegemoni...

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Portret użytkownika tomasz26

co jakis czas naklada sie

co jakis czas naklada sie ochrona siatka okalajca zeimie z punktami wiekich kopcow energi czyt piramid  .osculujo one w gwizdy i ich konstelacje . dlatego  massonski watykani inni z takim niepokojem  spogladają w niebo ..wszystkie religie wiedza ze czas ich okultystycznych  klubikow schadzek , rytulalow itp maminia ludzi klamstwami sie konczy ..ps wypatrywac energie kosmiczna to tak jak by slepiec szukał pociesznia u niemowy

Portret użytkownika colleeman

Te tematy są już troszeczkę

Te tematy są już troszeczkę nudne. Słonko świeci od miliardów lat i jeszcze poświeci. Jeżeli nadejdzie koniec naszej cywilizacji - a nadejdzie, to i tak tego nie przewidzimy. Nawet nie zastanawiamy się, że Ziemia jest otaczana polami magnetycznymi na których tworzą się dodatkowe osłony ( skupiska cząstek) podczas wybuchów słonecznych. Ziemia się broni bo tak zostało to zaprogramowane. Zanim wykończy nas Słońce wykończą nas arabskie psy ze swoim islamem.

Portret użytkownika Anakin23

Tutaj macie podobne chociaż

Tutaj macie podobne chociaż słabsze niż to z 2012r. CME które było z rozbłysku klasy X trzy dni temu po drugiej stronie Słóńca. Ten region znajdzie się po widocznej stronie tarczy słonecznej w poniedziałek. Takie CME jak to poniżej mogło by spowodować blackout na północy globu w okolicy biegunów tak jak w 1989 w Kanadzie, ale tego nie da się przewidzieć praktycznie do samego dotarcia CME do magnetosfery. Kiedy dotrze do satelity ACE to poznajemy jego polaryzacje i dowiadujemy się czy burza geomagnetyczna będzie mała czy też ogromna.

 

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

http://zmianysolarne.pl/

Portret użytkownika JKJP

Nie wiem dlaczego mój

Nie wiem dlaczego mój poprzedni post nie został zamieszszony. Dla zainteresowanych wyguglujce sobie "killshot" lub "shot across" the bow lub też "major Ed Dames". Polecam bo jest bardzo na temat.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem