Korea Północna zapowiada kolejne testy broni jądrowej, być może uczestniczy w nich również Iran

Kategorie: 

Korea Północna zamierza kontynuować próby jądrowe. Według agencji Reuters, Korea Północna poinformowała swojego głównego sojusznika, Chiny, że przygotowywana jest jeszcze jedna lub dwie próby jądrowe, które odbędą się w tym roku. Ponadto, prowadzone są dalsze badania mogące pozwolić na stworzenie rakiety do ich przenoszenia.

 

Reuters powołując się na sprawdzone źródła, które są zbliżone do rządu w Pekinie i Phenianie, informuje, że niedługo odbędzie się czwarty i piąty test broni jądrowej i start rakiety balistycznej, która ma stanowić część koreańskiego systemu obrony przeciwrakietowej.  Nadchodzące testy jądrowe będą znacznie mocniejsze niż poprzednie, a energia eksplozji może osiągnąć 10 kiloton.

 

Przypomnijmy, że trzecia próba jądrowa Korei Północnej została przeprowadzona 12 lutego.  Według szacunków siła wybuchu osiągnęła wtedy 6,7 ​​kiloton. Rada Bezpieczeństwa ONZ wyraża sprzeciw względem koreańskich testów grożąc pogłębieniem sankcji. Wcześniej w mediach zagranicznych pojawiły się informacje o możliwej obecności irańskich naukowców w trakcie przeprowadzenia próby jądrowej Korei Północnej. 

 

Według źródeł dyplomatycznych, Iran w zeszłym roku zwrócił się do KRLD z prośbą obserwowania przebiegu podziemnego testu jądrowego, za którego przeprowadzenie Iran zapłacił ponoć kilka milionów dolarów. Całkiem prawdopodobny wydaje się nawet scenariusz w którym Korea wykona test irańskiej broni jądrowej. Nie można tego wykluczać bo oba kraje współpracuja obecnie na tym polu równie blisko jak kiedyś Izrael i RPA.

 

 

Źródłohttp://ca.news.yahoo.com/exclusive-north-korea-tells-china-preparations-fresh-nuclear-125600305.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Jacek

Aj, waj! Aj, waj! Aj! waj!

Aj, waj! Aj, waj! Aj! waj! Goim ma atom! Niedługo nas roz...li w drobny mak! Przecież tylko nam dał Bóg prawo byśmy oszukiwali, kradli i mordowali! To nasz naród wybrał! Żaden inny! Aj, waj! Co teraz z nami będzie?

Portret użytkownika brutal

czy nas ktoś pyta o zgode na

czy nas ktoś pyta o zgode na takie próby ??? kim my jesteśmy że nikt się z nami nie liczy ?? piszą że zapowiadają kolejne testy !!!!  co ja ku....wa jestem jakimś pie.....nym królikem doświadczalnym ,co to wogle ma być jakaś zabawa bogatych dupków ,bo im się nudzi ,jak szukają adrenaliny to do rakiet niech swoje matki przywiążą ,bo dzieci napewno niemają impotenci bezpłodni ,tak robią ludzie skrzywieni umysłowo ,psychopaci ,a media piszą i karme im dają tymi sensacyjnymi artykułami ,a ci sie podniecają jak zboczeńcy ,CZY NAPRAWDE NIE MOŻNA Z TYM ZROBIĆ POŻĄDKU ???? czy te trybunały praw człowieka się tym nie zajmują  ???  czy ktoś gdzieś próbował ?

Portret użytkownika pabloaquarius

Kolejny raz pojawia się wątek

Kolejny raz pojawia się wątek irański... 
Skundlone media niezłomnie szerzą propagandę antyirańską. Wyssane z palca informacje szkalujące Iran są rozpowrzechniane i powielane  we wszystkich mediach zachodnich. Cel tych działań jest oczywisty i niezmienny- urabianie międzynarodowej opinii publicznej przed planowanymi prowokacjami militarnymi wymierzonymi w Republikę Iranu.
Niech żyje prawdziwy Mąż Stanu Mahmud Ahmadineżad i dumny Naród Irański
Na pochybel syjonistycznym hienom i ich klakierom

Portret użytkownika pako1205

 Za czasów 2 światowej

 Za czasów 2 światowej jeszcze H nie mieli,te na Japonię to były A,sprostowuję,bo były te dane porównywane z tą z Hiroshimy.H-wodorowe są dużo większej mocy zazwyczj,niż A-Atomowe i atomowe posiadają limit,wodorowe w zasadzie można wyprodukować dowolnej mocy w górę i to jest masakra.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem