Korea Północna skazała Amerykanina, który chciał "obalić" kraj

Kategorie: 

Obywatel Stanów Zjednoczonych Kenneth Bae, który z pochodzenia jest Koreańczykiem, został aresztowany jeszcze w listopadzie ubiegłego roku w mieście Nadzin przy granicy z Chinami i Rosją. Teraz Sąd Najwyższy Korei Północnej skazał go na 15 lat ciężkich robót za "zbrodnie" przeciwko Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej. Stany Zjednoczone wzywają kraj, by uwolnić zatrzymanego z powodów humanitarnych.

 

Agencja KCNA oznajmiła parę dni temu, że w toku śledztwa skazany przyznał się do popełnienia przestępstw, których celem było obalenie Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej i istnieją dowody, które to potwierdzają. Niestety nie poinformowano jakie zbrodnie miał popełnić Bae.

 

Aktywista z Seulu Do Hee-yoon powiedział agencji informacyjnej AFP, że Bae mógł zostać aresztowany, ponieważ fotografował wychudzone i wygłodzone dzieci, by kraj ten mógł otrzymać większą pomoc z zewnątrz. W przeszłości jednak wiele razy podróżował do Korei Północnej.

 

Jeden z jego znajomych poinformował, że Kenneth Bae jest chrześcijaninem i misjonarzem. Korea Północna jest krajem, gdzie chrześcijanie są najbardziej prześladowani. W kraju jest ich jedynie 1.7%, natomiast aż 64% to ateiści. W ciągu ostatnich lat zatrzymano kilku amerykanów, którzy są tam przetrzymywani.

 

Wyrok może zaostrzyć i tak już bardzo napięte stosunki pomiędzy Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi. Jeszcze przed jego ogłoszeniem zachodnie agencje zwracały uwagę, że proces Amerykanina zbiegł się ze wzrostem napięcia obu krajów w ostatnich tygodniach.

 

 

Źródło: http://www.aljazeera.com/news/asia-pacific/2013/05/20135224636174632.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika euklides

Prawdopodobnie popełnił błąd

Prawdopodobnie popełnił błąd i zaufał rządowi Stanów Zjednoczonych, a ten wykorzystuje go w swojej rozgrywce jako pionka. Podobnie Korea Pn (dlatego pozwalali mu wjeżdżać i wyjeżdżać) tylko tam rząd jest bardziej rozrośnięty i bardziej pop...ny.
Antypozdrawiam wszystkich agentów i zwolenników państwowego terroru. Mam nadzieję, że skończycie jak Pan Bae albo gorzej.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem