Korea Północna grozi atakiem na Stany Zjednoczone

Kategorie: 

Phenian postawił swoją armie w stan gotowości bojowej wycelowując rakiety w USA i bazy amerykańskie na wyspie Guam i na Hawajach. Powodem gróźb ze strony Korei Północnej są zaostrzone sankcje nałożone na ten kraj przez Radę Bezpieczeństwa ONZ. 

 

Sankcje są efektem prowadzenia przez Phenian programu nuklearnego. Oliwy do ognia dolały też spektakularne ćwiczenia wojskowe USA przeprowadzone z Koreą Południową prowadzone nierzadko prawie na samej granicy z Północą. Ministerstwo Obrony Korei Południowej informuje, że monitoruje sytuację i nie wykryło żadnych niepokojących działań przez wojska sąsiada.

 

Ekspert od Korei Północnej, Leonid Petrov twierdzi, że atak na Stany Zjednoczone przez Phenian nie jest możliwy, chociaż może uderzyć w ich interesy w północno-wschodniej Azji i w Korei Południowej. Takie napięcia mogą pobudzać jedynie kolejną rundę wyścigu zbrojeń i niewiadomo kto na tym korzysta bo, zdaniem Petrova, na pewno nie "Północ", ponieważ oni "nie mogą sobie na to pozwolić". Dodał również, że "Północ" stara się zwiększyć lojalność obywateli, odizolować kraj i zyskać jak najwięcej czasu dla obecnego reżimu.

Tym zachowaniem chcą zwrócić na siebie uwagę. Są jak dziecko w sklepie ze słodyczami: jeśli nie kupisz mu lizaka i nie zwracasz uwagi na jego napady złości, dziecko próbuje cię zastraszyć - nawet samookaleczaniem." powiedział Leonid Petrov.

Głównym sojusznikiem Korei Północnej nadal są Chiny a kraj jest silnie uzależniony od handlu i pomocy ze strony sąsiada. Reuters poinformował w zeszłym tygodniu, że Chiny nie wyeksportowały tam żadnej ropy przez cały luty i są doniesienia, że doszło do pewnych dodatkowych ograniczeń w handlu. Mimo tego wielu analityków twierdzi, że jest zbyt wcześnie aby powiedzieć, czy Pekin zmienił politykę, czy tylko pozoruje pewne ruchy.

 

 

Źródło: http://www.dailynewscrunch.com/article/north-korea-rockets-and-artillery-target-us-bases/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika fredi

a ja tam wam powiem, że to

a ja tam wam powiem, że to ciągłe czekanie na wojnę niszczy ludzkość. Powaga. Albo niech się zacznie albo cisza i spokój.
Tylko ....chyba o to chodzi a jak coś faktycznie walnie to lud będzie bez jaj i podda się wszystkiemu.

Portret użytkownika SurvivorMan

Te nędzne generalczyny Una

Te nędzne generalczyny Una straszą 20 raz w tym miesiącu, i setny w tym roku... Kolos na glinianych nogach, z wygłodzonym i coraz częściej dezerterującym wojskiem trenującym tą samą gównianą taktykę, niezmienioną od czasów wojny w 1950r.
Czasy są inne i zachowania na polu walki też są inne... A oni dalej... Kałach, bagnet i z przeraźliwym okrzykiem do przodu... K..wa, jak w Bitwie pod Grunwaldem...
Powiedzmy sobie wprost: Jeśli zaatakują choćby bazę wojskową Amerykanów, znikną z mapy Świata w tydzień... Pomiędzy Koreą Południową a Chinami w atlasie na rok 2014, będzie wielki znak zapytania!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika devoratus

"Czasy są inne i zachowania

"Czasy są inne i zachowania na polu walki też są inne... A oni dalej... Kałach, bagnet i z przeraźliwym okrzykiem do przodu... K..wa, jak w Bitwie pod Grunwaldem..."
 
Mnie tam w szkole uczyli, że wtedy używano mieczy a nie kałachów, ale co ja tam wiem...

 

 

Portret użytkownika Umarł w strasznych męczarniach, aby zbawić każdego z was.

  Moja szczerze umiłowana

 
Moja szczerze umiłowana córko, świat musi się teraz przygotować do wielkich zmian, na które pozwoliłem, aby przygotować ludzkość na Powtórne Przyjście.
Moi kochani wyznawcy wykonali wielką pracę, aby uratować miliony dusz dzięki modlitwom, które im dałem.
Moi ukochani wyznawcy, wasza wierność Mnie, waszemu Jezusowi, sprawiła, że przyprowadziliście do Mnie dusze, które są teraz bezpieczne, a które w przeciwnym razie mogłyby zostać wrzucone do Piekła.
Tak potężne są wasze modlitwy, że w odpowiednim czasie, kiedy już miliony akceptują Moje orędzia miłości i nadziei, to miliardy dusz będą ratowane. 
Moja praca dokonywana przez was, Moi uczniowie, ratuje wiele tysięcy ludzi dziennie. Zatem nigdy nie pozwalajcie, aby wątpliwości, które oczywiście będą od czasu do czasu was nachodzić, powstrzymały was od modlitwy.
Teraz musicie słuchać.
Wiele się teraz wydarzy. Burze wzrosną na całym świecie, a ziemia będzie jęczeć z bólu, gdy antychryst będzie przygotowywał swoje nadejście. Wkrótce się zaprezentuje.
Moja, córko, skup się na rozpowszechnianiu Mojego Słowa, mimo, że możesz napotykać wiele przeszkód. Niech nic nie opóźnia przekazywania wszystkim Moich orędzi.
Wszystko zmieni nie liczba ludzi, którzy otrzymają Księgę Prawdy czy Moje orędzia, lecz ilość osób, które odmawiają Moje Modlitwy Krucjaty.
Modlitwy osłabią siłę antychrysta.
Mój Ojciec ześle na ziemię kary, które zabiją tych przywódców i grupy, którzy odważą się krzywdzić Moje dzieci.
Moc Boga osłoni tych, którzy Go kochają.
Moc Boga będzie chronić tych, którzy się nawrócą.
Bóg, Mój Przedwieczny Ojciec, będzie tak długo wylewał Swoje Łaski, aż Jego moc osłoni i ochroni wszystkie Jego dzieci na ziemi.
Idźcie w pokoju, nadziei i miłości. Zaufajcie Mi, a wszystko będzie dobrze.
Wasz Jezus

Portret użytkownika Stefan

Ja tam nie wiem, jak można

Ja tam nie wiem, jak można być w jeszcze większej gotowości bojowej. Od tygodnia słyszę, że co chwila są w najwyższej gotowości bojowej, potem w jeszcze wyższej i jeszcze najwyższej. Do tego mają alarm.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem