Kontrowersyjna kampania bilbordowa na ulicach Helsinek

Kategorie: 

W niedzielę w Finlandii na ulicach Helsinek pojawiły się plakaty kampanii charytatywnej pt. Wspólna odpowiedzialność, podaje portal Yle.fi.

 

Zdaniem Salla Peltonena, pomysłodawcy kampanii, celem plakatów jest wywołanie dyskusji na temat stanu opieki paliatywnej nad nieuleczalnie chorymi. Wykorzystano na nich motyw figury Piety Michała Anioła.

„Chcieliśmy, aby rozmawiać o śmierci bezpośrednio, bez upiększania” - powiedział Peltonen.

Peltonen przypomina, że w Finlandii umiera każdego roku dziesiątki tysięcy ludzi, którzy wymagają opieki paliatywnej, szczególnie w łagodzeniu bólu i innych objawów. Chorzy potrzebują wsparcia psychologicznego. Chodzi o to, że wielu pacjentów umiera cierpiąc z dala od bliskich. Niestety to przykre zjawisko nasila się w ostatnich latach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika 777

Dlatego  chrześcijanie są

Dlatego  chrześcijanie są nabardziej ludzccy !
"Już co najmniej 75 osób zginęło w trakcie minionej doby. W dramatycznym apelu polscy misjonarze proszą o przysłanie patrolu wojskowego w okolice ich misji w miejscowości  Ngaoundaye, ponieważ przemieszczająca się tamtędy grupa muzułmańskich rebeliantów, rabuje i pali wszystko na swojej drodze, mordując okoliczną ludność cywilną.

Walki w Republice Środkowoafrykańskiej wybuchły z nową siłą po wycofaniu się muzułmańskich rebeliantów z koalicji Seleka ze stolicy kraju Bangi w ub. miesiącu. Według miejscowych źródeł, obecne działania wymierzone są głównie w społeczność chrześcijańską.

Rebelianci z Seleki zaatakowali m. in. misję w miejscowości Ngaoundaye, w której przebywają m. in. polscy misjonarze i siostry ze Zgromadzenia Służebnic Matki Dobrego Pasterza. Część misjonarzy schroniła się w centrum edukacyjnym misji nie chcąc zostawiać swoich podopiecznych – przede wszystkim sierot i niewidomych. Misjonarze relacjonują, że słychać odgłosy strzelaniny, w tym z broni ciężkiej i apelują o przysłanie na pomoc patrolu wojskowego."

Portret użytkownika lill

największe nieszczęscie

największe nieszczęscie  współczesnego świata to odebranie zwykłym ludziom prawa do obrony przed bezpośrednią napaścią i nałaożenie obowiazku obrony tychże na tzw służby typu wojsko, policja itp

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem