Koniec wojny w Strefie Gazy, obie strony ogłosiły zwycięstwo

Kategorie: 

Jak donoszą media, Izrael i palestyński Hamas zgodziły się na bezterminowe zawieszenie broni, które weszło w życie we wtorek wieczorem. W tym dniu oficjalnie ogłoszono koniec wojny a obie strony uważają się za zwycięzców, ponieważ strony przystały na postawione warunki.

 

Krwawa wojna, w której zdecydowanie największe straty ponieśli Palestyńczycy, oficjalnie dobiegła końca. Mimo ogromnych strat, to właśnie w Strefie Gazy świętowano zwycięstwo nad Izraelem. Egipt wyszedł z propozycją, która została przyjęta przez obie strony, które zobowiązane będą do spełnienia postawionych warunków.

 

Izrael zgodził się na zniesienie blokady w Strefie Gazy a jak powiedział jeden z urzędników Hamasu, dyskusje mają również dotyczyć odbudowania portu morskiego i lotniska w palestyńskiej enklawie oraz otworzenia granicy z Egiptem. Natomiast premier Benjamin Netanjahu domaga się, aby organizacja Hamas zakończyła ataki rakietowe i oddała swoją broń. Więcej szczegółów nie podano, ponieważ wszystkie kwestie zostaną omówione w trakcie negocjacji, które odbędą się dopiero za miesiąc.

 

Podobnie jak wszystkie poprzednie zawieszenia broni, również i w tym przypadku istnieje ryzyko, że działania zbrojne zostaną wznowione. Netanjahu powiedział, że nie będzie tolerował kolejnych ataków na państwo żydowskie a w przypadku znowienia działań, armia uderzy w Strefę Gazy z jeszcze większą siłą. Władze Izraela uważają, że wojna zakończyła się ich zwycięstwem, ponieważ Hamas zaakceptował porozumienie. W rzeczywistości, premier jest krytykowany za to, że w trakcie wojny nie udało się zbyt wiele zrobić aby powstrzymać palestyńskich bojowników przed atakami.

 

Od wtorku, tzn. od momentu zawieszenia broni, mieszkańcy Strefy Gazy starają się powrócić do normalności i zacząć żyć od nowa, co nie będzie łatwe. Izrael swoimi działaniami dokonał ogromnych zniszczeń - ataki odbywały się na mieszkania, szkoły, szpitale, nawet na uniwersytet w Gazie, placówki ONZ oraz jedyną elektrownię. Wojna trwała przez ponad 50 dni i zginęło w niej co najmniej 2.200 osób, z czego większość to cywile a Strefa Gazy poniosła straty, które szacuje się obecnie na 6 miliardów dolarów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

nieżle kombinują w

nieżle kombinują w Izraelu...w wyniku tego porozumienia Palestyna się odbuduje i ogarnie plus do tego Hamas się rozbroi...potem tylko jak zwykle dobra, mocna prowokacja i przejmie się w łatwiejszy sposób kolejne tereny, a może nawet całość, bo Hamas będzie prawie bezbronny...dobry plan beee

Portret użytkownika Roobaczkowa

To możliwe jest, że zacznie

To możliwe jest, że zacznie się niebezpieczny dla świata okres. Z połączenia wątków  przepowiedni  Nostradamusa i Klimuszki wynika, że jakiś niebezpieczny  pocisk, bomba zostanie wystrzelona i strącona do Atlantyku  (wywoła wielkie tsunami niszczące Europę) gdy pokój między wyżej wymienionymi stronami będzie zawarty, a ludzie będą świętować. Gdy jeszcze to połączy się z wizją Baby Wangi o tym, że prawdziwa wojna (III  światowa) rozpocznie się gdy będzie zniszczona Syria (a w ostatnich latach i miesiacach jest systematycznie niszczona) to można się przestraszyć.

Portret użytkownika N1KT

TAK ? A U NAS W TVP1 PARE

TAK ? A U NAS W TVP1 PARE MINUT TEMU MÓWILI ZE PUTIN ZACZĄŁ 3 WOJNE ŚWIATOWĄ...
Za takie bzdurne kłamstwa powinno się zniszczyć wszystkie nadajniki TV bo manipulują zwykłymi ludzmi i wpędzają ich w obłęd wojny i stres.

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
  ___   __  _____ _ 
/ __\ /__\ / _ / (_)
/__\// /_\ \// / | |
/ \/ \ //__ / //\ | |
\_____/ \__/ /____/ |_|
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII