Konflikt syryjski przyniósł już przynajmniej 93 tysiące ofiar

Kategorie: 

Według sygnowanych przez ONZ szacunków na temat ilości ofiar trwającej już trzeci rok wojny domowej w Syrii konflikt spowodował śmierć 93 tysięcy osób. Podejrzewa się, że liczba ta może być większa, ale dokładniejsze statystyki w tym momencie są po prostu niemożliwe. Poza tym bardzo trudno policzyć ilu mogło zginąć terrorystów z AL-Kaidy, którzy wspomagają tak zwaną opozycję syryjską.

 

ONZ poprzez swoich przedstawicieli wyraziło zaniepokojenie, że po krwawym szturmie na Al Qusair to samo spotka dużo większe miasto Aleppo. Liczy ono 2,3 miliona mieszkańców, więc atak będzie z pewnością okupiony wieloma ofiarami. Według danych ONZ, co miesiąc w Syrii ginie ponad 5000 osób. Co gorsza konflikt staje się coraz bardziej krwawy i eskaluje się przemoc po obu stronach konfliktu.

Specjaliści spodziewają się, że rzeczywisty bilans konfliktu może sięgać nawet 130 tysięcy ofiar w tym 25 tysięcy żołnierzy syryjskich i 17 tysięcy osób ze służb milicji Assada. Atak na Aleppo będzie potężną operacją wojskową. Uzyskała ona kryptonim "Północny sztorm". Celem jest wyzwolenie miasta z rąk terrorystów. Armia Syryjska walczyła niedawno o kontrolę nad dwoma autostradami, które mają strategiczne znaczenie dla zbrojnej opozycji w Aleppo.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika DIus

I co na tacy mam ci podać

I co na tacy mam ci podać wszystko turystko z israhella ?? wujek google gryzie ? jakoś wpisalem słowo klucz i od razu znalazlem ze od 2003 do 2008 zgineło 600tyś osób ! wg. brytyjskich danych. Sobra żegnam i  zyczę szybkiego powrotu do domu : ]

Portret użytkownika Juszka1980OGL

to mln czy 600

to mln czy 600 tyś??? 
pozatym ile osób zgineło z czyjej ręki bo z tego co się orientuję to około 90% cywili którzy zgineli to przez fanatyków religijnych czyli arabów sami siebie niszczą. 
a ilu wojska inz zabiły ilu żołnierzy zgineło?
żal ci tego że byłem w Uzraelu bo siedzisz w jakimś zapiżdziałkowie i nigdzie nie byłeś nie znasz świata a próbujesz nadrabiać gębą pełną frazesów.
niestety takie osoby jak ty w moich oczach są małe jak robaki.
ps.nie możność odpowiedzenia na proste pytanie oznacza brak wiedzy i co za tym idzie oczywiste kłamstwo

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem