Kometa wpadła na Słońce i doszło do dużej erupcji

Kategorie: 

Co jakiś czas dochodzi do takiej sytuacji, że któraś z licznych komet muskających Słońce, zamiast je musnąć wleci w jego powierzchnię kończąc swój żywot. Właśnie byliśmy świadkami takiego przypadku. Nieustaloną kometę, która wpadła w Słońce można było zobaczyć dzięki koronagrafowi LASCO, który jest pokładzie kosmicznego obserwatorium solarnego SOHO. 

 

W kolejnych ujęciach widzimy ruch obiektu aż końca jego wędrówki ku Słońcu. Według naukowców była to jedna z komet z tak zwanej Grupy Kreutza. Ich peryhelium orbity znajduje się zwykle w fotosferze, czyli w powierzchniowych warstwach gwiazdy. Obiekty z tej grupy to prawdopodobnie efekt rozpadu dużej komety o średnicy szacowanej nawet na 30 kilometrów.

 

Czasami dochodzi do tego, że komety te są w stanie przetrwać spotkanie z fotosferą. Najlepszy przykład to C/2011 W3(Lovejoy), która miała według naukowców wyparować a po prostu przeleciała przez koronę gwiazdy i poleciała dalej w przestrzeń.

Obiekt, który zaobserwowano obecnie prawdopodobnie nie zdołał kontynuować swojego biegu, ale zauważono dziwną koincydencję między wpadnięciem komety i dużą aktywnością zaobserwowaną po drugiej stronie Słońca. Być może jest to kolejny dowód na interakcje między kometa a zachowaniem Słońca.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika zibi1973

Z tą bajką o komecie bym się

Z tą bajką o komecie bym się kłócił dla nie których to będzie szok ale ONI coraz wiecej się pokazują ONI czyli obcy a do tego popatrzcie sobie w ładną pogode w niebo a zobaczycie że gwiazdy latają ,srebne obiekty wyglądają jak gwiazdy ale nie są to gwiazdy gdy by miał ktoś jakieś ale mam mam fotke 

Portret użytkownika turuu

Ustawiając datę z 19 na 20 na

Ustawiając datę z 19 na 20 na loco C3 z ilością klatek 100 około 60klatki jest dużo ciekawsza sytuacja. Ten wyrzut po kontakcie z kometą to moim zdaniem pikuś. Proszę mnie nie szkalować jeżeli się mylę ponieważ jestem kompletnym laikiem w tych tematah.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem