Kolejne trzęsienie ziemi w Soczi

Kategorie: 

Trzęsienie ziemi w skali 3,8 Richtera wystąpiło w niedzielę w Soczi. Informacja została podana przez szefową lokalnej stacji sejsmicznej Helenę Karpovich, donoszą Novosti.
 
Trzęsienie ziemi miało miejsce o 8 rano. Nie spowodowało większych uszkodzeń, ani też obrażeń u ludzi. Małe wstrząsy odczuwalne były na górnych piętrach wyższych budynków.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się w morzu w odległości 22 km od brzegu i na głębokości około 2 kilometrów. Począwszy od 20 grudnia jest to trzecie trzęsienia ziemi w rejonie Soczi. Wielkość trzęsienia ziemi wyniosła 5,5 w skali Richtera w dniu 23 grudnia i 26 grudnia - 5,2.
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ooooooooo

Na 2 filmie widać że ktoś

Na 2 filmie widać że ktoś umyślnie kamerą rusza i tyle ot co widać że wielu zależy żeby panikę wywołać ponownie bo 21 grudnia 2012 okazał się nie wypałem więc pewnie wielu doszukuje się kolejnej daty rzekomej zagłady .

Portret użytkownika Roobaczkowa

Wybaczcie, że piszę zupełnie

Wybaczcie, że piszę zupełnie nie na temat ale dla mnie to bardzo ważne. Dzisiaj wyjątkowo spałam w nocy nie u siebie ale u rodziny w wieżowcu w Łodzi na Dąbrowie. W sobotę około 24 usłyszałam coś co przypominało szybko bijące nieprzerwanie kościelne dzwony. Pomyślałam, że coś się stało. O tej porze ktoś musiałby się nieźle upić by bić w dzwony. Pomyślałam, że to może jakieś ostrzeżenie dla ludzi, przed pożarem, czy czymś takim. Tylko to trwało i trwało. Ten dziwny dźwięk był słyszalny całą noc do 10 rano, a potem jeszcze około 12 w południe. To były jakby dźwięki szybko bijących dzwonów na tle jakiegoś szumu. Bardzo podobne do tego co kiedyś można było usłyszeć na ZnZ w artykule o dziwnych dźwiękach w jakiejś jaskini w Tybecie. To zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Nie wiem czy w innych punktach miasta było coś słychać. Zastanawiam się czy na innej wysokości, na innych piętrach też ludzie to słyszeli.  Ja słyszałam to bardzo wyraźnie choć nikt z mojej rodziny (starsi ludzie o bardzo kiepskim słuchu) nie zwrócił na to uwagi. Rano aż bolały mnie uszy. Ja mam wyjątkowo dobry słuch. Kiedyś robiłam w związku z moją pracą, którą dawniej wykonywałam profesjonalne badania słuchu. Wszyscy byli zaskoczeni, bo podobno słyszę dźwięki niesłyszalne dla większości ludzi. Jak pies. Mam nadzieję, że nie będzie u nas żadnych wstrząsów. Na innych terenach po dziwnych dźwiękach często następowały wstrząsy podłoża. W nocy żałowałam, że nie mam przy sobie żadnego sprzętu, by to coś nagrać. Może by się udało? Jestem po tej nocy niewyspana i w lekkim szoku. Niespodziewałam się czegoś takiego. To gęsto zaludniona okolica. Czyżby ktoś robił sobie jakieś eksperymenty na ludziach. W nocy (choć dla mnie dźwięk był bardzo wyraźny, głośny) otworzyłam okno, by słyszeć to lepiej. Zdziwiłam się, bo po otwarciu okna zjawisko było słabiej słyszalne niż przy oknach zamkniętych. Szumy z ulicy bardziej maskowały ten dźwięk. Zastanawiałam się czy to są normalne drgania powietrza, czy może odbieram jakieś nakładanie się fal ze stacji przekaźnikowych telefonii komórkowej. Nie znam się na tym ale coś takiego też przyszło mi do głowy. Bardzo trudno było zlokalizować źródło tego dźwięku.  Jakby łatwiej przenikał przez ściany budynku niż odgłosy przejeżdżajacych samochodów. Jestem bardzo ciekawa, czy ktoś inny też to wczoraj lub dzisiaj słyszał.

Portret użytkownika Israfel

A ja zwróciłem uwagę na coś

A ja zwróciłem uwagę na coś innego:
 
0:10 - chyba 3 samochody na 2 pasach (ale może sie mylę), chyba wyprzedzają tego stojącego przy ciągłej linii.
0:20 - 2 osoby ścinają przejście a po przeciwległej jedna przechodzi nie po pasach i jeszcze omija barierki Wink
0:32 - Czyżby jeden samochód parkował na przystanku a na przeciwległym pasie dwa stały na rogach skrzyżowania (wjazdu na parking)?
0:40 - kolejny parkujący na samym zakręcie w głębi?
0:54 - trzy samochody wyprzedzają na ciągłej i na przejściu?
1:02 - genialne wyjście z budynku - bezpośrednio na ulicę :D.
 
Soczi to ciekawe miasto :). Przecież nikt nie montował chyba tego pod kątem ośmieszenia i pokazania nieprzepisowych zachowań ?
 

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika zibi1973

Jeszcze nie panikują ,ale

Jeszcze nie panikują ,ale zaczną ,poczekaj jeszcze troche ,zacznie się więcej osunięć ziemi,i zaczną się trzęsienia w skali powyżej 7 i te nasze ruiny polecą w dół i będzie nagle wielka panika i jak zwykle zaskoczenie  i haos i jak by co to nikogo nie strasze ,moja teoria

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem