Kolejne pytania o naturę dziwnych dźwięków słyszalnych na świecie

Kategorie: 

Dźwięki o różnym nasileniu występują pod różnymi szerokościami geograficznymi. Od początku roku 2012 ilość kolejnych zgłoszeń rośnie lawinowo. W niektórych miejscach są one tak głośne, że włączają alarmy samochodowe.

 

Odgłosy nieznanego pochodzenia są słyszane i w Europie i w Kanadzie i w Rosji, praktycznie na całym świecie. Odgłosy przypominają niektórym trąby. Są to harmoniczne dźwięki o określonej częstotliwości. Powyższe wideo przedstawia nagranie fenomenu w Niemczech i w tle rzeczywiście słychać włączające się alarmy samochodowe.

 

W Internecie można znaleźć wiele wyjaśnień na temat istoty tych dźwięków. Większość z nich brzmi nieprawdopodobnie, są teorie, że to zapowiedź przebiegunowania, zamaskowane statki UFO a nawet, że to zapowiedź powrotu Jezusa. Naukowcy, którzy zajęli się tematem stwierdzają, że są racjonalne wytłumaczenia.

Profesor fizyki Uniwersytetu w Saskatchewan, Jean-Pierre St. Maurice w wywiadzie dla stacji CTV stwierdził, że to, co słyszą ludzie to hałas elektromagnetyczny emitowany z zórz polarnych i pasów radiacyjnych Van Allena.

Geofizyk David Deming z Uniwersytetu w Oklahomie określił ten fenomen, jako "szum". Według jego definicji jest to nieznanego pochodzenia dźwięk słyszany w poszczególnych lokalizacjach zamieszkałych przez dwa do dziesięciu procent populacji.

 

W swoim artykule w Journal of Scientific Exploration napisał, że źródła "szumu" mogą pochodzić z transmisji telefonicznych i wojskowych stosowanych przez U.S. Navy w celach komunikacji z okrętami podwodnymi.

 

Według NASA Ziemia generuje naturalną emisję radiową i gdyby ludzie zamiast uszu mieli anteny to mogliby usłyszeć całą gamę odgłosów. Według sejsmologa Briana W. Stumpa z Uniwersytetu w Dallas również trzęsienia ziemi mogą wywoływać takie fenomeny dźwiękowe. Nie ma jednak korelacji między miejscami występowania dźwięków a zjawiskami sejsmicznymi.

 

Naukowcy nie odpowiadają też na cisnące się pytanie: skoro to takie normalne to, czemu nigdy tego nie słyszeliśmy? Nie doczekamy się odpowiedzi, bo po prostu nikt tego nie wie. Można tylko podejrzewać, że znacznie zmieniło się otoczenie, w jakim znalazł się Układ Słoneczny. To by tez mogło tłumaczyć duża ilość kul ognistych obserwowanych na nocnym niebie.

 

Być może nasz układ planetarny znalazł się we fragmencie przestrzeni w naszej galaktyce, który wchodzi w jakieś interakcje z obiektami znajdującymi się w jego obrębie. Wszystkie anomalie, jakich doświadczamy mogą być przyczyną włączenia się tego dodatkowego czynnika.

 

 

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2110523/Whats-causing-mysterious-sounds-coming-sky-loud-set-car-alarms.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Gość

Ja też mieszkam w  Łodzi w

Ja też mieszkam w  Łodzi w nocy słyszałem dzwięk taki jak na filmach głośno i wyrażnie rano byłem przekonany że to sen że sobie głowe nabiłem teraz już sam nie wiem .Jedno wiem na pewno to co się dzieje nie jest normalne .

Portret użytkownika impos

Wczoraj w Łodzi w okolicach

Wczoraj w Łodzi w okolicach 1:00 słyszałem tylko jeden krótki dźwięk. Mieszkam w tym mieście od urodzenia, jednak taki pogłos słyszałem po raz pierwszy. Trwał może z 10 sekund plus drugie tyle na pogłos, który szedł echem od retkinii w stronę śródmieścia. Rzeczywiście miałem wrażenie, że dźwięk pochodzi z nieba a nie z ziemi. W zasadzie taki dźwięk słyszę już z 3ci raz w życiu. Pierwszy raz na obozie harcerskim kilka lat temu.Nie staram się tego sobie tłumaczyć. Czekam na fakty. Jednak z całą pewnością jestem w stanie zapewnić, że temat tych dźwięków nie jest oszustwem.

Portret użytkownika najmrocka123

Mieszkam w centrum Łodzi i

Mieszkam w centrum Łodzi i narazie nic u mnie nie słychać, chociaż na youtube znalazłam filmik z Łodzi ale jest to ewidentna podróbka gdyż ktoś nakręcił go w pobliżu lotniska Lublinek. Mam nadzieję że niedlugo wszystko się wyjaśni. Bo jak powiedział na Polsacie reporter jeżeli nie ma na coś naukowego wyjaśnienia to wyobraźnia podsuwa nam różne rzeczy. Będe śledziła na bierząco informację o tym zjawisku, ciekawe co odkryje rząd Malezji który wziął się za tą sprawę.?! Szanuję wszystkie wasze komentarze jeżeli ktoś powiązuje to z rokiem 2012 i różnymi przepowiedniami, to starajcie się ze spokojem przyjąć to na co nie macie wpływu :((( Dla mnie osobiscie koniec świata ciągle trwa, sami doprowadzimy do zagłady ludzkości,po przez użycie broni atomowej. Na świecie jest tyle zła. Niestety LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS. Pozdrawiam

Portret użytkownika Sławek

znalazłem rozwiązanie

znalazłem rozwiązanie  tajemniczych dzwięków -   HAHAHAHAHAH ŻE TEŻ SIE DAŁEM ZROBIĆ  -Ta masowa fala "dziwnych dźwięków" zrodziła się wraz z filmem Red State (świetnym skądinąd). Ludzie z całego świata najzwyczajniej robią sobie jaja, a łatwowierne matołki w to wierzą. Podobnie było zresztą w oryginale... Ścieżka dźwiękowa jest najczęściej żywcem wycięta z filmu, łącznie z odgłosami ptaków, które powtarzają się zawsze dokładnie w tych samych momentach. Czasami ludzie są bardziej kreatywni i wstawiają dźwięk z innych filmów (między innymi z Wojny Swiatów) oglądnijcie sobie ten fragment i sam wyciągnijcie  wnioski -                              http://www.youtube.com/watch?v=ItD6dQa5ncw&feature=related 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem