Kolejne postępy w dziedzinie autonomizacji samochodów

Kategorie: 

Firma Volvo opracowała i zaprezentowała swój najnowszy samochód koncepcyjny, który daje początek samochodom autonomicznym. Potrafi on samodzielnie pojechać na parking, gdzie znajdzie dla siebie wolne miejsce oraz wrócić tam, gdzie kierowca go zostawił.

 

Powyższy film idealnie obrazuje możliwości tego pojazdu. Kierowca który wysiada przy swoim miejscu pracy, za pomocą telefonu jest w stanie uruchomić komendę, dzięki której samochód sam pojedzie na najbliższy parking i sam znajdzie na nim wolne miejsce. Natomiast gdy kierowca skończy swoją pracę, może ponownie użyć telefonu, by wezwać swój pojazd, który przyjedzie w to samo miejsce.

 

Samochód będzie korzystać z czujników, które umożliwią mu odnalezienie wolnego miejsca na parkingu oraz pozwolą na wykrycie innych samochodów i pieszych. Aby samodzielne parkowanie zadziałało, parking musi być wyposażony w odpowiednie sensory. Twórcy mają nadzieję, że gdy technologia będzie w pełni rozwinięta, czujniki drogowe staną się powszechne.

 

Thomas Broberg, starszy doradca ds. bezpieczeństwa w Volvo Car Group powiedział w komunikacie prasowym, że autonomiczne parkowanie jest koncepcją, która odciąży kierowcę od czasochłonnego zadania jakim jest szukanie wolnych miejsc na parkingu. Autonomiczne parkowanie i podobne technologie wciąż są rozwijane ale będą podejmowane pierwsze kroki w kierunku wprowadzenia ich "w życie". Pod koniec 2014 roku najnowszy samochód Volvo XC90 będzie posiadał technologię autonomicznego sterowania.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika edmar

Oni zawsze mówili że to czy

Oni zawsze mówili że to czy tam to jest dobre bo ułatwia i oszczędza czas. To dlaczego w świecie gdzie nie marnuje się czasu na taką czynność jak dajmy na to zapalanie światła tego czasu mamy co raz to mniej?

Pozdrawiam !STRACH  odbiera  rozum,    STRACH  zabija  duszę !

Portret użytkownika SurvivorMan

Dobre spostrzeżenie... A

Dobre spostrzeżenie... A odpowiedź jest prosta: Bo w świecie udogodnień oszczędzających nasz czas, liczy się pieniądz którym się płaci za te udogodnienia... A że pieniądze na drzewach nie rosną, stąd ciągła pogoń za nimi, która generuje stres i brak czasu;-) Najwięcej wolnego czasu i zero stresu mają tylko ludzie, którzy do życia nie potrzebują pieniądza... Ludzie, którzy żyją na łonie Matki Natury i którzy przez "cywilizowanego" człowieka są nazywani "prymitywnymi".

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika mówiacz prawdy

Co wy tutaj opowiadacie za

Co wy tutaj opowiadacie za bzdury drodzy panowie.... uwazacie, że korzystanie z technologii uposledza i robi z nas z ludzi jakiś plankton i tępote? 
 
Jeżeli tak uważacie to schowajcie te laptopy i przestańcie siedziec w internecie tylko zakopcie się gdzieś w lesie i tam sobie siedzcie dla mnie to oczywiste że kiedy technologia się zwieksza to tym sposobem masz więcej czasu na naukę i korzystanie z wiedzy i tym sposobem stajesz się inteligentniejszy i mądrzejszy w trakcie takiej jazdy samochodem mogę czytac informacje a tak tracę moje życie na jazdę samochodem 
 
Więc im większa technika tym mniej robimy a im mniej robimy tym wiecej możemy poświęcic czasu na naukę no chyba że jest się totalnym debilem który w życiu poza bzykaniem i patrzeniem w TV nic nie widzi 
 
Wiec w przyszłości będziemy dzielic ludzi na mega bardzo inteligentnych i na mega skończonych debili i tak będzie wyglądac nasza przyszlośc 

Portret użytkownika FOL

Tak robi z nas tępoli.

Tak robi z nas tępoli. Używanie kalkulatora czy głupiej automapy, TAK upośledza. Ja zawsze liczę w pamięci , nie używam jakiś organizatorów czy zapamietywaczy w komórce czy innych debilizmów. Ewentualnie używam notesu alfabetycznego jak za dawnych czasów, bo to nie upośledza. Mapy uzywam normalnej i nie wyobrazam sobie słuchani dabilnych komend w czasie jazdy. Technika jest bardzo dobra ale z umiarem, technika ma być dodatkiem, narzedziem w pracy a nie klapkami na oczach.

Portret użytkownika SurvivorMan

Ewidentnie pijesz do mojej

Ewidentnie pijesz do mojej wypowiedzi, więc odpowiem:
Jak już poruszyłeś kwestię internetu to pomyśl chwilę, co to "udogodnienie" zrobiło chociażby z młodzieżą (nie wspominając o tym, że wygenerowało nowe rodzaje przestępstw - CYBERPRZESTĘPSTWA ). Dziś młodzież nie czyta już książek, bo ma w internecie gotowe opracowania, które na lekcję przygotowuje w minutę, skrótami klawiszowymi ctrl+c ctrl+v oraz crtl+p
Faktycznie... W niewyobrażalnie krótszym czasie są przygotowani do lekcji i OSZCZĘDZAJĄ CZAS... Szkoda tylko że jednocześnie wprost proporcjonalnie głupieją!!!
Ja korzystam z internetu i faktycznie (tu przyznam Ci rację) jest to dla mnie skarbnica wiedzy i udogodnienie... Ale ja wyszedłem ze szkół które ukończyłem, dorosłym człowiekiem, a nie przymułem, którego największym problemem jest to, jak się najszybciej "PODEXPIĆ" w ulubionej gierce MMO!!!
A jeśli chodzi o Twoją wizję przyszłości, to nie byłbym takim optymistą na Twoim miejscu... W firmie w której pracuję, siedzę 10 lat i mam piękne porównanie, jak wyglądała na początku praca moja, jako młodego człowieka i "świeżego" pracownika, a jak wygląda to dziś po zaledwie 10 latach, gdy przychodzą 20-latkowie i zaczynają tak jak ja... Banda przygarbionych przymułów, popijających codziennie napój energetyczny, bez chęci do pracy, mających dwie lewe ręce! Lecą po najniższej linii oporu, ale za to podwyżkę to by chcieli przynajmniej raz na rok!!! Muszę się często z nimi użerać, bo jestem ich przełożonym... Jak na nich patrzę, to mam wrażenie, że za 15-20 lat, 50-latek będzie cenniejszym pracownikiem niż młody... Dlaczego? Bo będzie należał do ostatniego pokolenia które cokolwiek umie zrobić samemu, a nie wyręczać się "udogodnieniami"!!! Udogodnienia niszczą rzemiosło, odbierają ludziom umiejętności i coś co się nazywa zdolność manualna!!!
Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego wora, ale takie są dzisiejsze realia... Młodzież zdebilała od tych wszystkich udogodnień oraz (bo to też trzeba poruszyć) bezstresowego wychowania i braku zasadniczej służby wojskowej!!!
Obejrzyj sobie to:
http://www.youtube.com/watch?v=hvxoTbcuyz0
Co prawda bohaterami filmiku są policjanci i ćpun (swoją drogą, 20 lat memu takich scen na plaży nie było), ale pragnę zwrócić uwagę na "widownię" która tam się zebrała... PRZECIEŻ TO DEBILE W NAJCZYSTSZEJ POSTACI! Dzieci udogodnień, bezstresowego wychowania i braku wojska!
O czym więc mowa?
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Ciekaw jestem co ten samochód

Ciekaw jestem co ten samochód zrobi, jak podczas operacji szukania miejsca na parkingu, ktoś jadący zwykłym autem, wymusi pierwszeństwo i puknie w niego... Koleś dostanie na komórkę sms-a "Houston, we've got a problem" i będzie musiał zapieprzać z ostatniego piętra drapacza chmur, żeby zdążyć zanim sprawca się zorientuje że w środku nie ma kierowcy i zwieje??? Poza tym, ten i inne futurystyczne pomysły w autach, typu (autopilot), będą uczyć kierowców lenistwa i braku koncentracji, co raczej nie wpłynie pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa na drogach przyszłości!!!
Ja osobiście wkładam ten wynalazek do kącika wynalazków głupich i niepotrzebnych!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika TomaszP

Tak samo, co będzie, gdy

Tak samo, co będzie, gdy zaczaisz się przed skrzyżowaniem na pierwszeństwie i poczekasz, aż zacznie wjeżdżać na krzyżówkę i wtedy go JEB! I do ubezpieczalni po kaskę. Bo raczej ma czujki ruchowe, z dystansowymi nigdzie by nie zaparkował

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie zmienia to faktu, że

Nie zmienia to faktu, że takie technologie będą coraz bardziej upośledzały ludzi! Ta cała wygoda i udogodnienia... Zwalnianie człowieka od odpowiedzialności za sterowanie przeróżnymi urządzeniami, za podejmowanie decyzji itp. w końcu doprowadzi do tego, że człowiek cywilizowany będzie zbędnym planktonem we własnym cywilizowanym świecie który stworzył... Nadmierna automatyzacja doprowadzi z czasem do buntu i wojen domowych, chociażby dlatego że bezrobocie sięgnie niewyobrażalnej skali...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika leasch

Lipa.. wysiada  z autaktóre

Lipa.. wysiada  z autaktóre znajduje się na tym samym pasie co wsiada... (ruch dwukierunkowy??) Wink poza tym jak wszyscy będą chcieli wsiadać w tym samym miejscu to zrobią się korki. Symulacja z chlopcem na deskorolce to  "rozpacz".

Portret użytkownika kirilin

Tylko ja mam wrażenie, że te

Tylko ja mam wrażenie, że te wszystkie udogodnienia które mają nam pomóc żyć łatwiej i przyjemniej, czynią z nas bezmózgie zombie, które ma tylko pracować, kupić produkt który zajmie się za nas wszystkim żebyśmy mieli więcej "czasu dla siebie" (w zamyśle zapewne spędzanego przed telewizorem albo na prostych rozrywkach, z zakupionymi urządzeniami oczywiście), a jak się zepsuje to kupić nowe, bo nie będziemy w stanie bez tego żyć i poradzić sobie w życiu?
Trochę przypomina mi to "Nowy Wspaniały Świat", ale pewnie jestem przewrażliwiony, przecież wszystko jest w jak najlepszym porządku...

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem