Kolejna obserwacja eksplodującego meteorytu, tym razem nad Argentyną

Kategorie: 

Tym razem zdarzenie miało miejsce w północnej części Argentyny w niedzielę o godzinie 3:20 czasu lokalnego. Tysiące osób było świadkami wejścia w atmosferę meteorytu, który eksplodował nad prowincją Santiago del Estero.

 

Przerażeni mieszkańcy prowincji obserwowali najpierw silny błysk a następnie byli świadkami eksplozji, która wstrząsnęła budynkami i wybiła niektóre okna. Po wydarzeniu wzywano miejscową straż pożarną. Jorge Coghlan, dyrektor obserwatorium astronomicznego w Santa Fe powiedział, że meteoryty na ogół są małymi fragmentami, jednak ten był większy. Szacuje się, że miał on średnicę około 20 centymetrów i wchodził w atmosferę z dużą prędkością.

W ostatnim czasie dochodzi do większej ilości obserwowanych tego typu zjawisk. 8 dni temu podobne zdarzenie miało w Hiszpanii, jednak eksplozja prócz strachu nie wywołała żadnych zniszczeń. Wygląda na to, że obiekt wchodzący w atmosferę z dużą prędkością o średnicy około 20 centymetrów jest w stanie wywołać tego typu wydarzenie.

 

 

Źródła:

http://article.wn.com/view/2013/04/22/Huge_fireball_lights_sky_thunderous_roar_explosion_in_Argent/#/related_news

http://hisz.rsoe.hu/alertmap/site/?pageid=event_desc&edis_id=CO-20130422-38942-ARG

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ZIOŁO

Anarchiusz to ciebie państwo

Anarchiusz to ciebie państwo wydymało 10 lat pilnujesz tej szklarni i co wyrosło coś okradli ? Jak to ując z racji wykonywanego zawodu to stróz cieć a może jesteś wlaścicielem tej szklarni,chyba nie, mam takie wrażenie że zioło pilnujesz dlatego masz takie jazdy
cyt...60-cm srednicy ty wiesz jaka to kula ? Jesli 20 cm  kula to okolo 10 kg to 60 m ma juz ok 270 kg.
Pojawiasz się i znikasz taki pyszałek z ciebie ty nie potrafisz dyskutować na forum .ANARCHIUSZ CZY TO TWE MOTTO/ Bądź moim wrogiem a zginiesz z mojej ręki. Przyłącz się do mnie a zginiesz u mego boku . Może byś to zmienil np.wróg mojego wroga jest moim przyjacielem tak się walczy z władzą czyt.. .POPIS  ET CETERA

Portret użytkownika Anarchiusz

szklarni pilnuje 3 miechy

szklarni pilnuje 3 miechy jako ochroniarz w miedzyczasie robiąc grafiki i piszac praca na to pozwala, wzesniej prowadziłem działalnośc budowlana. czasy się zmieniły w budowlance kryzys a pieniądz nie smierdzi.
Moje motto.. z EIOBY? tak chyba... tak dobry tekst przedstawia poswiecenie i upór a także romantyzm walki z wiatrakami (czytaj z głupota ludzka) która skończyc się moze klęską tylko.
a za 60 m to sorka "C" mi na klawiaturze nawala. 
Pewnie że pojawiam się i znikam.. pojawiam gdy mam coś do powiedzenia milcze gdy mnie nie ma.  Nie zostawiam nie zakonczonych dyskusji.. a dyskusje prowadze zadko malo kto chce w dzisiejszych czasah dyskutować większośc woli sie przekrzykiwac i wyzywac.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem