Kolejna erupcja wulkanu Popocatepetl w Meksyku

Kategorie: 

Wulkan Popocatepetl, położony w pobliżu Mexico City, rozpoczął kolejną fazę aktywności, czego wynikiem było wyrzucenie do atmosfery kolumny popiołu o wysokości czterech kilometrów.

 

Zdaniem ekspertów, fragmenty rozżarzonych skał zostały rozrzucone na odległość do dwóch kilometrów od krateru.  Wysoka temperatura skał wystrzeliwanych przez Popocatepetla wywołała liczne pożary na stokach. Nie ma jednak zagrożenia, że rozprzestrzenią się powodując zagrożenie dla mieszkańców okolicy.

 

Meteorolodzy twierdzą, że wielkie masy popiołu emitowanego przez wulkan są przenoszone przez wiatr w kierunku północno-zachodnim i mogą spowodować, że dojdzie do opadów popiołu w południowej części Meksyku.  Od maja 2013 Popocatepetl wykazuje zdecydowanie zwiększoną aktywność.  Jego popiół spadał nawet na stolicę, a także doprowadził do częściowego zawieszenia lotów z międzynarodowego lotniska w mieście Puebla.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika simon

a skąd wiecie że coś wleciało

a skąd wiecie że coś wleciało tam znowu ? niezła zadyma z tym wulkanem, mi się wydaję, znaczy mam takie głębokie przeczucie iż moi drodzi to są bogowie z księgi majów Popol wuh, wulkan jest dla nich przystanią i kotwicą dla statków. Słońce napie*dala niemiłosiernie i non stop jakieś wybuchy, wulkany się budzą, a jak dojdzie do wstrząsów skorupy ziemskiej i przesunieć to już po nas ...

Portret użytkownika Ja

Wchodząc na strony tvn-u

Wchodząc na strony tvn-u nabijasz im liczniki, za które dostaja od reklamodawców sowite sumy na opowiadanie różnych bajek w Tv lub sieci.
P.S. Promujesz całą stację, tylko nie wiem czy robisz to świadomie czy nie :/

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika pies

 do  JA      niewiedzialam,

 do  JA      niewiedzialam, niechcialam wam szkodzic jako stronie ZnaZ   a zwracac uwage to moze moderator lub administrator strony ,np dev ,pulsar ,dominik a nie ty..  pousuwam swoje kom.i wiecej nic nie dodam mam prawie 60 i nie musze znac zasad funkconowania stron  uwazalam ze jak dodam jakas ciekawostke to ktos skozysta czytajac ..widac wolicie bzdury malolatow niezarejestrowanych .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Portret użytkownika Ja

Hahaha, to było tylko

Hahaha, to było tylko zapytanie. Więc ponowię je w nieco bardziej oczywisty sposób: Pracujesz w tej/dla tej stacji, czy co??? Nie musisz odpowiadać ale twoja reakcja wiele mi powiedziała o tobie Smile Moim celem nie jest i nigdy nie było ani nie będzie przekonywać kogo kolwiek do czego kolwiek "każdy ma swój rozum". Po prostu jestem ciekawy co cię łączy z nimi??? Nie pierwszy raz widzę że linkujesz ich tzw. infa.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika zibi

ultra ja tez myślałem co z

ultra ja tez myślałem co z tobą,wiesz jakie teraz jez życie,żyjesz i nie żyjesz,ale myśle że 2014  nie ma szans abyśmy pogawarili,bynaimniej nikłe szanse co myślisz a jeszcze wiesz nowy wulkan dał znać o sobie w japoni,myślałem ze byłeś na krótkich wczasach,na długie nie ma szans właśnie wulkaniska nie dadzą ci odpocząć,teraz masz upały a za tydzień będziesz sie trząsł z zimna

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem