Kobieta, która była więziona w Państwie Islamskim, opowiada o handlu ludźmi

Kategorie: 

Irakijka, która była więziona w „Państwie Islamskim”, opowiedziała o zachowaniach najeźdźców. Jej historię zaprezentowano widzom kanału Euronews.

 

Według 19 - letniej Amshi, 03 sierpnia br. do wioski, zamieszkiwanej przez jazydów, wkroczyli dżihadyści. Jej mąż, podobnie jak wszyscy mężczyźni we wsi w północno – zachodniej części Iraku, zostali zamordowani na jej oczach. Amsha i jej koleżanka trafiły do niewoli.

„Bojownicy sprzedawali  kobietę za 10 – 12 dolarów. Jedna kobieta była przeznaczona dla 10 mężczyzn. Kto może usprawiedliwić takie zachowania? Możecie to zrozumieć? To wstyd, kiedy kobieta zostaje zgwałcona. A jeśli gwałci ją 10 mężczyzn … jak to nazwać? To nie są ludzie. To są zwierzęta. Przez nich żyjemy w ciągłym strachu” – powiedziała Amsha.

Amsha trafiła do Mosulu, skąd udało się jej zbiec. Córka jednego z więźniów powiedziała, że jej matkę również zabrali islamiści. Kobieta musiała zakopać telefon komórkowy, żeby nie można go było znaleźć.

„Dżihadyści regularnie prowadzą przeszukania, a jeśli znajdą telefon – zabijają na miejscu jego posiadacza. Myślę, że znaleźli telefon mojej siostry. Od dwunastu dni nie mamy z nią kontaktu…”

Wiele kobiet w niewoli popełnia samobójstwo, podaje Euronews. Według raportu ONZ, do końca sierpnia islamiści uwięzili 2,5 tys. kobiet i dzieci. Ci, którzy odmawiają przejścia na islam, wysyłani są na targ niewolników w Mosulu lub w syryjskim mieście Raqqa. Uaktywnił się starożytny zakon Yazidis, który prowadzi prześladowania z powodów religijnych.

Yazidis to kurdyjska grupa etniczno - wyznaniowo, działająca w Iraku, ale także w Armenii, Syrii, Gruzji, Turcji i niektórych krajach europejskich.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika CRUSADERS

Jezus urodził się w stajni.

Jezus urodził się w stajni. Prawda. Całe życie jego było podporządkowane wierze i ascetyzmowi rozdawnictwie uzdrawianiu . Prawda. Umarł w cierpieniach jako biedak . Prawda . Kler powołuje się na jego zywot. Prawda. Żyje nie jak kazał i żył ich nauczyciel lecz od plebanii ( szczególnie w Polsce to już dosłownie wypasione salony łącznie z saunami basenami spa) drogimi samochodami do PAŁACU BISKUPIEGO. bo BÓG TAK CHCE. Prawda czy fausz? Prawda.
 

Portret użytkownika dąb

a czy mnisi buddyjscy nie

a czy mnisi buddyjscy nie mieszkają w pałacach i świątyniach kapiących złotem? A przeorowie klaszorów buddyjskich nie są grubi i nie mają większych wygód od innych ? Czy nie poruszają się drogimi rykszami ? A co do Jazusa - Pana naszego, to On nie był biedakiem , nie żył w ubóstwie a o winie gronowym mówił , że rozwesela duszę . Nie posiadał zbytku ale i nie chodził głodny , miał tyle ile było trzeba i nie rób z Niego biedaka  . Niewiele historia wie odnośnie 40 dni na pustyni , ale w pozostałej swojej historii poruszał się nieograniczony po całym kraju a i być może po krajach basenu śródziemnomorskiego tzn. że miał wikt i opierunek.  Ja , w przeciwieństwie do ciebie wykonywałem i wykonuję między innymi modernizacje budynków sakralnych : całych kurii biskupich wraz z pałacami , seminaria, plebanie , kościoły , klasztory i to te o zamkniętej klauzuli - i wiesz , nigdzie nie spotkałem takich wygód pomimo wglądu we wszystkie instalacje sanitarne tzn że i wiem jakie są montowane urządzenia sanitarne. Mogę stwierdzić , że to co napisałeś bardzo krzywdzi KK . Wszędzie się znajdzie czarna owca ale nie należy tego równać do wszystkich . Jesteś z tych co dali się oszukać  np. , że Rydzyk jeździ Mybachem .  Czy widziałeś te spa na plebanii czy też powtarzasz to po kimś walczącym z Kościołem? A może spa to dla ciebie są wanny z bąbelkami jakie się montuje w co 3 mieszkaniu za 1000 zł albo kabinę parową za 600 zł?  Widocznie jest to dla ciebie szczyt marzeń , a zawiść cię oślepia .  Czy kilkuletnia skoda octawia czy inny WW passat tylko że dobrze wymyty jest nadmiernie drogi (czy chociaż wiesz jakie obowiązki pełni Biskup i po co mu samochód ? ) . Bogactwo Kosioła budowały setki pokoleń by stawiać takie świątynie i pałace , a jakie świątynie stawia będący na skraju bankructwa ZUS i iloma i jakimi i jak często zmienianymi samochodami jeżdżą dygnitarze ZUS. Ty nie dajesz na KK , to co cię obchodzą jego wydatki . Dotacja państwowa 800 milionów jest oddawana przez wiernych (czyli przez co najmniej 50% Polaków - tylu chodzi do kościoła) w działalności np Caritasu . Kościół nie jest żadnym obciążeniem dla państwa polskiego a jest obrońcą Polski i stoi na straży polskiej kultury i dziedzictwa narodowego . Bez Kościoła Solidarność by nie zwyciężyła. Ja , jak ateiści jestem za zniesieniem konkordatu bo za parę srebrników nie można kneblować Kościoła odbierając mu prawa głoszenia programów politycznych. Znieśmy konkordat , niech największa organizacja społeczna w Polsce wreszcie zabierze glos w sprawie narodu , a być może i przejmie władzę w demokratycznych wyborach Smile i co wy na to ateiści?      

Portret użytkownika Has$

1.Koscioł w Polsce ciut

1.Koscioł w Polsce ciut (eufemizm) za bardzo sie przyssał do tkanki narodu.
2.Owe pasożytnictwo jest za przyzwoleniem władz państwowych. a wyglada to tak : władza udaje że wartości szanuje i płaci, Kościół grzecznie przytula kaskę i udaje że władza wartości szanuje...ręka reke myje Wink

Portret użytkownika lolo

1). A może to naród się

1). A może to naród się "przyssał" do tkanki Kościoła? Gdybyś czytał coś więcej niż "GW", np. "Dziennik" Hansa Franka to byś wiedział, że agresorzy doskonale wiedzieli, że naród i Kościół w Polsce żyją w symbiozie i to stanowi siłę Polaków. I nie wiem czy wiesz, ale duchowni to ludzie pochodzący z polskich rodzin a nie z Księżyca.
2). Rozumiem, że jedna połowa budżetu państwa idzie na KK a druga na urzędników.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika Matari

Wszyscy islamiści powinni

Wszyscy islamiści powinni dostac "prikaz" wyniesienia się z Europy. Wtedy bedąc juz niekiedy też obywatelami krajow europejskich, być może przestaliby wspierać ten dziwny twór jakim jest to państwo ISL.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem