Klęski żywiołowe nękają mieszkańców Bliskiego Wschodu

Kategorie: 

Kaprysy natury powodują, że cierpią na tym mieszkańcy Bliskiego Wschodu.  W Izraelu, Palestynie i w Jordanii występują gwałtowne powodzie. Jest to szczególnie dolegliwe w miejscowościach górskich, gdzie zniszczone zostały  całe wsie.  W innych obszarach tego regionu dochodzi do opadów śniegu.  W niektórych miejscach wysokość pokrywy śnieżnej przekracza metr. Coś takiego nigdy się tam nie zdarzyło.

 

Nazywając rzeczy po imieniu trzeba stwierdzić, że jest to efekt jakiejś anomalii pogodowej. Izrael dosłownie został zalany. Setki domów w całym kraju zostało podtopione.  Tysiące ludzi nadal pozostaje prądu z powodu zalanych stacji transformatorowych.  Rzeki wylały blokując główne autostrady, takie jak Tel Aviv - Ayalon .

 

Na Morzu Śródziemny panuje sztorm.  Burzliwa pogoda trwa już czwarty dzień, fale dochodzą do 7 metrów. W akcję udzielania pomocy ofiarom, włączyli się nie tylko ratownicy, ale również żołnierze IDF.  Z zalanych domów ludzi ewakuowano czasami helikopterami.  Gwałtowna burza wyrywała drzewaz korzeniami i zrywała dachy.  W związku z niebezpieczną pogodą w Jerozolimie zamknięto szkoły.  Zamiast lekci miejscowe dzieci mogą bawić się na śniegu, co dla wielu z nich jest nie lada gratką.

 

W palestyńskim mieście Jenin jest ponad 30 osób poszkodowanych w katastrofie drogowej. Autobus został zmieciony z drogi na skutek silnego nurtu jaki powstał po ulewie. Ofiary były też na Zachodnim Brzegu Jordanu na przykład  w Ramallah gdzie w samochodzie utonęly dwie kobiety.  Łączna liczba ofiar w tamtej okolicy osiągnęła 17 osób.

 

 W górzystym regionie Libanu nagła powódź zmiotła z powierzchni ziemi obóz Beduinów.  Podobne kłopoty wystąpiły nawet w stolicy Jordanii , Ammanie.  Zalane są domy, sklepy i pojazdy. Mieszkańcy na próżno próbują przejechać przez ulice pokryte śniegiem.  Do podtopień doszło też na granicy z Syrią. W Damaszku jest ponad metr śniegu, wszyscy są bardzo zaskoczeni tym atakiem zimy.

 

Z powodu ciężkiej burzy śnieżnej w Turcji zamknięto fracht w Cieśninie Bosfor.  Opóźnione lub odwołane zostało ponad 100 lotów. Niektóre dzielnice Stambułu są sparaliżowane.  W taką pogodę, tylko turyści z krajów północnych czują się tam jak w domu. W najbliższych dniach, progności pogody przewidują nadal intensywne opady deszczu w całym regionie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zenek

E tam, to nie anomalia tylko

E tam, to nie anomalia tylko ostrzeżenie. Amerykańce dostali parostanowe tornado, Ci też dostali. Napadną na Syrię i Iran przyjdą kolejne i kolejne i kolejne aż z tamtych miejsc nawet kamienie do morza nagrobne wywieje. I tyle. A HAARP nawet jak podłącza cała moc ze wszystkich elektrowni na Ziemii i tak im w tym ggg pomoże. Albo się ucywilizują albo wyginą, planeta pomoże. 
 
Próbowali HAARPowac w USA by powstrzymać. I co? I nico. Wink
 
 

Portret użytkownika BADANIEopiniiPUBLICZNEJ

Witam, W związku ze sporą

Witam,
W związku ze sporą ilością ciekawych wypowiedzi na temat rzadu, opozycji etc chciałbym przeprowadzić male badanie opinii uzytkownikow ZNZ:
 
Na kogo byście zaglosowali gdyby wybory do sejmu byly w ciagu najblizszych dni?
 
Fajnie jakbyscie jakos uzasadnili swoja opinie.
Pozdrawiam,
Ciekawy

Portret użytkownika ad vocem

Jakie wybory??????????Jak na

Jakie wybory??????????Jak na na razie to umożliwiono nam przebieranie /a nie wybieranie/w........ niezmiennej zawartości szamba zwanego dla niepoznaki Sejmem RP.Gówno zawsze będzie gównem i przebierenie w nim do niczego twórczego nie doprowadzi.Niech zawartość tego szamba sama na siebie glosuje.BEZ NAS!!!!!

Portret użytkownika Wojox

Każdy kto idzie na wybory

Każdy kto idzie na wybory nadaje sobie na czoło znak bestii. Wszystkie człowiecze rządy robią to samo. A ludzie jak cielęta tuczne idą do rzezi.
Polska i światowa polityka jest oparta o szatańskie prawo : dziel i rządź. I tak właśnie wszyscy są podzieleni w każdym państwie w stosunku 49 % do 51 %.
 
Trzeba zauważyć że wszystkie ludobujcze przepisy przegłosowywane są prawie bez głosu przeciw. Więc oni są jedno. A ludziom sprzedają bajkę że jest "opozycja" do rządu.
Ludzie są winni za to iż popierają politykę. Jezus jak go chcieli obwołać ziemskim królem uciekł, mówił iż jego królestwo nie jest z "tego świata".
Na jego królestwo nie był jeszcze czas.
A kto agituje do wyborów niech sam nad sobą się zastanowi...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika promyk

Te regiony  nieustannie

Te regiony  nieustannie cierpiały na brak wody, więc jest okazja aby uzupełnić braki. Zobaczcie naokoło albo powodzie, albo śnieżyce, mrozy a u nas w miarę spokojnie. Bóg jest dla nas łaskawy. 

Portret użytkownika Pulsar

Jakoś Biblia uczy

Jakoś Biblia uczy inaczej,...
 
„Wiedzą bowiem żywi, że muszą umrzeć, lecz umarli nic nie wiedzą i już nie ma dla nich żadnej zapłaty, gdyż ich imię idzie w zapomnienie. Zarówno ich miłość, jak ich nienawiść, a także ich gorliwość dawno minęły; i nigdy już nie mają udziału w niczym z tego, co się dzieje pod słońcem. (...) Na co natknie się twoja ręka, abyś to zrobił, to zrób według swojej możności, bo w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości.”
(Księga Koheleta)

Portret użytkownika andrzej123456

izrael to panstwo

izrael to panstwo syjonistycznyh demonow inajwiekszyh zbrodni na ziemi jakih dokonoja syjonisci izraelscy rozsiani po calym swiecie niszcza lodzkosc od zarania czasow niszcza matke ziemie nasza ukohana gaie ukrzyzowali jezusa i sa z tego bardzo dumni morzna by wyliczac ih grzehy w nieskonczonosc dlatego izrael musza nawiedzac wszystkie plagi egipskie polskie i inne zycze im zimy  sniegu wody mrozu i wszystkiego najgorszego

Portret użytkownika stereo

czyż jest jakiś inny sposób

czyż jest jakiś inny sposób wytłumaczenia tych ekstremów klimatycznych jakie nękają bez przerwy różne miejsca na świecie? to nie są zwykłe anomalie to EKSTREMA nie notowane w tych miejscach od kilkudziesieciu lat a nawet dłużej. czyż instalacja emitująca ponad 4 miliony watów energi w postaci mikrofal nie ma żadnego wpływu na temperaturę atmosfery?urządzenie takie zmieniając temepraturę mas powietrza zmienia rozkład ciśnienia na świecie co doprowadza do obserwowanych anomalnych zjawisk pogodowych. czy można to wytłumaczyć "globalnym ociepleniem"? nie sądze. ktoś bawi się geosferą a my nawet tego nie zauważamy

Portret użytkownika człowiek

stereo, to że się bawią nie

stereo, to że się bawią nie ulega, ale to że na innych planetach też się podnosi temperatura, z tego co słyszałem to na wszystkich w układzie słonecznym, czy to też wina instalacji? wątpię, to są zmiany w całym układzie związane z aktywnością słoneczną i nie tylko...
pozdro

TERAZ

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika boulibrat

zauważyliście, że zaczyna się

zauważyliście, że zaczyna się dziać tak, że nie ma dnia bez anomali? Więc może to nie są anomalie a coś zupełnie zwykłego? Tylko ja mam trochę lat i w poprzednich latach a i owszem zdażały się zaburzenia pogody ale nie codziennie. Dziś to naturalne, że w państwie x huragan, w y wulkan, jescze gdzieś powódź. Ciekawe co będzie za dziesięc- pietnaście lat? Może zamiast domów będą stały schrony a ludzie żeby nie uledz wymarciu zejdą pod ziemię co o tym sądzicie?

Portret użytkownika Roberto

No tak, wszystkiego na

No tak, wszystkiego na społeczeństwo informacyjnio-cyfrowe i szybszy przepływ informacji zwalic nie można. Można tutaj zastanawiać się nad większym wygodnictwem ludzi w społeczeństwach wysoko rozwiniętych gospodarczo i nad tym co dla nas ludzi znaczy słowo "kataklizm" a co bywa często zwykłym obcowaniem z naturalnymi porami roku dla tych biedniejszych, którzy mniej czasu spędzają zamknięci w czterech ścianach swojego luksusowego domu i biurowca, nie martwią się sporadycznym odśnieżaniem szyby swojego autka a częściej obserwują widoczne objawy meteorologiczne naszej mamy Ziemi Smile mimo wszystko dość często słyszy się o tych wulkanach, huraganach, opadach śniegu tam gdzie wcześniej ich nie było lub bywały co kilkadziesiąt lat ( w sumie zwykli ludzie mają prawo do niepamiętania w swoim doświadczeniu takich anomalii z racji krótkiego ludzkiego żywota ). Faktem pozostaje wymieranie roślin i zwierząt w stanie naturalnym czego od zlodowaceń chyba raczej nie było, wymieranie jest tak szybkie że zwierzęta i rośliny nie nadążają z przesuwaniem się na nowe terytoria, których to terytoriów po prostu nie ma z racji naszej nieodpowiedzialnej ludzkiej działalności w poszukiwaniu wygody i dostępu do surowców tej planety. To że śnieg pada zimą każdy wie ale że pada na pustyni to już zastanawia, ciekawe kiedy u nas będą opady śniegu w lipcu, ktoś doczytał gdzieś w źródłach lub badaniach meteo czy takie anomalie występowały kiedykolwiek latem w centralnej Europie? Generalnie chodzi mi o Polskę bo jej obywatelem jestem i pogoda w naszej ojczyźnie mnie najbardziej obchodzi Smile

Portret użytkownika kbk

"Po prostu" co roku w Izraelu

"Po prostu" co roku w Izraelu padał śnieg, na pustyni były powodzie i ulewne deszcze, tylko komuna nas o tym nie informowała. Jak wiadomo szkoły kłamiom, i wciskajom ciemnotom nauki, że na pustyni goronco. A tu proszę: śnieg i powodzie. Przec z naukom. Po prostu.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem