Kilkadziesiąt tornad uderzyło w USA, zginęło kilka osób

Kategorie: 

Od Teksasu do Alabamy uderzyły aż 34 tornada. Ostatni raz do takich zjawisk w okolicy Bożego narodzenia doszło tam w 2009 roku, wtedy uderzyły 22 tornada. Poprzedni rekord miał miejsce 24 grudnia 1982 roku, kiedy powstało 29 tornad.

 

W te święta pogoda nie oszczędzała Amerykanów. Duża część obszaru USA była pod wpływem ataku zimy a na południu doszło do gwałtownych tornad. W ich wyniku śmierć poniosły przynajmniej 3 osoby, czyli tyle ile we wspomnianym 1982 roku.

Od Teksasu do Florydy ponad 280 000 domów jest pozbawionych elektryczności. Jest wiele zniszczeń i rannych. W niektórych miejscach nie ma gdzie wracać, ponieważ domy zostały zniszczone w 90 procentach.

Ogromne opady deszczu powodują też powstawanie zapadlisk, jak na przykład w miejscowości Vicksburg. Duża ilość gwałtownych zjawisk pogodowych może być oznaką zmian prądów strumieniowych nad Ameryką. Meteorolodzy przewidują, że turbulencje mas powietrza mogą nadal powodować zstępowanie tornad na części wschodniego wybrzeża.

 

 

 

Źródłohttp://gma.yahoo.com/34-tornadoes-reported-texas-ala-093004575--abc-news-topstories.html

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika krzysztof

Taaak,na pytanie mojej

Taaak,na pytanie mojej Matki-kiedy będzie koniec świata, odpowiedziałem- koniec świata właśnie następuje na Naszych oczach.. I tak jest. Gdzieś tak od 5 lat katastrofy przyśpieszają,każdy kolejny rok jest gorszy od poprzedniego. 2013 pewnie jeszcze będzie straszył Nas newsami ze świata,ale powiedzmy za następnych kilka lat dotknie  wszystkich i w Polsce.  Trzeba przyznać,że nawet jak na Europę,dramatyczne zmiany klimatyczne Nas omijają,ale susza,która na razie jest ciekawostką,za kilka lat przyjmie postać bardziej bezpośrednią,i tak dalej,i t d...

Portret użytkownika Ja

Aha, czyli "konieć świata"

Aha, czyli "konieć świata" jest rozłożony w czasie :P, anomalie pogodowe zastanowiły nawet tych co nigdy nie zwracali uwagi na tego typu zjawiska i otwarcie mówią że coś jest bardzo nie tak. Czyli wniosek:
Skoro juz zatwardziali ignoranci "a mało ich nie jest" twierdza że dzieje się coś dziwnego na naszej planecie to oznacza że tak jest w istocie Biggrin

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika ezoooo

po PIERWSZE bóg się NIE

po PIERWSZE bóg się NIE mści!! Bóg patrzy do czego jesteśmy zdolni!!! MY SAMI stawiamy się lub BOŻA ŚWIADOMOŚĆ nas stawia w miejscu osoby, którą skrzywdziliśy, aby stać się BOGIEM pełnym miłości wobec INNYCH!!!!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem