Kilka fenomenów na niebie

Kategorie: 

Dziś nad Śląskiem powietrze było wyjątkowe czyste i przejrzyste, a wszystko za sprawą silnie wiejącego wiatru, który rozgonił smog, pył w tych rejonach przekracza normę o ponad 400 procent. Nie widać też było ani jednej smugi kondensacyjnej na niebie. Można było cieszyć się dobrym samopoczuciem i słonecznym dniem. 

 

W Rybniku zaobserwować można było też kilka zjawisk optycznych, parhelionów.

 

Promienie słoneczne rozpraszają się na kryształkach lodu występującego w atmosferze, najczęściej na chumurach typu Cirrus. W miejscu przecięcia się halo i łuku parhelicznego powstają kolorowe plamy światła. Jest to jedno z najczęściej obserwowanych typów halo. Zjawisko warte uwagi ze względu na swoją niepowtarzalność i efektywność. 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Adam K

od 0:40 to jest chemtrails,

od 0:40 to jest chemtrails, robiłem zdjęcia oprysków nad moim miastem,  poźniej po rozproszeniu zauwazyłem własnie takie kolory tęczy (mam też zapisane zdjęcia, chętnie się z nimi podziele) a miejsce w którym mieniły się te kolory, zależne było od pozycji słońca.

Portret użytkownika Gabriel

Nie wiem czy to się nie

Nie wiem czy to się nie kojarzy i łączy w jakiś sposób, ale kilkukrotnie w tym roku robilem fotki takich chmurek i zawsze to było w czasie, kiedy na forum była wzmianka o wzmożonej aktywności słońca, tzn. kiedy miały dotrzeć takie wybuchy na słońcu do Ziemi. Jakoś tak się składało.

Portret użytkownika kicek

A mi się wydaje, że ludzie z

A mi się wydaje, że ludzie z braku zajęcia zawsze znajdą jakiś "fenomen" biorąc na przykład te wasze "smugi". Od kiedy pamietam, a jestem już niemłody, smugi po samolotach zostawały i nie zostawały. Różnica temperatur powietrza oraz jego zanieczyszczenie decyduje czy widzimy ślady po samolocie, czy też nie. Ten kto dodał ten artykuł widocznie nie może życ jeśli na niebie pojawi się choćby jedna smużka, doszukując się spisku i ataku na ludzkie życie... Szkoda człowieka, ale fobie mają to do siebie że męczą dopóki sie ich nie wyleczy...

Portret użytkownika Gabriel

To są moim zdaniem takie

To są moim zdaniem takie jakieś bąble pary wodnej w powietrzu, albo o innej gęstości powietrze.Nieraz specjalnie robiłem takie strzały z lampą błyskową i szczególnie podczas mgły, nad kaskadą rzeki, wilgotnym powietrzem o zmroku fotografują się takie kulki, strzał drugi raz albo słabiej widoczne albo przesunięte były.Na mrozie i śniegu też się pojawiają w zimie.Takie "orby" sobie robiłem i całkiem całkiem nawet mnie bawiły, fajne były.Aparaty rejestrują szersze spektrum jak na przykład podczerwone czy ultrafioletowe, co czasem wykorzystuję do sprawdzenia przycisków pilota Wink

Portret użytkownika feel

Przewiało wszystkie syfy..

Przewiało wszystkie syfy.. słońce piękne..Brak smug bo smogu nie ma. Im brudniejsze powietrze tym więcej się na śladzie osadza. Ot cała filozofia spisku Jasia co opryskiwał świat.. Mniej samochodów, dymiących kominów a i samolotów nie będzie tak widać :PPiękna wiosna tej jesieni.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem