Kijów i Warszawa będą dyskutować o nazistowskiej przeszłości

Kategorie: 

Ukraina jest gotowa do dialogu z Polską o wspólnej przeszłości. To oświadczenie zostało złożone przez Petro Poroszenko. Zdaniem Poroszenki, dialog będzie prowadzony w ramach komitetu doradczego.

 

 

Poroszenko wygłosił oświadczenie po wypowiedzi byłego ministra spraw zagranicznych Andrieja Deszczicy. Dyplomata zauważył, że Kijów może mieć inne zdanie niż Warszawa w postrzeganiu działalności Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) w czasie II wojny światowej. Według niego, wybrany w maju br. prezydent Andrzej Duda jest zaciekłym przeciwnikiem ukraińskich nacjonalistów.

„Cieszymy się z intensyfikacji współpracy między ukraińskim i polskim Instytutem Pamięci Narodowej...  Zgadzamy się ze stanowiskiem prezydenta Dudy, że gdy kłócą się Ukraińcy i Polacy, korzysta na tym ktoś inny” – powiedział prezydent Ukrainy.

Członkowie UPA w 1943 roku dokonali masakry na Wołyniu. Z ich rąk zginęło co najmniej 100 tys. Polaków. W maju br. Poroszenko podpisał ustawę, przyznając ludziom z UPA status bojowników o wolność i niepodległość Ukrainy.

 

Posunięcie to spowodowało falę krytyki, zwłaszcza w Rosji. Moskwa następnie ogłosiła, że decyzja ta obraża patriotów i weteranów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Członkowie UPA, zwolennicy Stepana Bandery, walczyli po stronie nazistów. Decyzja Poroszenki wywołała również wiele kontrowersji w Polsce, choć media głównego nurtu zbagatelizowały ten temat.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Też se znaleźli temat do

Też se znaleźli temat do dyskutowania .. jakby mało było powojennego lizania ran, komu to teraz potrzebne jak idzie kolejna wojna. A Duda ma tak głupkowaty, przyklejony uśmiech na gębie .. od razu widać że to idiota który będzie robił co mu każą a jak nie to żona żydówka nim zakręci.

Portret użytkownika volviak19

Witam, w Polsce towarzystwa z

Witam, w Polsce towarzystwa z Afryki i krajów Arabskich nie będzie, dlatego że Polsce się szykuje po cichu turecki najazd.
Najpierw knowania Turcja- Ukraina,Ukry już szykują dla turasów broń w Polsce, teraz się słyszy że Polska ma wydawać wizy Turkom.
A teraz tekst z raszyńskiej gazety „Kurier Raszyński”:
„Dn.12.11.2015 r.Urząd Gminy Raszyn odwiedził ambasador Turcji w Polsce pan Yosuf Ziya Ozcan.
Obowiązki gospodarza pełnił wójt Gminy Raszyn pan Andrzej Zaręba, wizyta trwała pół godz.
Wójt zapoznał gościa z osiągnięciami Gminy Raszyn i przedstawił jej walory turystyczne, na zakończenie wręczył ambasadorowi
album „Księga Cudów Polski”.
Są to trzecie odwiedziny w tym roku, po wizytach ambas. Wietnamu i Indii.
Na pewno świadczą (w/g dziennikarza) o rosnącej atrakcyjności naszej gminy”
Tak więc obywateli Wietnamu mamy już całe mnóstwo, Hindusów też sporo a teraz wójt Zaręba szykuje nam potop turecki,
dodam że wójt jest z Pis-u.

Portret użytkownika volviak19

Ofiary grudnia zginęli od

Ofiary grudnia zginęli od kul, im nikt do głowy nie wbijał grubego gwoździa, nikt nie zdzierał włosów z głowy razem ze skórą , nikt im nie wyrzynał na czole orła, nikt im nie wbijał bagnetu w skroń, etc, etc, etc. Sprawcy tych zbrodni uznani zostali przez swoich bękartów za bohaterów narodowych banderowskiej Ukrainy i tych bękartów odwiedził prezydent III RP Andrzej Duda i podarował im 4 miliardy złotych z pieniędzy potomków ofiar tych bohaterów narodowych banderowskiej Ukrainy. Kim jest prezydent, który wspiera bękartów naszych katów? Kim jest? Dla mnie jest takim samym zbrodniarzem jak ci, których odwiedził i darował im 4 miliardy złotych. Obrońcami Dudy mogą być wyłącznie zbrodniarze pokroju banderowców! Wyłącznie. Obrońcy Dudy przeczytajcie co z nami robili bohaterzy bękartów kijowskiej Ukrainy, których odwiedził wasz ukochany prezydent, co tak się rozczula nad komunistycznymi zbrodniami Grudnia!
1. Wbijanie dużego i grubego gwoździa do czaszki głowy.2. Zdzieranie z głowy włosów ze skórą (skalpowanie)3. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czaszkę głowy.4. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czoło.5. Wyrzynanie na czole „orła”.6. Wbijanie bagnetu w skroń głowy.7. Wyłupywanie jednego oka.8. Wybieranie dwoje oczu.9. Obcinanie nosa.10. Obcinanie jednego ucha.11. Obrzynanie obydwu uszu.12. Przebijanie kołami dzieci na wylot.13. Przebijanie zaostrzonym grubym drutem ucha na wylot drugiego ucha.14. Obrzynanie warg15. Obcinanie języka.16. Podrzynanie gardła.17. Podrzynanie gardła i wyciąganie przez otwór języka na zewnątrz.18. Podrzynanie gardła i wkładanie do otworu szmaty.19. Wybijanie zębów.20. Łamanie szczęki.
21. Rozrywanie ust od ucha do ucha.22. Kneblowanie ust pakułami przy transporcie jeszcze żywych ofiar.23. Podcinanie szyi nożem lub sierpem.24. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.25. Pionowe rozrąbywanie siekierą głowy.26. Skręcanie głowy do tyłu.27. Robienie miazgi z głowy przez wkładanie głowy w ściski zaciskane śrubą.28. Obcinanie głowy sierpem.29. Obcinanie głowy kosą.30. Odrąbywanie głowy siekierą.31. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.32. Zadawanie ran kłutych w głowie.33. Cięcie i ściąganie wąskich pasów skóry z pleców.34. Zadawanie innych ran ciętych na plecach.35. Zadawanie ciosów bagnetem w plecy.36. Łamanie kości żeber klatki piersiowej.37. Zadawanie ciosu nożem lub bagnetem w serce lub okolice serca.38. Zadawanie ran kłutych nożem lub bagnetem w pierś.39. Obcinanie kobietom piersi sierpem.40. Obcinanie kobietom piersi i posypywanie ran solą.41. Obrzynanie sierpem genitaliów ofiarom płci męskiej.42. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską.43. Zadawanie ran kłutych brzucha nożem lub bagnetem.
44. Przebijanie brzucha ciężarnej kobiecie bagnetem.45. Rozcinanie brzucha i wyciąganie jelit na zewnątrz u dorosłych.46. Rozcinanie brzucha kobiecie w zaawansowanej ciąży i w miejsce wyjętego płodu, wkładanie np. żywego szczura i zaszywanie brzucha.
47. Rozcinanie brzucha i wlewanie do wnętrza wrzątku – kipiącej wody.48. Rozcinanie brzucha i wkładanie do jego wnętrza kamieni oraz wrzucanie do rzeki.49. Rozcinanie kobietom ciężarnym brzucha i wrzucanie do wnętrza potłuczonego szkła.50. Wyrywanie żył od pachwiny, aż do stóp.51. Wkładanie do pochwy – wagina rozżarzonego żelaza.52. Wkładanie do waginy szyszek sosny od strony wierzchołka.
53. Wkładanie do waginy zaostrzonego kołka i przepychanie aż do gardła, na wylot.54. Rozcinanie kobietom przodu tułowia ogrodniczym scyzorykiem, od waginy, aż po szyję i pozostawienie wnętrzności na zewnątrz.55. Wieszanie ofiar za wnętrzności.56. Wkładanie do waginy szklanej butelki i jej rozbicie.57. Wkładanie do otworu analnego szklanej butelki i jej stłuczenie.58. Rozcinanie brzucha i wsypywanie do wnętrza karmy dla zgłodniałych świń tzw. osypki, który to pokarm wyrywały razem z jelitami i innymi wnętrznościami.59. Odrąbywanie siekierą jednej ręki.60. Odrąbywanie siekierą obydwóch rąk.61. Przebijanie dłoni nożem.62. Obcinanie palców u ręki nożem.63. Obcinanie dłoni.64. Przypalanie wewnętrznej strony dłoni na gorącym blacie kuchni węglowej.65. Odrąbywanie pięty.66. Odrąbywanie stopy powyżej kości piętowej.67. Łamanie kości rąk w kilku miejscach tępym narzędziem.
068. Łamanie kości nóg w kilku miejscach tępym narzędziem.
069. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską, obłożonego z dwóch stron deskami.70. Przecinanie tułowia na wpół specjalną piłą drewnianą.
71. Obcinanie piłą obie nogi.72. Posypywanie związanych nóg rozżarzonym węglem.73. Przybijanie gwoździami rąk do stołu, a stóp do podłogi.74. Przybijanie w kościele na krzyżu rąk i nóg gwoździami.
75. Zadawanie ciosów siekierą w tył głowy, ofiarom ułożonym uprzednio głową do podłogi.76. Zadawanie ciosów siekierą na całym tułowiu.
77. Rąbanie siekierą całego tułowia na części.78. Łamanie na żywo kości nóg i rąk w tzw. kieracie.79. Przybijanie nożem do stołu języczka małego dziecka, które później wisiało na nim.80. Krajanie dziecka nożem na kawałki i rozrzucanie ich wokół.81. Rozpruwanie brzuszka dzieciom.
82. Przybijanie bagnetem małego dziecka do stołu.83. Wieszanie dziecka płci męskiej za genitalia na klamce drzwi.84. Łamanie stawów nóg dziecka.85. Łamanie stawów rąk dziecka.86. Zaduszenie dziecka przez narzucenie na niego różnych szmat.87. Wrzucanie do głębinowych studni małych dzieci żywcem.88. Wrzucanie dziecka w płomienie ognia palącego się budynku.89. Rozbijanie główki niemowlęcia przez wzięcie go za nóżki i uderzenie o ścianę lub piec.90. Powieszenie za nogi zakonnika pod amboną w kościele.91. Wbijanie dziecka na pal.92. Powieszenie na drzewie kobiety do góry nogami i znęcanie się nad nią przez odcięcie piersi i języka, rozcięcie brzucha i wybranie oczu oraz odcinanie nożami kawałków ciała.93. Przybijanie gwoździami małego dziecka do drzwi.94. Wieszanie na drzewie głową do góry.95. Wieszanie na drzewie nogami do góry.96. Wieszanie na drzewie nogami do góry i osmalanie głowy od dołu ogniem zapalonego pod głową ogniska.97. Zrzucanie w dół ze skały.98. Topienie w rzece.99. Topienie przez wrzucenie do głębinowej studni.100. Topienie w studni i narzucanie na ofiarę kamieni.101. Zadźganie widłami, a potem pieczenie kawałków ciała na ognisku.102. Wrzucenie dorosłego w płomienie ogniska na polanie leśnej, wokół którego ukraińskie dziewczęta śpiewały i tańczyły przy dźwiękach harmonii.103. Wbijanie koła do brzucha na wylot i utwierdzanie go w ziemi.104. Przywiązanie do drzewa człowieka i strzelanie do niego jak do tarczy strzelniczej.105. Prowadzenie nago lub w bieliźnie na mrozie.106. Duszenie przez skręcanie namydlonym sznurem zawieszonym na szyi, zwanym arkanem.107. Wleczenie po ulicy tułowia przy pomocy sznura zaciśniętego na szyi.108. Przywiązanie nóg kobiety do dwóch drzew oraz rąk ponad głową i rozcinanie brzucha od krocza do piersi.109. Rozrywanie tułowia przy pomocy łańcuchów.110. Wleczenie po ziemi przywiązanego do pojazdu konnego.111. Wleczenie po ulicy matki z trojgiem dzieci, przywiązanych do wozu o zaprzęgu konnym w ten sposób, że jedną nogę matki przywiązano łańcuchem do wozu, a do drugiej nogi matki jedną nogę najstarszego dziecka, a do drugiej nogi najstarszego dziecka przywiązano nogę młodszego dziecka, a do drugiej nogi młodszego dziecka, przywiązano nogę dziecka najmłodszego.112. Przebicie tułowia na wylot lufą karabinu.113. Ściskanie ofiary drutem kolczastym.114. Ściskanie razem dwie ofiary drutem kolczastym.115. Ściskanie więcej ofiar razem drutem kolczastym.116. Periodyczne zaciskanie tułowia drutem kolczastym i co kilka godzin polewanie ofiary zimną wodą w celu odzyskania przytomności i odczuwania bólu i cierpienia.117. Zakopywanie ofiary do ziemi na stojąco po szyję i w takim stanie jej pozostawienie.118. Zakopywanie żywcem do ziemi po szyję i ścinanie później głowy kosą.119. Rozrywanie tułowia na wpół przez konie.120. Rozrywanie tułowia na wpół przez przywiązanie ofiary do dwóch przygiętych drzew i następnie ich uwolnienie.121. Wrzucanie dorosłych w płomienie ognia palącego się budynku.122. Podpalanie ofiary oblanej uprzednio naftą.123. Okładanie ofiary dookoła słomą-snopem i jej podpalenie, czyniąc w ten sposób pochodnię Nerona.124. Wbijanie noża w plecy i pozostawienie go w ciele ofiary.125. Wbijanie niemowlęcia na widły i wrzucanie go w płomienie ognia.126. Wyrzynanie żyletkami skóry z twarzy.127. Wbijanie dębowych kołków pomiędzy żebra.128. Wieszanie na kolczastym drucie.129. Zdzieranie z ciała skóry i zalewanie rany atramentem oraz oblewanie jej wrzącą wodą.130. Przymocowanie tułowia do oparcia i rzucanie w nie nożami.131. Wiązanie – skuwanie rąk drutem kolczastym.132. Zadawanie śmiertelnych uderzeń łopatą.133. Przybijanie rąk do progu mieszkania.134. Wleczenie ciała po ziemi, za nogi związane sznurem.135. Przybijanie małych dzieci dookoła grubego rosnącego drzewa przydrożnego, tworząc w ten sposób tzw. „wianuszki”.Dziś- junta kijowska bękarty sprawców tej nieludzkiej zbrodni ludobójstwa, mianowali sprawców ohydy tej zbrodni bohaterami narodowymi kijowskiej Ukrainy. Kim- waszym zdaniem, jest Polak, który świadomie wspiera ludobójców 200 tysięcy zakatowanych Polaków? Kim jest prezydent, który odwiedza bękartów tych ludobójców i daruje im 4 miliardy złotych! Kim waszym zdaniem jest Duda?

Portret użytkownika Zenek :)

Ciekawe kiedy kancelaria

Ciekawe kiedy kancelaria du..y i wspierające ją środowiska banderoPIStów ogłoszą wielki GOSPODARCZY SUKCES związany z budową EKSTERYTORIALNEGO GAZOCIĄGU ze Szczecina na Ukrainę by w ten sposób "niepomordowani Wołyniacy mogli spłacać odszkodowania za "krzywdy moralne i poniesione uszczerbki zdrowotne" banderowskich "mesjaszy".

Macie to "jak w banku".....

Portret użytkownika Waldorfus

Stokrotne dzięki! – z tamtego

Stokrotne dzięki! – z tamtego świata

Dzieci mają uczyć się, historii najnowszej: – Co dla nas zrobił Stefan Bandera – dziecko? – Uplótł nam kwiatki wkoło drzew – powiedziała zaproszona na specjalnie lekcje historii, starsza pani profesor...

– Gdy ludziom Stefana Bandery kończyły się już naboje, przywiązali oni nas drutem kolczastym dookoła drzewa. Bolało nas gdy tak wisiałyśmy. płakałyśmy, a banderowcy byli nadal niezaspokojeni: kwiat był nieskończony... Gdy jeden z nich wyciągnął nuż i tak idąc wkoło drzewa podrzynał nam gardełka, wtedy dopiero rozkwitł.  Ale moja mama... gdy patrzała jak tak rozkwitam, strasznie płakała... Obok niej stały inne mamy, innych dzieci. Gdy nasze rozkwitłe drzewo przestało się już ruszać, ukraińscy banderowcy poczuli się jakoś nieswojo.   

Oni lubili kwiaty!... Mama: – Wzięli nas, ustawili tak... w takie kółko; ja byłam całkiem omdlała; przestałam już płakać, gdy zobaczyłam ten ich kwiat. Patrzałam tylko w dal byle przed siebie... byle przed siebie... Gdy zobaczyłam lufę pistoletu, upadałyśmy kolejno, jedna przy drugiej na plecy; gdy nasz krąg rozpościerał się, oni się śmiali... tak strasznie się śmiali!... Gdy wyglądałyśmy już jak stokrotka, na chwilę zapadła cisza.

– Kwiat znowu zamilkł – powiedział jeden z banderowców. – trzeba sprawić aby znów ożył! –
Mama: – Gdy tak strzelał nam w krocze, podskakiwałyśmy; podskakiwałyśmy, jak by kto uderzał młotkiem w gumowe lalki! A oni śmiali się z nas..., i śmiali... aż im się te naboje skończyły.

P.S.: Polityka historyczna Prawa i Sprawiedliwości: Nie zapomnijcie o pomniku Stefana Bandery!... i o tych kwiatach; wesołych kwiatach ciszy: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wbrew-oficjalnym-deklaracjom-ukraincy-robia-swoje-w-karpatach-oficjalnie-bardzo-uroczyscie
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika achiles

MFW rozstrzygnął na korzyść

MFW rozstrzygnął na korzyść Rosji spór o dług Ukrainy

Rada Wykonawcza Międzynarodowego Funduszu Walutowego rozstrzygnęła wczoraj na korzyść Rosji jej spór z Ukrainą wokół długu wartości 3 miliardów dolarów, jakie Kijów jest winny Moskwie. Stwierdzono, że zadłużenie to ma charakter publiczny, a nie komercyjny.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/mfw-rozstrzygnal-na-korzysc-rosji-spor-o-dlug-ukrainy/ml82b4
 Też uważam,że kradzione należy oddać,ale wytłumacz mi jak taki przeciętny Chodorkowski doszedł do takiego majątku.To nie Bill Gates ani Steve Jobs.to zwykły złodziej i cwaniak kombinator.Gdyby nie chęć objęcia posady Putina zapewne do dzisiaj okradałby naród rosyjski.Te miliardy nie są ani Chodorkowskiego ani Putina.To pieniądze wszystkich okradzionych Rosjan.Bagsik przy nim to był cienias.Mimo to odsiedział.Dlaczego Chodorkowskiego mielibyśmy stawiać ponad prawem?  A gorbaczow, i potem pijak jelcyn, TO BYLI CI ZDRAJCY TAMTYCH LUDZI I TAMTEGO NARODU, przy których wyrosło zło i tam w postaci chodorkowskiego i mu podobnym, którzy tamten Kraj obrabowywali, podobnie, jak to u nas ma miejsce w postaci balcerowicza i jego usłużnych klakierów, po dzień dzisiaj, co przydupas petru uosabia .

 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem