Katastrofy naturalne w 2011 roku kosztowały rekordowo dużo

Kategorie: 

Katastrofy takie jak trzęsienia ziemi w Japonii i Nowej Zelandii, wielka powódź w Tajlandii czy huragan Irene kosztowały światową gospodarkę rekordową sumę 350 miliardów dolarów. Dane tego typu podała szwajcarska firma Swiss Re.

 

Według wstępnych szacunków, całkowite straty samej światowej branży ubezpieczeniowej w wyniku katastrof osiągnęły w 2011 roku 108 miliardów dolarów. To drugi najwyższy wynik w historii i ponad dwukrotnie większy niż, w 2010 który ubezpieczyciele podsumowali na 48 miliardów dolarów.

 

Według szwajcarskiej firmy straty branży byłyby jeszcze poważniejsze gdyby w Japonii było więcej ubezpieczonych. Jak dodaje Kurt Karl z Swiss Re, na samej górze są straty w ludziach, potem korporacji ubezpieczeniowych, ale również rządów, a ostatecznie podatników.

 

Całkowite straty z trzęsienia ziemi w samej tylko Nowej Zelandii szacowane są na 15 miliardów dolarów i w większości zostały pokryte przez ubezpieczycieli.

 

 

Źródłohttp://www.globalpost.com/dispatch/news/business-tech/global-economy/111215/disasters-fukushima-japan-earthquake-tsunami-hurricane-irene-insurance

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ANDY

  "........ Ludzkość zobaczy

 "........ Ludzkość zobaczy wkrótce kolejne wydarzenia, włącznie z trzęsieniem ziemi w Europie, które wielu zszokuje; aleoczyszczenie to przyczyni się do zjednoczenia ludzi, co będzie korzystne dla wszystkich. Nastąpią inne globalne wydarzenia, włącznie z wybuchem wulkanu, podczas gdy wojna na Bliskim Wschodzie zaangażujeinne nacje. Narody Zachodu sprowokują reakcję Rosji i Chin. Wszystko zakończy się wojną światowa...."

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem