Katastrofa ekologiczna na Morzu Czarnym: Rosjanie ukrywali ogromny wyciek oleju

Kategorie: 

Transnieft i Rosnieft z czternastogodzinnym opóźnieniem poinformowały o rozszczelnieniu rurociągu, co doprowadziło do ogromnego wycieku oleju.

 

Według WWF Rosji, wyciek nastąpił około 01:30 w dniu 24 grudnia br. W wyniku awarii do morza wyciekło 500 – 700 ton ropy. Klęska ekologiczna spowodowała zanieczyszczenie wybrzeża Morza Czarnego na odcinku 15 km, czytamy w raporcie.


Ponownie zawiódł system wczesnego powiadamianie o katastrofach. Zbagatelizowane też skalę wycieku, a trzeba liczyć się z kluczowymi czynnikami, decydującymi o skuteczności reakcji. Wybrzeże Morza Czarnego jest miejscem masowego zimowania ptactwa wodnego, a wyciek stanowi dla nich poważne zagrożenie, prowadzące do śmierci.


WWF Rosja zaapelowała do władz o ujawnienie operacyjnych danych satelitarnych w celu doprecyzowania zakresu zanieczyszczenia i jego dynamiki. W eliminacji zanieczyszczeń bierze udział 330 osób i dziesiątki pojazdów. Z powodu wycieku w Tuapsie wprowadzono stan wyjątkowy. Prace na morzu komplikuje sztorm. Fale osiągają wysokość 2,5 metra.

 

Przypomnijmy, że z początkiem grudnia br. kilka milionów litrów oleju wyciekło z rurociągu w południowym Izraelu, w pobliżu granicy z Jordanią w zatoce Aqaba. Rura została uszkodzona 3 grudnia w nocy w trakcie prowadzenia prac remontowych, 20 km od miasta Ejlat. Hospitalizowano wówczas 80 osób, ponieważ zaczęły się problemy z oddychaniem na skutek kontaktu z oparami.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika OMEN

Taa... Jaka rusofobia? Jaka

Taa... Jaka rusofobia? Jaka obrona "wielkiego brata"? Napisałem dokładnie to samo co TY, tylko używając tych SAMYCH miar co TY. Nawet się z Tobą zgodziłem, że katastrofa wZatoce Meksykańskiej jest większa,od tej częściowo zatajonej przez ruskich.Więc nie odwracaj kota ogonem. No, chyba że cie to bardzo boli, gdy porównuje się rosjan do tych NIKCZEMNYCH AMERYKANÓW...

Portret użytkownika ben

Może i żle odebrałem twój

Może i żle odebrałem twój przekaz  teraz jest taka nagonka i w necie i TV że traci się poczucie rzeczywistości .A fakty mówią za siebie ziemia  zmienia się  w breje, a nierządy   poczynają sobie coraz śmielej
Sorki mea culpa.

Portret użytkownika ben

Wiedziałem że znajdzie się

Wiedziałem że znajdzie się obrońca wielkiego  brata    , druga sprawa  piszesz  o wymianie  ,cyrkulacji wód a i owszem  tylko liczby są przerażające  na dodatek    biochemia  zastosowana  do walki z wyciekiem nie do końca znamy co będzie  gdy? Pozostaje jeszcze wpływ wycieku ropy na golfsztrom .
Omen rusofobia to nie sposób na zmiany na ziemi to my ludzie  przez swa zachłanność doprowadzamy do takich kataklizmów niekiedy celowych ale tragicznych w skutkach.
Odpuść sarkazm  a skup się na temacie!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem