Katastrofa ekologiczna na Helu – styropian na plażach Jastarni i Kuźnicy

Kategorie: 

Brzegi okolic Jastarni i Kuźnicy od strony Zatoki Gdańskiej, pokryły ogromne ilości styropianu. Na razie nie jest znane źródło zanieczyszczenia, podał wieczorem Pierwszy Program Polskiego Radia.

 

Białe śmieci różnych gabarytów i drobne kulki zalęgają na kilku kilometrach plaży. Obecnie trwa wyjaśnianie sprawy. Są pewne przypuszczenie, co mogło być źródłem skażenia środowiska. Chodzi o zniszczony przez sztorm pomost w Mechelinkach. Usunięcie tych śmieci będzie bardzo kosztowne, kłopotliwe i długotrwałe.


Sprawę nagłośnił Andrzej Kośmicki z Grupy Badawczej Ptaków Wodnych Kuling i uczestnik Błękitnego Patrolu WWF. Powiedział on między innymi, że usuwaniu styropianu będzie trudne, bo jest go więcej w wodzie niż na brzegu. O zdarzeniu powiadomiono Urząd Morski i Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, ale urzędnicy do działania przystąpią dopiero jutro, bo dzisiaj jest niedziela.

 

Wszyscy zadają sobie pytanie, jaki wpływ te zanieczyszczenie będą miały na środowisko. Za oczyszczenie plaż odpowiadają lokalne samorządy, a to, co pływa w wodach Bałtyku, musi posprzątać Urząd Morski.

Zdjęcia z plaż – tutaj.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ixi

To drobiazg w porównaniu z

To drobiazg w porównaniu z tym co ludzie generują każdego dnia. Pozostałości styropianu po ocieplaniu budynków spływają kanałami burzowymi do rzek i morza, tak samo tysiące ton innych śmieci. Czy akurat ten przypadek to katastrofa ekologiczna bo widać? Katastrofa ekologiczna to codzienna działalność człowieka zmuszonego przez zachłannych psychopatów do wytwarzania w większości niepotrzebnych do niczego rzeczy, do życia według reuł fałszywego sytemu gospodarczego, w którym popyt tworzony jest sztucznie żeby się "wszystko kręciło".

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem