Katastrofa chemiczna w Sillamäe - Rosja bada zanieczyszczenie powietrza przy granicy z Estonią

Kategorie: 

W dniu 09 czerwca br. 30 km od granicy z Rosją miała miejsce poważna katastrofa w zakładzie Molycorp Silmet w Sillamäe. Rosyjskie Ministerstwo ds. Nadzwyczajnych podało, że okolicach Iwanogrodu w rejonie leningradzkim odnotowano występowanie substancji toksycznych, pisze rus.err.ee.

 

Jak podaje portal Estonczycy.pl, na terenie zakładu Molycorp Silmet w Sillamäe we wtorek po południu około godz. 15.45 wybuchł pożar w budynku zlokalizowanym w strefie przemysłowej. Znajdował się tam też skład chemikaliów.

 

Wczoraj nad miastem Sillamäe rozciągała się chmura dymu. Ratownicy i straż apelowali aby mieszkańcy schronili się w domach i nie otwierali drzwi oraz okien. Świadkowie twierdzili, że wiatr zmienił kierunek i dym od miasta przesuwał się ku zatoce i Narva - Jõesuu. Tõnis Kalberg, mer Sillamäe, informował, że wszystkie informacje o katastrofie podawane są na bieżąco na stronie internetowej miasta molodoi.ee.

 

Z kolei portal 47news 10 czerwca br. rano podał, że pobrano próbki powietrza zebrane w miejscowościach  położonych niedaleko Iwanogrodu. Według wstępnych danych, przekroczenia dopuszczalnego stężenia dwutlenku węgla i innych substancji toksycznych w Rosji przy granicy z Estonią na razie nie ustalono. Obecnie prowadzony jest tam całodobowy monitoring środowiska.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem