Od Karpat po Alpy w Europie panuje wielka susza

Kategorie: 

Takiej suchej jesieni jak w tym roku, nie pamięta  wiele osób. Gdy doda się, że sucha jesień nastałą po suchej wiośnie i lecie okaże się, że skala problemu rośnie. Susza panuje w większości krajów w regionie włączając w to Polskę.

 

W większości krajów stan suszy trwa od połowy lipca. W Karpatach ze względu na brak deszczu w miejscowościach górskich jesienią praktycznie nie było grzybów. Żniwa dzikiej jagody również były znacznie mniejsze niż zwykle.

 

W wielu krajach brakuje wody w studniach. W Polsce w takich wypadkach pomagają strażacy, którzy przywożą i wtłaczają wodę do suchych studni. Problemem jest oczywiście poziom wód gruntowych, który spadł do historycznego minimum.

 

Niektóre z rzek w Polsce, które zwykle mają stany alarmowe na poziomie 3 metrów ma teraz głębokość kilkudziesięciu centymetrów. Skala tej suszy jest juz dosyć duża.

 

Podobne problemy mają Niemcy, którzy zwykle bardzo dużo transportują z wykorzystaniem dróg wodnych. Na praktycznie wszystkich rzekach barki muszą ujmować ładunku, bo nie ma warunków do zachowania zwykłego zanurzenia jednostek.

 

Niektórzy meteorolodzy twierdzą, że tak niski stan wód dobrze rokuje na wiosnę 2012, kiedy może nie wystąpią zwyczajowe podtopienia w okresie roztopów.

 

 

Źródło: http://www01.wdr.de/tv/aks/sendungsbeitraege/2011/kw47/1123/trockenheit.jsp

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Bianka

No tak, to już nie pamiętają,

No tak, to już nie pamiętają, co w lipcu się wyprawiało, w wielu miejscach norma opadów przekroczona trzykrotnie. To nic dziwnego ,że potem 3 miesiące suszy, woda spadła po prostu jednorazowo tzn w ciągu jednego miesiąca.

Portret użytkownika facet 62

Gdyby nasi decydenci byli

Gdyby nasi decydenci byli mądrzy to podjęli by decyzję o budowie zapór wodnych na Wiśle aby zatrzymać słodką wode a nie dążyć do budowy tego syfu zeanego elektrownią atomową. Na dopływach do naszych rzek też powinny być pobudowane zapory. Kiedyś było sporo młynów wodnych i to było mądre ... teraz rządzą oszołomy pazerne na pieniądze od lobbystów.

Portret użytkownika Gabriel

Lepiej niech nic nie

Lepiej niech nic nie podejmują, bo cokolwiek się podejmą to jest jeszcze gorzej. Wszystkie takie przedsiewzięcia nie są oparte na potrzebach ludzkich tylko na złodziejstwie jak to w "Potopie" Radziwiłł powiedział, że trzeba wyrwać ile się da i jak sie da.Lepiej potrzekać aż to złodziejskie pokolenie przeminie.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem