Na Kamczatce wulkan Tołbaczik wyrzucił gaz, parę i popiół na wysokość 4 kilometrów

Kategorie: 

Zgodnie z przewidywaniami wulkanologów nie ustaje na razie aktywność w obrębie wulkanu Ploskij Tołbaczik na Kamczatce. Wciąż rejestrowany jest zmienny cykl emisji pyłu i wypływów lawy.

 

Pióropusz gazów wulkanicznych i pyłu unosi się już na 4 i rozciąga się na północny-wschód aż 20 km od wulkanu. Istnieje ryzyko dla osiedli ludzkich znajdujących się w tamtej okolicy. Wulkan ma przypisany "pomarańczowy" kod zagrożenia dla ruchu lotniczego.

Wulkan aktywował się 27 listopada ubiegłego roku po 36 latach spoczynku.  W pierwszych dniach aktywacji wylewy lawy zniszczyły dwie bazy rosyjskich wulkanologów i bazę turystyczną u stóp stożka. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Erupcja Tołbachika, według ekspertów Kamczackiego Instytutu Wulkanologii i Sejsmologii, Rosyjskiej Akademii Nauk, może trwać do czterech miesięcy. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika amrok

słuchajcie mam taką teorię

słuchajcie mam taką teorię ... a co jeżeli jest tak że są cykle powodujące że słońce zaczyna stawać się "niestabilne" i wzmaga swoją aktywnosć do poziomu zagrazającego zyciu na ziemi . Ziemia natomiast "wyczuwa" cykl i uaktywnia wyulkany które poprzez wyrzucony pył "hibernują" ziemie i chronią przed słońce. Życie na ziemi zamiera ale nie dokońca ... przeżycie
 

Portret użytkownika wania

Pył z kamczackich wulkanów

Pył z kamczackich wulkanów odgrywa ważną rolę w ochłodzeniu na naszej pólkuli i wzmaga efekt słabego cyklu słonecznego. Jest to przykład, że przy zbiegu kilku czynników może dojść do znacznego ochłodzenia na naszej półkuli. Mróz jest w Azji, od 12 powróci do Europy, a od połowy stycznia zetnie Amerykę.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem