Na Kamczatce niedźwiedzie masowo wchodzą do siedzib ludzkich

Kategorie: 

Na Kamczatce niedźwiedzie masowo wychodzą do ludzi. 18 listopada policja kilkakrotnie interweniowała w okolicach Petropawłowska Kamczackiego, a także w rejonie miejscowości Dolinoveka i Nagorny. Funkcjonariusze musieli użyć broni, aby odgonić drapieżniki od osad ludzkich, podaje Novoston.

 

W ostatnim tygodniu niedźwiedź wszedł do kuchni jednego z domów w Petropawłowsku Kamczackim. Od początku listopada leśnicy i policja interweniowali już 125 razy, aby odstraszyć niebezpieczne i groźne dla ludzi zwierzęta. To niesamowity rekord.

 

W minionych latach kończyło się na dwudziestu interwencjach o tej porze roku. Eksperci uważają, że tej jesieni niedźwiedzie nie kwapią się do zapadania w sen zimowy. Przyczyn należy upatrywać w słabych plonach owoców i szyszek. Mniej było też w tym roku łososi w rzekach Kamczatki.

 

 

Wiadomość pochodzi z nowego portalu poświęconego przyrodzie

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Magrat

Ciekawa informacja,

Ciekawa informacja, potwierdza moje obserwacje.
Mieszkam w północnej Norwegii, za kołem podbiegunowym.Jeszcze 5,6 lat temu była tu niesamowita obfitośc jagód ,borówek.Grzyby rosły dosłownie wszędzie, w parkach, na trawnikach.W lasku w centrum miasta można było zbierac prawdziwki.Na stokach pobliskich gór borówki i czarne jagody owocowały w takiej ilości, że wiadro można było napełnic w ciągu 15-20 minut. Czerwone i pomarańczowe koźlarze-olbrzymy były tak pospolite,że nikomu się nawet nie chciało schylic po nie.
Z roku na rok drastycznie zmiejsza sie liczba jagód i grzybów.Tej jesieni objeździliśmy okolice w promieniu około 100 kilometrów,nie było co zbierac.
Niedaleko Narwiku iest postawiona przy rzece przy trasie łososi specjalna szyba,tak,aby można było oglądac je pod wodą.W ostanich latach nikt  nie widziałtam żadnego łososia.
Mało tego. Gdy latem jechaliśmy z Narwiku do Kiruny, zobaczyłam po szwedzkiej stronie całe połacie pousychanych brzózek.Tu nie ma żadnego przemysłu, to są olbrzymie pustkowia, zima była łagodniejsza niz zwykle.Co się dzieje?
Czyżby tajga umierała?

Portret użytkownika kbk

Tallinnie, Twoje artykuly sa

Tallinnie, Twoje artykuly sa tak przewidywalne jak kolor papieru toaletowego w skupie makulatury. Maja tez podobna wartosc naukowa.

Z niecierpliwoscia czekam na kolejne, SENSACYJNE informacje z bogatego swiata przyrody. Dla ulatwienia Ci pracy, podrzucam kilka watkow:
1. Ekstremalna inwazja mrowek faraona w kuchni babci Wladzi w Kazachstanie.
2. Wyjatkowo rzadkie golebie guano na parapecie Irminy z Ukrainy.
3. Slepa kura (nie mylic z prokuratorem Slepokura) weszla na droge powiatowa w Klobucku powodujac zagrozenie zdrowia i zycia operatora koparki.
4. Krowa we wsi Stefanka nie daje mleka, czy to juz ogolnoswiatowa epidemia i czeka nas zanik produktow mlecznych?

Portret użytkownika b@ron

kbk...skoro masz takie

kbk...skoro masz takie sensacyjne wiadomości ,to jest możliwość przecież że sam napiszesz takiego interesującego newsa... jeśli ci się nie podobają umieszczane tu artykuły ,to jest możliwość że ich nie musisz czytać i skorzystać z jakiejś bardziej wiarygodnej dla ciebie strony 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika SurvivorMan

Tallinn przedstawia FAKTY! A

Tallinn przedstawia FAKTY! A nie mity i zabobony typu swobodne sterowanie pogodą przez "elyty", albo "fałszywa flaga" wszędzie tam, gdzie nie lubi się USraela! To o czym pisze Tallinn, to bardzo istotne ZMIANY NA ZIEMI!!! Pamiętaj o jednym... Czujesz się bezpiecznie, bo masz dom, prąd, gaz, wodę i całą gamę zdobyczy tej chorej cywilizacji, a cała "żywność" i to w nadmiarze, leży w wyrastających jak grzyby po deszczu marketach... Ale wierz mi... To wszystko jest do czasu... Ludzki pasożyt przegiął pałę z prędkością i rozmiarem zniszczeń w przyrodzie, tak więc (jak mówi powiedzonko w filmie "Chciwość") - "gówno jest już w wentylatorze"... Na odwrócenie tego trendu zostało dosłownie kilka lat, a potem już tylko będzie postępujący głód, brak wody pitnej i niszczycielskie anomalie pogodowe (o wiele większe niż te, które obserwujemy dziś)... I nie czarujmy się... Ludzki pasożyt tego trendu nie zmieni, bo za bardzo kocha pieniążki!!! Tak więc... Śpij spokojnie póki możesz i ciesz się bogactwem zdobyczy "cywilizacji"!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Masz rację... Interesujące

Masz rację... Interesujące są... Ale mam wrażenie, że tutaj urosły prawie do rangi "oczywistej oczywistości", szczególnie gdy trzęsienie ziemi czy tornado wydarzy się w kraju nieprzychylnym USA! A co to? Matka Natura może szaleć już tylko w USA i Izraelu, a wszędzie indziej to HAARP???

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika olo manolo

Ogarnij sie duchu

Ogarnij sie duchu puszczy.
Niedzwiadki sa glodne i tyle, wielkie mi ci zmiany. Jeszcze mi napisz ze to z powodu ocieplenia... A nie, wybacz, teraz grupa innych naukowcow odkryla jednak oziebienie, to z zimna... Ale zaraz, wywolalo to w strodowisku naukowym dysonans poznawczy wiec juz nie walcza z ociepleniem ani oziebieniem (za nasze oczywiscie pieniadze i oczywiscie za niemale wynagrodzenia) tylko ze zmianami klimatu. Jak sie okaze, ze klimat jednak sie nie zmienia (a przynajmniej nie z przyczyny czlowieka) to beda walczyc po prostu ze zmianami. I tak do konca swiata. Oni przynajmniej kreca kase, a ty naprawde tak za frajer, z przekonania?

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie używaj w stosunku do

Nie używaj w stosunku do kogoś określeń typu "ogarnij się", kiedy nie masz pojęcia o temacie na który się wypowiadasz... W ten sposób wychodzi na to, że to Ty musisz się ogarnąć...
Być może to dla Ciebie spory wysiłek umysłowy, ale gdybyś tak spróbował nie stwierdzać oczywistego faktu "niedźwiadki są głodne", a zastanowił się chwilkę DLACZEGO są głodne???
Żeby oszczędzić Ci czasu, powiem Ci dlaczego: KŁÓSOWNICTWO I DEGRADACJA ŚRODOWISKA!!! Gdyby ludzki pasożyt z przyrody czerpał tylko tyle, ile jest mu potrzebne do przeżycia (nie mylić z zarobkiem) i nie zatruwał środowiska, nie byłoby problemu! Przez ostatnie tygodnie często słyszeliśmy o zbliżaniu się niedźwiedzi do osad ludzkich... Sprawa jest prosta: Niedźwiedzie przed zimą próbują zmagazynować jak największą ilość kalorii... Skoro ich "naturalna stołówka" jest niszczona przez ludzkiego pasożyta, szukają alternetywy... A że potrafią wyczuć pożywienie z odległości kilkunastu kilometrów, pojawiają się znienacka w miejscach, w których ich nie powinno być! Gdyby nie ekspansywny i niszczycielski tryb życia cywilizowanego człowieka, takich problemów by nie było! ...A ekspansywne i niszczycielskie działanie cywilizowanego człowieka, to nic innego jak złe ZMIANY NA NASZEJ PLANECIE ZIEMI!
P.S. Ja tak za frajer... Ale nie z przekonania, tylko ze świadomości prawdy jaką zawiera mój opis poniżej. Były w historii ludzkości przypadki gdy cywilizacje ginęły, w wyniku nadmiernej eksploatacji ziemi na której żyły... Nasza cywilizacja jest na dobrej drodze do osiągnięcia tego samego! To będzie takie masowe samobójstwo...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem