Już ponad 110 ofiar w wyniku konfliktu w Strefie Gazy

Kategorie: 

Spirala przemocy w Strefie Gazy rozkręca się. Giną ludzie w tym wiele dzieci, jest 110 ofiar w tym troje Izraelczyków. Izrael prowadzi naloty a Hamas swój ostrzał. Rakiety palestyńskie zaczynają dolatywać do kolejnych izraelskich miast. Pojawiły się tez szanse na pokój dzięki mediacji Egiptu.

 

Do Kairu przybył Sekretarz Generalny ONZ, Ban Ki-moon, który ma wesprzeć rozmowy. Ich celem jest jakieś porozumienie między Palestyńczykami i Izraelem. Gdy jednak posłucha się retoryki z obu stron konfliktu to słyszy się nawoływania do zadawania sobie śmierci i siania zniszczenia. Z Izraela słychać głosy o cofnięciu Strefy Gazy do średniowiecza, a ze strony Hamasu można usłyszeć kategoryczną odmowe podjęcia rozmów pokojowych.

Na świecie trwają protesty przeciwko jak to się określa "agresji na Gazę". Czasami dochodzi do tego, ze przeciwnicy polityki Izraela spotykają się ze zwolennikami. I jedni i drudzy mają swoje argumenty. Taki przypadek spotkania manifestacji miał miejsce na przykład w Londynie, czy w Nowym Jorku i oczywiście doszło wtedy do przepychanek.

Amerykanie bardzo wyraźnie wsparli Izrael, co objawia się między innymi blokowaniem rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ. Takiego formalnego dokumentu potępiającego Izrael nie ma i chyba nie będzie. Rosja wyraziła swoje zdziwienie, że tak łatwo przechodzą rezolucje potępiające Syrię czy Iran, kiedy sytuacja tam panująca jest mniej jednoznaczna niż w Strefie Gazy.

 

Sytuacja na Bliskim Wschodzie wydaje się być trudna również, dlatego, że "arabska wiosna' zmieniła układ sił w regionie i odpowiedź państw arabskich na powtórzenie operacji z 2008 roku może być zupełnie inna.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika colleeman

Żydowskie psy mają

Żydowskie psy mają tarczę
anty rakietową zamontowaną we wrześniu przez przyjació z USA. Aby te jełopy mogły pokazać jak to fajnie działa, trzeba zrobić poligonik - i zrobili. Teraz Polak jełop patrzy i myśli - ale zajefajnie na judachów nie spadają rakietki a na arabusków tak. Trzeba kolejny raz pociągnąć druta USA bo to super sprawa. I tu USA biznnnes klei a polak będzie płacił. Takie wiecie - kalambury. 

Portret użytkownika fakir

prawie 1/3 ofiar

prawie 1/3 ofiar syjonistycznej agresji na Strefę Gazy to MAŁE DZIECI... trzeba to sobie JASNO UZMYSŁOWIĆ skoro mendia nie raczą tego zrobić! wyobrażacie sobie jaki szum podniósłby się gdyby to Palestyńczyk zabił jakieś izraelskie dziecko? trąbiliby o tym od rana do nocy we wszystkich mendiach rotszyldowskich... oczywiście czekoladowy prezydent ze swoimi aromatycznymi doradcami, specjalistami od mordowania, nie dostrzega niczego złego ani potwornego w tej bezsensownej jatce! otwórzcie oczy ludzie jeśli jeszcze ktoś śpi i nie dostrzega co się dzieje...

Portret użytkownika magi74

  Nie czytalam wszystkich

  Nie czytalam wszystkich komentarzy. Wystarczyl mi sam poczatek. W czym problem,ze przyczepiacie sie do liczb. To jest nieistotne! Gina dorosli, dzieci!! Do czego potrzebne cyfry?! Obserwujac to wszystko mysle sobie, ze czlowiek jest gorszy od zwierzat skoro z premedytacja zadaje cierpienia. Jest plytka i baznadziejna istota, ktora tylko mordowac potrafi. Niewazne za kim sie jest- wazne, ze nalezy zatrzymac te i inne wojny. Jestesmy chyba na poziomie malp skoro mamy jakas inteligencje, uzywamy jezyka do porozumiewania sie, w ciagu samych 100 ostatnich lat nieprawdopodobnie rozwinelismy sie technologicznie a mimo to walczymy na piesci i nie potrafimy do niczego dojsc wprowadzajac porozumienie bez sily i broni!!
  Jestem przerazona!!

Portret użytkownika fakir

cyfry są po to, by uzmysłowić

cyfry są po to, by uzmysłowić prostym ludziom to morze nienawiści i bezgranicznego zła rozlewającego się z rąk syjonistów bo bez tego gotowi są uwierzyć, że to Palestyna napadła na izrael i wycina w pień ludność cywilną, a nie odwrotnie...

Portret użytkownika fakir

jak widać jest sporo

jak widać jest sporo materiałów do zaprezentowania i są miejsca gdzie otwarcie mówi się o tej rzezi dzieci w Palestynie... ale admin twardo obstaje przy syjonistycznym, zimnym, zafałszowanym obrazie tej napaści w czysto hitlerowskim stylu

Portret użytkownika Czelsi

Podobno jeszcze dzisiaj w

Podobno jeszcze dzisiaj w nocy, za około 2-3h, ma dojść do podpisania rozejmu. Zobaczymy ile w tym prawdy. Życzę tym cywilom spokoju.
Ktoś wspomniał Brunona, to co ten człowiek chciał zrobić to było żeczywiście szaleństwo. Ja się jednak nie dziwię że ludziom już nerwy puszczają, każdy ma swoje granice. Tak się nie rozwiązuje problemów, nie zabójstwem drugiego człowieka. Mam nadzieje że ul: Wiejska teraz zaczęła myśleć nad tym co zrobiła, że odejdą jak Pawlak. Czas na zmiany, czas na młodych ludzi (POLAKÓW) a nie komunistów i złodzieji.

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
  __   _    ____    
/__\ /_\ /___ \ /\_/\
/ \// //_\\ // / / \_ _/
/ _ \ / _ \ / \_/ / / \
\/ \_/ \_/ \_/ \___,_\ \_/
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII