Już 44 ofiary gigantycznej powodzi w Bośni i Serbii

Kategorie: 

Powódź jaka nawiedziła Bałkany staje się już katastrofalna. Według oficjalnych doniesień w wyniku powodzi zginęły już tam 44 osoby. Wiele osób długo odmawiało ewakuacji nie zdając sobie sprawy z powagi sytuacji.

 

W jednym tylko mieście Doboj w Serbii zginęło co najmniej 20 osób. W całym kraju ponad 100 tysięcy pozostaje bez prądu. Liczba ewakuowanych sięga kilkuset tysięcy.

 

Skala zniszczeń jest ogromna a szkody będą liczone w miliardach euro. Bośnia i Serbia mogą nie być w stanie poradzić sobie z tak znacznym atakiem żywiołu i zwrócono się o wsparcie z zagranicy.

Symboliczną pomoc w radzeniu sobie ze skutkami powodzi zaproponowała też Polska, która zamierza wysłać na Bałkany kilkunastu doświadczonych strażaków oraz wysokowydajne pompy do opróżniania niecek, z których wody powodziowe mogą nie zejść tygodniami.

Wygląda na to, że tragedia Serbii i Bośni uratowała Polskę, bo ze względu na to, że większość wody spadła gdzie indziej istnieje duża szansa, że w Polsce powodzi tym razem nie będzie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika dora

Armagedon!Dosłownie.U nas

Armagedon!Dosłownie.U nas jeszcze nie możemy się cieszyć ,że nie ma powodzi,bo zagrażają nam silne burze,a co za tym idzie punktowe opady.I tak już sytuacja jest zła,bo wały są przesiąkniete.Naprawdę współczuję tym wszystkim ludziom.

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem