Jedną z rzek w Indiach zatruto chemikaliami - kilkaset osób hospitalizowano

Kategorie: 

W Indiach ze względu na zanieczyszczenie rzeki chemikaliami hospitalizowano ponad 400 osób – podaje INTER - TASS. Nielegalnego składowania odpadów chemicznych w rzece odnotowano w stanie Maharashtra w zachodniej części kraju.

 

Według wstępnych danych, szkodliwe substancje były odprowadzane do rzeki Valdhuni z dwóch lub trzech tankowców. Obecnie prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie. Zaledwie godzinę po zatruciu rzeki, do szpitali zaczęli zgłaszać się mieszkańcy miasta Ulhasnagar. Pacjenci skarżyli się na senność, bóle głowy, a w niektórych przypadkach – na problemy z oddychaniem.

 

Powietrze i wodę z rzeki poddano analizie. Wkrótce okazało się, że mamy do czynienia z ogromnym zrzutem chemikaliów. Według relacji naocznych świadków, zanieczyszczenie rzeki było tak intensywne, że na powierzchni tworzyła się piana. Miejscowi twierdzą, że do zanieczyszczenia cieku doszło któryś raz z rzędu w ostatnim czasie.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika dora

W wielu miejscach na świecie

W wielu miejscach na świecie taka rzecz ma miejsce niestety.Ludzie po prostu,choć wierzyć się nie chce do tego smrodu przywykli.I sobie żyją,z dziećmi,z całymi rodzinami,czerpią brudną wodę do przygotowywania posiłków,do mycia itd.Indonezja np.tam stoją fabryki zagranicznych inwestorów dając ludziom pracę oczywiście,,ale jednoczesnie Ci sami ludzie na co dzien są narażeni na choroby,bo mieszkają przy rzekach,do których spływają wszystkie ścieki z zakładów najczęściej są to zakłady związane z przemysłem odzieżowym.Same najlepsze chemikalia więc zasilają wody niegdyś krysztolowo czystych rzek.Cena jest wysoka,ale człowiek musi przecież z czegoś żyćSami nic nie mogą z tym syfem zrobić ,a władza wiadomo,że przymyka na ten proceder oko.Tak się żyje w dzisiejszym świecie ,po prostu do przodu.Ślady po nas zostają,co raz to bardziej odznaczając swe piętno w przyrodzie.

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem