Jean - Michel Jarre idzie w ślady Depardieu

Kategorie: 

Słynny francuski kompozytor i muzyk Jean - Michel Jarre ucieka przed francuskimi podatkami do Londynu. Jeden z pionierów muzyki elektronicznej, znany z pokazów laserowych, 64 - letni Jarre spotkał się w listopadzie z urzędnikiami brytyjskiego premiera, aby omówić możliwość przeniesienia swojej działalności z Francji do Wielkiej Brytanii. 

 

Wpisuje się to w projekt władz brytyjskich chcących stworzyć na wschodzie stolicy centrum kompanii specjalizujących się w rozwoju i wdrażaniu nowoczesnych technologii. Oferta skierowana jest do firm krajowych, jak i zagranicznych. David Cameron chce przeznaczyć na ten cel 50 milionów funtów szterlingów.

 

Przedstawiciel na Downing Street potwierdził, że Jarre w Londynie dyskutował kwestie rozwoju swojego centrum biznesu we wschodnim Londynie. Oficjalnie sam muzyk stwierdził, że jego "osobiste i zawodowe relacje z Wielkią Brytanią" (ożenił się brytyjską aktorką Charlotte Rampling) nie mają nic wspólnego "z francuską polityką."

 

Francuski rząd jakiś czas temu ogłosił jednak zamiar wprowadzenia podatku w wysokości 75% od dochodu dla osób zarabiających ponad milion euro rocznie. Bogaci Francuzi zaczęłi opuszczać kraj lub przenosić swoje biznesy do innych państw. Głośna stała się sprawa Gerarda Depardieu, który przeprowadził się do Belgii. W ostatnich dniach media donoszą, że może on uzyskać obywatelstwo rosyjskie. Rosyjski przywódca 03 stycznia 2013 podpisał dekret w sprawie przyznania obywatelstwa Federacji Rosyjskiej Gerardowi Depardieu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Rasti

Bardzo ciekawe... około pół

Bardzo ciekawe... około pół roku temu, może nawet nieco więcej słucjhałem i czytałem bardzo ciekawych rzeczy od pana Krzysztofa Jackowskiego. Mówił nie o końcu świata czy coś na tej zasadzie, tylko właśnie na bardzo dziwny przwrót w Europie, co najśmieszniejswze, że ów zacznie się we Francji.
 
Jakby nie było, Francja, Anglia to kraje gdzie jest dużo islamistów, którzy są straszni, pod względem swojej religii która nakazuje zabijać nie wiernych na chwałę swojego boga... Z resztą widziałem na filmikach, są tam normalnie dzielnice w których jak normalny obywatel tego państwa, Anglik np. pojedzie po ulicy samochodem w trakcie ich modlitw to gonia za nim (5 razy dziennie oO) i rzucają kamieniami, a jak dopadną to mocno masakrują... Barbarzyńcy.
 
Dobrze że żyjemy w Polsce, jakby takim zachciało się decydować to elita pseudokibico-nazisto-faszystów wycięła by ich w pień Biggrin
Nie mówie że wszyscy kibice tacy są, ale ile tam złych rzeczy jak fanatyzm, faszyzm i nazizm... Chyba każdy ogarnięty wie o co chodzi...

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem