Jasny błysk światła widziany nad Kanadą

Kategorie: 

W zeszłym roku doszło do całej serii dziwnych zjawisk związanych z błyskami światła widzianymi na nocnym niebie. Charakterystyczne było to, że błyski nie mogły towarzyszyć burzy, ponieważ żadnych wtedy nie było w zaśnieżonej Rosji. Tym razem okazuje się, że doszło do podobnego zjawiska na terytorium Kanady.

 

Jasny błysk światła pojawił się w okolicy miejscowości Winnipeg w prowincji Manitoba. Do zdarzenia doszło we wtorek. Początkowo uznano, że to coś niewyjaśnionego, ale potem zaczęto poszukiwać racjonalnych wytłumaczeń.

 

Błysk został zarejestrowany na kilku nagraniach kamer telewizji przemysłowych. Specjaliści od astronomii po zapoznaniu się z tymi nagraniami stwierdzili, że prawdopodobnie był to meteoryt. Jednak pewności brakuje, bo pojawiły się też sugestie, że było to wyładowanie elektryczne w pobliskiej elektrowni, tak zwany łuk elektryczny. Zwykle tego typu jasne błyski w nocy mogą oznaczać po prostu eksplozje transformatorów.

 

W tym konkretnym przypadku nie ma zgody, co do przyczyn i są osoby sugerujące, że błysk był rzadkim zjawiskiem zwanym zimową błyskawicą. Jeśli to był jednak meteoryt to według miejscowych mediów byłby to już 14 raz, gdy dochodzi do czegoś takiego w historii prowincji Manitoba.

 

 

Źródłohttp://www.cbc.ca/news/canada/manitoba/story/2013/01/16/mb-mystery-light-meteorite-winnipeg.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zenek

To nie są błyski od

To nie są błyski od "elektrowozów" czy z "trafo".  Nie ta skala, nie to widmo. Ale i tak każdą sensowną choć nieprawdopodobną teorie dyżurne "poinformowane" zwyzywają zgodnie z nakazami wiary z czarnej (satanistycznej) książeczki czy na płynące z gadziej antenki rozkazy z wiadomego miejsca.
 
Angelus był nerwus, ale to tylko wina cholerycznej natury. Mnie też kiedyś nerwiło tłumaczenie "betonowi GMO" wolącemu się pasjonować co w pierdzipudle (TV) powiedzieli. Dziś mi los lemingów całkowicie zwisa. Wiekszość i tak już jest niereformowalnymi dwunożnymi przeżuwaczami bo świadomość tego co oznacza "bycie człowiekiem"  zatracili kilkadziesiąt pokoleń temu. I jako taka posłuży za pasze w wyczekiwanym NWO.
 

Portret użytkownika blackulfon

Tylko mnie zastanawi jedna

Tylko mnie zastanawi jedna sprawa.Jak meteoryty spalają się w atmosferze,to raczej nie powinno gasnąć światło na słupie jak na załączonym filmiku.No ,chyba że jest to normalne w takich przypadkach w co śmię wątpić,a takie tłumaczeni na odlew domysłowców mnie nie przekonują

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem