Japoński wulkan wyrzucił słup dymu i popiołu sięgający 4,5 km

Kategorie: 

Według Departamentu Meteorologicznego Prefektura Kagoshima w Japonii wulkan Sakurajima wyrzucił słup dymu i popiołu na wysokość 4,5 tys. metrów. Pył pokrył okoliczne miejscowości.

 

Poprzednia duża emisja dymu i popiołu miał miejsce w sierpniu tego roku. Wówczas słup osiągnął wysokość 5 tys. metrów tj. jakieś 150 tys. ton pyłu, podaje RIA Novosti.

 

Rekord nie został jednak pobity. W kwietniu 2009 roku w mieście Kagoshima spadło 243 gramów popiołu na metr kwadratowy. W oczyszczaniu ulic wzięło wówczas udział 200 polewaczek. Na zboczach wulkanu mieszka około 5 tys. osób. Zaledwie osiem kilometrów dalej w Kagoshimie żyje 600 tys. ludzi. Najstarsi mieszkańcy wspominają groźną erupcję z 1914 roku, kiedy niebo było ciemne od popiołu, a po stokach płynęła lawa. Sejsmolodzy ostrzegają, że Sakurajima może zaskoczyć wkrótce podobnie groźnym wybuchem.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika antysocjalista

Wulkany wybuchały, wybuchają

Wulkany wybuchały, wybuchają i będa wybuchać bez względu na pobożne życzenia nawiedzonych ekofanatyków. To co się jeszcze nie zmieniło przez tysiące lat,że istnieją dalej ludzie upatrujący ciągle zagłady w takich wydarzeniach. Ciągle tylko słyszę, że ocieplenie spowodował człowiek, wybuchy wulkanów tez sa spowodowane działlnością człowieka, mam znajomego który twierdzi, że nawet trzęsienia ziemi sa spowodowane działalnością człowieka.Jeszcze trochę to będe słyszał, że nawet plamy na słońcu sa spowodowane działalnością człowieka. Nie wiem jak ci nawiedzeni ekolodzy wyjaśniają fakt, że w okresie ostatniego zlodowacenia w atmosferze było 10 razy więcej dwutlenku węgla niż obecnie. Jak ja pytam to starają się za wszelką cene ignorować to niewygodne pytanie. Jak pytam jak tłumaczą sobie to, że w przeszłośi były okresy jeszcze więszych aktywności wulkanicznych i sejsmicnych, a człowieka to wtedy nawet na ziemi nie było to tak samo nabierają wody w usta. Paranioja jakaś normalnie. Zamiast walczyć z wiatrakami jak don kichot, może wreszcie należało by się zastanowić jak przeciwdziałć takim kataklizmom, które dalej siębęda zdarzały na przekór waszym pobożnym rzyczeniom, a nie jak tu wyciągnąć kolejne kilkadziesiąt milionów z kieszeni podatnika na walkę z nim.

Portret użytkownika zibi1973

Jak ty pieknie ultra mówisz

Jak ty pieknie ultra mówisz prubujesz oszukać mnie że się nawróciłeś ? ja cię znam ty taki zostaniesz ale nie martw się nie na długo,a już tak pieknie nucisz,a jeszcze będzie jak te swoje nieczyste rączki wyciągać będą do boga i prosić o  przebaczenie na kolanka ultrunia na kolanka przypomnę ci nie zapomne

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem