Japonia chce wysłać robota na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Kategorie: 

Jeszcze tego lata, japoński astronauta Koichi Wakata zabierze ze sobą na Międzynarodową Stację Kosmiczną niewielkiego, humanoidalnego robota, zwanego KIROBO. Robot ten, który waży około kilograma, potrafi rozmawiać i uczyć się nowych słów w trakcie rozmowy.

 

Robot KIROBO jest zaprogramowany do komunikowania się w języku japońskim i rejestrowania rozmów z Koichi Wakatą. Ponadto, potrafi on kontrolować swoje ciało w stanie nieważkości. Drugi, bliźniaczy robot zwany MIRATA będzie stacjonował na Ziemi i będzie w razie czego wykrywał problemy, związane z tym przebywającym na ISS.

"Rosja była pierwszym krajem, który poleciał w kosmos. Amerykanie jako pierwsi wylądowali na Księżycu. Chcę, aby Japonia jako pierwsza wysłała w kosmos komunikacyjnego astronautę-robota." - powiedział Yorichika Nishijima z Dentsu Inc., firmy reklamowej, współpracującej przy projekcie.

Choć robot KIROBO jest pierwszym robotem, który będzie się komunikował z człowiekiem na ISS, nie jest pierwszym robotem na jego pokładzie. W 2011 roku, Robonaut2 wyruszył na stację kosmiczną i był pierwszym w historii humanoidalnym robotem, wysłanym w przestrzeń kosmiczną.

 

Robonaut2 posiada 250 sensorów, waży aż 150 kilogramów i będzie wykorzystywany do wykonywania zadań w zakresie konserwacji na ISS. NASA ma nadzieję, że pewnego dnia roboty będą w stanie prowadzić naprawy na zewnątrz stacji kosmicznej, pomagając przy tym ludziom lub całkowicie ich zastępując.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ