Japonia chce wysłać robota na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Kategorie: 

Jeszcze tego lata, japoński astronauta Koichi Wakata zabierze ze sobą na Międzynarodową Stację Kosmiczną niewielkiego, humanoidalnego robota, zwanego KIROBO. Robot ten, który waży około kilograma, potrafi rozmawiać i uczyć się nowych słów w trakcie rozmowy.

 

Robot KIROBO jest zaprogramowany do komunikowania się w języku japońskim i rejestrowania rozmów z Koichi Wakatą. Ponadto, potrafi on kontrolować swoje ciało w stanie nieważkości. Drugi, bliźniaczy robot zwany MIRATA będzie stacjonował na Ziemi i będzie w razie czego wykrywał problemy, związane z tym przebywającym na ISS.

"Rosja była pierwszym krajem, który poleciał w kosmos. Amerykanie jako pierwsi wylądowali na Księżycu. Chcę, aby Japonia jako pierwsza wysłała w kosmos komunikacyjnego astronautę-robota." - powiedział Yorichika Nishijima z Dentsu Inc., firmy reklamowej, współpracującej przy projekcie.

Choć robot KIROBO jest pierwszym robotem, który będzie się komunikował z człowiekiem na ISS, nie jest pierwszym robotem na jego pokładzie. W 2011 roku, Robonaut2 wyruszył na stację kosmiczną i był pierwszym w historii humanoidalnym robotem, wysłanym w przestrzeń kosmiczną.

 

Robonaut2 posiada 250 sensorów, waży aż 150 kilogramów i będzie wykorzystywany do wykonywania zadań w zakresie konserwacji na ISS. NASA ma nadzieję, że pewnego dnia roboty będą w stanie prowadzić naprawy na zewnątrz stacji kosmicznej, pomagając przy tym ludziom lub całkowicie ich zastępując.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem