Izraelska prasa: antysemityzm w Polsce wciąż szaleje

Kategorie: 

Badania, które opisuje dzisiaj Jerusalem Post, przeprowadzone w ostatnich tygodniach wśród uczniów szkół średnich w Warszawie. Wyciągnięto z nich niepokojące wnioski. W Polsce odczuwalna jest duża nienawiść do Żydów. 44 % ankietowanych nie chciałoby mieć żydowskiego sąsiada.

 

1250 uczniów w wieku 17-18 przebadał Instytutu Badania Opinii Publicznej Homo Homini na zlecenie Gminy Żydowskiej w Polsce. 60 procent respondentów stwierdziło, że nie chciałoby mieć żydowskiego partnera. 45 procent wyraziło pogląd, że „nie byłaby zadowolona”, gdyby w rodzinie mieliby żydowskiego krewnego.


Polscy uczniowie, pytani o Holokaust, nie ukrywają swoich antyżydowskich opinii i jednocześnie wykazują się słabą znajomością żydowskiej historii Polski. Większość młodych ludzi uważa, że procent Żydów mieszkających w Warszawie przed drugą wojną światową nie przekraczał 18 procent. Rzeczywisty odsetek Żydów warszawskich wynosił wówczas ok. 30 proc.


44 procent uważa, że Polacy i Żydzi cierpieli tak samo w czasie Holokaustu. 27 procent mówi, że Żydzi cierpieli więcej i 24,7 procent twierdziło, że cierpienie Polaków było większe.


Większość uczniów, którzy wzięli udział w badaniu, bo aż 55,8 procent ,trafnie wskazało Mordechaia Anielewicza, jako przywódcę żydowskiego powstania. 68,3 procent ankietowanych znało dokładną datę powstania w getcie, podczas gdy 23 procent uważało, że „powstanie zakończyło się zwycięstwem powstańców”.  Joanna Korzeniewska, rzecznik Gminy Żydowskiej w Polsce powiedziała, że wyniki badań będą pomagać w planowaniu działań społecznych i edukacyjnych na przyszłości.

Z kolei dr Michał Bilewicz z Centrum Badań Uprzedzeń w Uniwersytecie Warszawskim stwierdził, że wyniki są niepokojące i powiedział m.in., że „odpowiedzi były rozczarowujące, biorąc pod uwagę fakt, że 90 procent polskich Żydów zostało zamordowanych w czasie Holocaustu. Warszawa, która uważana jest za miasto o największej liczbie ludzi wykształconych, przedstawiona jest w tym badaniu w sposób bardzo negatywny. Badanie odzwierciedla poziom polskiego systemu edukacji. Nienawiść do Żydów jest jednym z rezultatów niskiego poziomu wykształcenia w tej kwestii”.


W piątek Polska uczciła 70 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Wydarzenie to upamiętniono także w innych polskich miastach.

Źródło: http://www.jpost.com/Jewish-World/Jewish-News/Poll-reveals-anti-Semitism-still-rages-in-Po...

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Cthulhu

a gdy wam powiem ,że

a gdy wam powiem ,że przeprowadzając ankietę  mowiąc do ludzi, że prawdziwy polak musi zbudować dom, spłodzić syna, posadzić drzewo, zabić żyda, zabić wiewiórkę, to ludzie spytają tylko o tą biedną wiewiórkę.... dlaczego ona?
i tak wygląda antysemityzm...
 
świat jest zły, dla każdego bez wyjątku.
ale co my dajemy?...
 
 
 
 
 
 
 
NIENAWIŚĆ RODZI NIENAWIŚĆ

Portret użytkownika Dr Piotr

I dobrze się dzieje i niech

I dobrze się dzieje i niech takie postawy się zaostrzeją, a nienawiść niech rośnie w narodzie polskim!
Za co mamy niby żydów lubić???
Za to, że żydzi domagają się 65 mld dolarów odszkodowania za zbrodnie wojenne jakie im niby Polacy wyrządzili i za "polskie obozy zagłady". Co, my tą wojnę wywołaliśmy???
W nieskończoność się wożą na tym swoim nadmuchanym holokauście i doją innych z kasy, albo zamykają tym gęby.
Szacunek i odszkodowania to się należały tylko tym żydom, kórzy faktycznie wojnę przeżyli, doświadczyli okropności i na tym koniec. A niestety zrobiła się z tego niekończąca się opowieść. Przecież teraz nie doznają ani ucisku, ani nazistowskich przesladowań, to po co ta cała gadka?
Poza tym starają się niszczyć inne narody wciskając im multi-kulti, czy to ładnie z ich strony?
Proszę mi pokazać jakąkolwiek żydówkę, która ożeniła się z murzynem, żółtym lub przeszła na islam? Jeśli taka się znajdzie, to jest wyklęta przez żydów i to hańba dla niej, bo oni na maxa dbaja o czystość rasową i swój naród i taka jest prawda!
To jest jedyna rzecz, którą należy brać za wzór od zydów, żeby ocalić nasz naród przed multikulturowym zalewem i zniszczeniem!

Portret użytkownika SurvivorMan

Też sobie miejsce na ankietę

Też sobie miejsce na ankietę ktoś znalazł... Szkoła średnia... HAHAHA! Przecież z tych 44% co nie chciałoby mieć sąsiada żyda, 90% pojęcia nie ma dlaczego!
A bo tatuś tak mówi... A bo na stadionie piłkarskim słyszałem... A bo czytałem na tablecie w internecie...
Antysemityzm jest w Polsce, ale to źródło jest raczej kiepskim dowodem na to!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika devoratus

" Przecież z tych 44% co nie

" Przecież z tych 44% co nie chciałoby mieć sąsiada żyda, 90% pojęcia nie ma dlaczego!"
 
A z jakiego powodu mieliby MUSIEĆ wiedzieć dlaczego?
 
Kiedy ja byłem mały - człowiek po prostu miał prawo mieć na coś ochotę lub jej nie mieć. I wcale nie miał obowiązku tłumaczenia całemu światu dlaczego nie ma na coś ochoty. i pomyśleć, że "za komuny" ludzie narzekali na brak wolności słowa i cenzurę...
 
"Antysemityzm" nie istnieje, ponieważ nie istnieje coś takiego jak "narody semickie". To nie jest określenie naukowe, tylko nowomowa oparta wyłacznie na Biblii. Jednym z synów Noego był SEM, który ponoć dał początek ludom semickim. Problem w tym, że coś takiego w istocie nie istnieje, zatem nie wolno budować prawa lub społęczeństwa na czymś, czego NIE MA!
 
Poproszę (tak dla porównania) o wyniki ankiety - ile żydów chciałoby, żeby ich córkę i połowę majątku oddać gojowi.
 
Ja chętnie udowodnię mój brak antysemityzmu - z wielką chęcią wezmę za żonę córkę Rotschilda i (niech stracę) 10% posagu...

IB Image
 

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie jest tak jak mówisz...

Nie jest tak jak mówisz... Gdyby tak było, to mógłbym swobodnie wypowiadać się na temat np. Twoich praktyk seksualnych, tylko dlatego że mam na to ochotę i jest wolność słowa... Nie uważasz że aby wypowiadać się na dany temat, należy posiadać o tym temacie elementarną wiedzę? Jak byś mnie potraktował, gdybym opowiadał (z całym moim szacunkiem do Ciebie) że jesteś "bi"? Nie uważałbyś mnie za skończonego pajaca, mówiąc wściekle że g..no o Tobie wiem?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika sceptyyk

A tak to widzi prof.Intytutu

A tak to widzi prof.Intytutu Studiów Politycznych PAN Krzysztof Jasiewicz
Prof. Instytutu Studiów Politycznych PAN Krzysztof Jasiewicz zajmuje się tematyką polskich Kresów i dziejów Żydów na tych terenach a także stosunkami polsko-żydowskimi. Odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Według niego, Żydzi tylko sobie zawdzięczają nieszczęścia, które przez wieki na nich spadały, w tym Holokaust. “Owe żydowskie bzdury i dane wzięte z sufitu o Żydach zamordowanych głównie przez polskich chłopów to właśnie projekcja zmierzająca do ukrycia największej żydowskiej tajemnicy. Otóż skala niemieckiej zbrodni była możliwa nie dzięki temu, »co się działo na obrzeżach Zagłady«, lecz tylko dzięki aktywnemu udziałowi Żydów w procesie mordowania swojego narodu” – twierdzi profesor Polskiej Akademii .Z wypowiedzi profesora wyłania się ponury obraz Żydów. “Niestety żydów gubi brak umiaru we wszystkim i przekonanie, że są narodem wybranym. Czują się oni upoważnieni do interpretacji wszystkiego, także doktryny katolickiej. Cokolwiek byśmy robili i tak będzie poddane krytyce – że za mało, że źle, że zbyt mało ofiarnie. W moim najgłębszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Żydami, bo on do niczego nie prowadzi” – twierdzi Jasiewicz. “Na Holokaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów, a nie Kościół Katolicki. I Żydzi z tego – jak się wydaje – nie wyciągnęli wniosków” – przekonuje naukowiec. Tezy przez niego przedstawione wywołały ogromne oburzenie.

Portret użytkownika Java33

Jak nie wiadomo o co chodzi,

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę!!!
Gmina żydowska od lat stara się zgarnąć od Polski pieniądze za majątki pożydowskie. Chodzi o kamienice, ziemie, byłe place na których działały fabryczki żydowskie w Polsce, a ich właściciele nie żyją //zostali pomordowani w obozach lub zginęli w czasie wojny/. Nie uznają przejścia własności na Skarb Państwa /brak właściciela i spadkobierców/ - wymyślili, że prawo do tych majątków ma teraz gmina żydowska.
Od lat starają się manipulować, przedstwiając negatywny wizerunek Polski i Polaków na świecie /słynne dowcipy z "polskimi" kubeczkami mającymi ucho  w środku/, czy zaniżając wartość naszych towarów exportowych, że o Polakach - jako "robolach" nie wspomnę!!
Działają tendencyjnie na naszą niekorzyść. Jest to zapowiedziane działanie mające na celu wymuszenie ustępstw w kwesti odszkodowań - jakie sobie roszczą. Bezprawnie - bo to oni sobie sami nadali takie prawo.

Portret użytkownika Cthulhu

czytam  innemedium i

czytam  innemedium i  zmianynaziemi od 2lat, problemy w sprawie syjonizmu
nasilają się z dznia na dzień,
takie postacie jak AMR czy BACA prubowały delikatnie(odkąd zaczołem was czytać)
informować ludzi o KŁAMSTWACH, ale czy skutecznie? czy nie, kłamstwa? czy nie?...
dalej potoczyło się już bardziej nienawistnie,...
straszenie "mową o nienawiści" i policją, prokuraturą...
TAK WIĘC PORA NA EMIGRACJĘ PANIE WŁADZO...
A MY  POLACY
PAMIĘTAJMY ŻE DIABEŁ TU CHODZI NA PALCACH...
...NABIERA TU MOCY...
 
 
 
 
NIENAWIŚĆ RODZI NIENAWIŚĆ.

Portret użytkownika admin

Wszystkich, którzy tu

Wszystkich, którzy tu komentują naprawdę proszę o rozsądek. Dzisiaj byłem na Policji w sprawie Angelusa Maximusa Rex, bo mnie wezwali, normalnie dzielnicowy, wezwanie, przesłuchanie, powód "obrażanie osób narodowości żydowskiej" na stronie innemedium.pl W piśmie do dzielnicowego widziałem wycinki z innemedium.pl i że AMR pisał, "gadzia społeczność" "syjoniści tacy owacy" i temu podobne. Ja znowu powiedziałem, że nie zbieram IP, bo o to mnie pytali. Jest dochodzenie już i lada moment to pójdzie do prokuratury. Sprawę zgłosił NASK do Komendy Głównej Policji i potem po kolei angażowali w to następne komendy policji, które ze mną się kontaktowały. Policjant mi powiedział, że lepiej nic nie pisać na Żydów bo to się kończy kłopotami a Prokuratorzy się boją to umarzać bo to antysemityzm by był. Radził mi, żebym wszystko kasował co jest na Żydów. Jak go zapytałem, czy to już czas na emigrację z tego kraju to mi powiedział, że chyba tak ...

Portret użytkownika ojciec

Jak już pan policjant mówi,

Jak już pan policjant mówi, że czas na emigrację to znaczy, że duch w polskim narodzie umarł. A może to tylko taki pan policjant, któremu dynda kto mu płaci, byle kaska leciała? Usłużny za komuny, usłużny za syjonu. Niedługo emeryturka i pewnie jeszcze mieszkanko i można pić do końca życia za zdrowie Polaków.

Portret użytkownika matias

Dlaczego niby miałbym

Dlaczego niby miałbym tolerować najbardziej nietolerancyjny naród na świecie . Wiadomo że wszędzie zdarzają się dobrzy i źli ludzie ale jednak wszyscy żydzi mają z góry nakazane jak żyć jedni po prostu stosują się do Talmudu bardziej drudzy mniej. Logiczne ,że nie każdy żyd jest zły ale jednak to oni są najbardziej nietolerancyjni i to nawet nie wynika do końca z ich przekonań tylko dlatego że nauczeni są od małego pewnych zachowań , tak samo to działa w chrześcijaństwie , łykasz za dzieciaka tą papkę którą ci poda twoja religia a potem uznajesz wszystko za pewnik i często nie analizując zachowujesz się w taki a nie inny sposób. Muszę jednak że jeśli chodzi o naród to muszę przyznać że jestem antysemitą ale jeśli mówimy o pojedynczych jednostkach to najpierw muszę poznać człowieka zanim wyrobię sobie jakąś opinie na jego temat i moim zdaniem to tyle w tym temacie . Pozdrawiam Wink

Portret użytkownika Cthulhu

Pulsar chcę podać przykład

Pulsar chcę podać przykład więc podałem...
Chce podać link do owych 66 pytań o holokaust więc podałem...
 
przykład wyświetliłeś...
 
linku nie wyświetliłeś...
...bo tak musi być.
 
...z prawem nie wygrasz...
ehh...

Portret użytkownika b@ron

...ja pierdziele!!!...ludzie

...ja pierdziele!!!...ludzie ,wy poprostu potrzebujecie nienawidzić ...w dobie kiedy człowiek musi zapierdzielać od świtu do zmroku żeby starczyło na opłaty i żarcie ,dobierać sobie do głowy że mógłbym mieć sąsiada żyda...no masakra...a niechże będę otoczony sąsiadami żydowskimi i o ile oni mi szkodzić nie bedą to ja ich napewno zaakceptuje ,byle by nie byli pedofilami i mordercami ,bo tego tylko nie da rady zaakceptować...ale nie wynika to z pochodzenia...jak ma panować pokój na ziemi jak nienawidzimy się po to żeby tylko nienawidzić...jak mi jakiś żyd zaszkodzi to przestanę go lubić ...ale nie znienawidzę przez to wszystkich żydów...no nie przesadzajmy

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika devoratus

Ja mam pytanie: Dlaczego

Ja mam pytanie:
Dlaczego ciągle słychać powtarzane jak mantrę "nienawiść"?
Jaka nienawiść?
 
Jeśli ja powiem, że wolę blondynki - to dlaczego ktoś mi zarzuca, że ja nienawidzę brunetek?
 
"jak mi jakiś żyd zaszkodzi to przestanę go lubić"
 
A uprzednio lubiłeś go za co?
Za coś konkretnego, czy dlatego, żeby nie dostać wezwania do prokuratury?
 
To, że ktoś nie lubi żydów, że nie chciałby mieć dziewczyny-żydówki czy sąsiada żyda - nie ma/nie musi mieć niczego wspólnego z nienawiścią. Może komuś podobają się wysocy blondyni i właśnie takich chciałby mieć sąsiadów? Może ktoś chciałby mieć dziewczyny wyłącznie japonki? Dlaczego ciągle ktoś usilnie stara się wmówić innym, że kogoś/czegoś nienawidzą?
 
Wszędzie daje się zauważyć tendencję, do zarzucania "nienawiści" każdemu, kto krytykuje "pewne społeczności". Krytyka to ocena nie nienawiść...
 
Czy ty również szerzysz nienawiść, do nienawidzących?
Dlaczego w Tobie jest tak wiele nienawiści do nienawidzących z nienawiści do nienawiści?
 
Wink

IB Image
 

Portret użytkownika b@ron

devoratus...hehehe...no

devoratus...hehehe...no koniec mnie rozwalił cytuję"Dlaczego w Tobie jest tak wiele nienawiści do nienawidzących z nienawiści do nienawiści?"...ja ich nie nienawidzę tylko nie rozumiem a to różnica
cytuję "
"jak mi jakiś żyd zaszkodzi to przestanę go lubić"
 
A uprzednio lubiłeś go za co?
Za coś konkretnego, czy dlatego, żeby nie dostać wezwania do prokuratury?"...
...po pierwsze istnieje jeszcze coś takiego jak neutralność i ja jestem neutralny ...sam na forum równoległym miałem konflikt z prowokatorem który  miał się za żyda i gnoił każdego wywyższając siebie ,no to mu nakładłem aż byłem moderowany ...oczywiście to nie powód chyba bym nie lubił żydów bo miałem spięcie z prowokatorem ...podobno żydowskim...nie mam racji???...a co do wezwania do prokuratury ,to mam to odebrać jako groźbę???...wskaż mi w którym miejscu złamałem prawo bądź regulamin ZNZ...jeśli pijesz do tego że broniłem  tu zbanowanego AMR...to ci potwierdzam że zgadzam się z nim prawie we wszystkim ale akurat w kwesti żydów nie...widzisz gdybym tu nie pisał to już napewno nie dostałbym wezwania do prokuratury więc mnie oświeć o co ci chodzi?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika futro

proponuję wykonać podobne

proponuję wykonać podobne badania w Izraelu a potem stosować jakiekolwiek epitety wobec Polaków , nazywanie Polaków antysemitami powinno byc tak samo zabronione prawem jak obrażanie kogokolwiek innego , hipokryzja Żydów jest po prostu spektakularna ! 

Portret użytkownika euklides

Heh komentarze w Jerusalem

Heh komentarze w Jerusalem Post tak jak w wielu miejscach są śmiesznie cenzurowane. Rozsądne wypowiedzi, które godzą w ich linię propagandową, a w szczególności w syjonistycznych agentów są usuwane. Zostawiają to na co potrafią odpowiedzieć. Odpisałem osobie o pseudonimie "anna", że problemem nie są Żydzi czy Polacy tylko ludzie tacy jak ona, którzy nie są naprawdę zainteresowani prawdą, rozsiewają złość i nienawiśc, i komentarz znikł :). Zresztą na kanałach propagandowych w youtube spotyka mnie często to samo.
 
Wniosek? Jak was próbują wkręcić w narrację naród vs naród to nie dawajcie się w to wrobić. To nie cały naród was napastuje, tylko konkretne jednostki. Więc jak następnym razem napiszą artykuł albo zrobią film pokazujący w złym świetle wszystkich Polaków, to pytajcie czemu autor szerzy nienawiść.

Portret użytkownika Cthulhu

@Cthulhu "Kłamstwo

@Cthulhu
"Kłamstwo oświęcimskie" -  – twierdzenie w języku prawnym przyjmujące, że powszechnie przyjęta interpretacja holocaustu jest albo w dużym stopniu przesadzona, albo całkowicie zafałszowana. Zwolennicy tej koncepcji używają najchętniej określenia "rewizjonizm historyczny".
W szeregu krajów zachodnich, w tym w Polsce, rozpowszechnianie "kłamstwa oświęcimskiego" jest karalne.

Na podstawie art. 55 ustawy ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu zaprzeczanie publicznie i wbrew faktom zbrodniom, o których mowa w art. 1 pkt 1 powyższej ustawy jest przestępstwem ściganym z urzędu zagrożonym grzywną lub karą pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok podawany jest do publicznej wiadomości.

https://pl.wikipedia.org/wiki/K%C5%82amstwo_o%C5%9Bwi%C4%99cimskie

Dlatego na podstawie Regulaminu Portalu zmianynaziemi.pl - § 6 pkt 5 oraz pkt 7 - gdzie wskazano iż, zabronione jest umieszczanie wypowiedzi, które naruszają obowiązujące prawo, dlatego edytuję Twą wypowiedź, która stoi w sprzeczności  z obecnym prawem.
 
 
PROSZĘ PROSTY PRZYKŁAD IŻ PRAWO W POLSCE JEST NAPISANE PRZECIW POLAKOM!!!
 
PS. TO ZA USUNIĘTY WPIS MAM TERAZ ODPOWIADAĆ?
 
NAPISZĘ JAK Robert Grunholz, ŻE NIGDY NIE POPEŁNIĘ SAMOBÓJSTWA!
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem