Izraelska prasa: antysemityzm w Polsce wciąż szaleje

Kategorie: 

Badania, które opisuje dzisiaj Jerusalem Post, przeprowadzone w ostatnich tygodniach wśród uczniów szkół średnich w Warszawie. Wyciągnięto z nich niepokojące wnioski. W Polsce odczuwalna jest duża nienawiść do Żydów. 44 % ankietowanych nie chciałoby mieć żydowskiego sąsiada.

 

1250 uczniów w wieku 17-18 przebadał Instytutu Badania Opinii Publicznej Homo Homini na zlecenie Gminy Żydowskiej w Polsce. 60 procent respondentów stwierdziło, że nie chciałoby mieć żydowskiego partnera. 45 procent wyraziło pogląd, że „nie byłaby zadowolona”, gdyby w rodzinie mieliby żydowskiego krewnego.


Polscy uczniowie, pytani o Holokaust, nie ukrywają swoich antyżydowskich opinii i jednocześnie wykazują się słabą znajomością żydowskiej historii Polski. Większość młodych ludzi uważa, że procent Żydów mieszkających w Warszawie przed drugą wojną światową nie przekraczał 18 procent. Rzeczywisty odsetek Żydów warszawskich wynosił wówczas ok. 30 proc.


44 procent uważa, że Polacy i Żydzi cierpieli tak samo w czasie Holokaustu. 27 procent mówi, że Żydzi cierpieli więcej i 24,7 procent twierdziło, że cierpienie Polaków było większe.


Większość uczniów, którzy wzięli udział w badaniu, bo aż 55,8 procent ,trafnie wskazało Mordechaia Anielewicza, jako przywódcę żydowskiego powstania. 68,3 procent ankietowanych znało dokładną datę powstania w getcie, podczas gdy 23 procent uważało, że „powstanie zakończyło się zwycięstwem powstańców”.  Joanna Korzeniewska, rzecznik Gminy Żydowskiej w Polsce powiedziała, że wyniki badań będą pomagać w planowaniu działań społecznych i edukacyjnych na przyszłości.

Z kolei dr Michał Bilewicz z Centrum Badań Uprzedzeń w Uniwersytecie Warszawskim stwierdził, że wyniki są niepokojące i powiedział m.in., że „odpowiedzi były rozczarowujące, biorąc pod uwagę fakt, że 90 procent polskich Żydów zostało zamordowanych w czasie Holocaustu. Warszawa, która uważana jest za miasto o największej liczbie ludzi wykształconych, przedstawiona jest w tym badaniu w sposób bardzo negatywny. Badanie odzwierciedla poziom polskiego systemu edukacji. Nienawiść do Żydów jest jednym z rezultatów niskiego poziomu wykształcenia w tej kwestii”.


W piątek Polska uczciła 70 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Wydarzenie to upamiętniono także w innych polskich miastach.

Źródło: http://www.jpost.com/Jewish-World/Jewish-News/Poll-reveals-anti-Semitism-still-rages-in-Po...

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Cthulhu

a gdy wam powiem ,że

a gdy wam powiem ,że przeprowadzając ankietę  mowiąc do ludzi, że prawdziwy polak musi zbudować dom, spłodzić syna, posadzić drzewo, zabić żyda, zabić wiewiórkę, to ludzie spytają tylko o tą biedną wiewiórkę.... dlaczego ona?
i tak wygląda antysemityzm...
 
świat jest zły, dla każdego bez wyjątku.
ale co my dajemy?...
 
 
 
 
 
 
 
NIENAWIŚĆ RODZI NIENAWIŚĆ

Portret użytkownika Dr Piotr

I dobrze się dzieje i niech

I dobrze się dzieje i niech takie postawy się zaostrzeją, a nienawiść niech rośnie w narodzie polskim!
Za co mamy niby żydów lubić???
Za to, że żydzi domagają się 65 mld dolarów odszkodowania za zbrodnie wojenne jakie im niby Polacy wyrządzili i za "polskie obozy zagłady". Co, my tą wojnę wywołaliśmy???
W nieskończoność się wożą na tym swoim nadmuchanym holokauście i doją innych z kasy, albo zamykają tym gęby.
Szacunek i odszkodowania to się należały tylko tym żydom, kórzy faktycznie wojnę przeżyli, doświadczyli okropności i na tym koniec. A niestety zrobiła się z tego niekończąca się opowieść. Przecież teraz nie doznają ani ucisku, ani nazistowskich przesladowań, to po co ta cała gadka?
Poza tym starają się niszczyć inne narody wciskając im multi-kulti, czy to ładnie z ich strony?
Proszę mi pokazać jakąkolwiek żydówkę, która ożeniła się z murzynem, żółtym lub przeszła na islam? Jeśli taka się znajdzie, to jest wyklęta przez żydów i to hańba dla niej, bo oni na maxa dbaja o czystość rasową i swój naród i taka jest prawda!
To jest jedyna rzecz, którą należy brać za wzór od zydów, żeby ocalić nasz naród przed multikulturowym zalewem i zniszczeniem!

Portret użytkownika SurvivorMan

Też sobie miejsce na ankietę

Też sobie miejsce na ankietę ktoś znalazł... Szkoła średnia... HAHAHA! Przecież z tych 44% co nie chciałoby mieć sąsiada żyda, 90% pojęcia nie ma dlaczego!
A bo tatuś tak mówi... A bo na stadionie piłkarskim słyszałem... A bo czytałem na tablecie w internecie...
Antysemityzm jest w Polsce, ale to źródło jest raczej kiepskim dowodem na to!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika devoratus

" Przecież z tych 44% co nie

" Przecież z tych 44% co nie chciałoby mieć sąsiada żyda, 90% pojęcia nie ma dlaczego!"
 
A z jakiego powodu mieliby MUSIEĆ wiedzieć dlaczego?
 
Kiedy ja byłem mały - człowiek po prostu miał prawo mieć na coś ochotę lub jej nie mieć. I wcale nie miał obowiązku tłumaczenia całemu światu dlaczego nie ma na coś ochoty. i pomyśleć, że "za komuny" ludzie narzekali na brak wolności słowa i cenzurę...
 
"Antysemityzm" nie istnieje, ponieważ nie istnieje coś takiego jak "narody semickie". To nie jest określenie naukowe, tylko nowomowa oparta wyłacznie na Biblii. Jednym z synów Noego był SEM, który ponoć dał początek ludom semickim. Problem w tym, że coś takiego w istocie nie istnieje, zatem nie wolno budować prawa lub społęczeństwa na czymś, czego NIE MA!
 
Poproszę (tak dla porównania) o wyniki ankiety - ile żydów chciałoby, żeby ich córkę i połowę majątku oddać gojowi.
 
Ja chętnie udowodnię mój brak antysemityzmu - z wielką chęcią wezmę za żonę córkę Rotschilda i (niech stracę) 10% posagu...

 

 

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie jest tak jak mówisz...

Nie jest tak jak mówisz... Gdyby tak było, to mógłbym swobodnie wypowiadać się na temat np. Twoich praktyk seksualnych, tylko dlatego że mam na to ochotę i jest wolność słowa... Nie uważasz że aby wypowiadać się na dany temat, należy posiadać o tym temacie elementarną wiedzę? Jak byś mnie potraktował, gdybym opowiadał (z całym moim szacunkiem do Ciebie) że jesteś "bi"? Nie uważałbyś mnie za skończonego pajaca, mówiąc wściekle że g..no o Tobie wiem?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem