Izraelska armia masowo zatrzymuje Palestyńczyków, oskarżając ich o porwanie

Kategorie: 

Spięcie na linii Izrael-Palestyna jest coraz poważniejsze, odkąd doszło do porwania trzech żydowskich nastolatków w zeszłym tygodniu. Władze Izraela reagują wyjątkowo ostro na tę sytuację i oskarżają organizację Hamas o porwania, choć nie posiadają na to żadnych dowodów.

 

Izraelskie wojska przeszukują Zachodni Brzeg Jordanu w poszukiwaniu trzech żydowskich nastolatków, którzy zostali porwani tydzień temu w czwartek. Dotychczas aresztowano około 280 Palestyńczyków - 200 z nich to urzędnicy z organizacji Hamas, uznawaną przez Izrael za terrorystyczną. Niedawno doszło również do ataków rakietowych na Izrael a wojska rządowe odpowiadały na nie z kilkakrotnie większą siłą.

 

Wczoraj w izraelskim mieście Jenin, armia zatrzymała w nocy 30 Palestyńczyków pod zarzutem porwania. Spowodowało to zamieszki i doszło do wymiany ognia. Wojsko zaczęło strzelać z ostrej amunicji do osób, które, jak twierdzą władze, jako pierwsze zaczęły atakować. Palestyński rząd stwierdził, że nie brał żadnego udziału w porwaniu a operacje izraelskich wojsk są umotywowane "niechęcią" wobec organizacji Hamas, która pojednała się z ugrupowaniem Al-Fatah.

 

Prezydent Palestyny Mahmoud Abbas powiedział, że Izrael wykorzystuje sytuację jako pretekst do ataku na jego rząd. Reakcja izraelskich władz, jeśli chodzi o poszukiwania porwanych nastolatków, jest jak najbardziej na miejscu, jednak masowe aresztowania, w tym członków rządowej organizacji Hamas, oraz bezpodstawne oskarżanie tego ugrupowania o porwanie jest już raczej pewnym naruszeniem. Żaden kraj nawet nie pokusił się o krytykę sposobu, w jaki działa Izrael.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Bender

 Beznapletkowcy-mordercy,

 Beznapletkowcy-mordercy, klamcy i zlodzieje ze swoja talmudyczna istrukcja obslugi swiata materialnego i jego przejawow, dzieci demona Jahwe. Gotowi wymordowac polowe swojego wlasnego narodu zeby sie uswiecic w oczach swiata, ktory tak bardzo chca miec na wylacznosc... Odpowiedzialni za uwstecznianie ewolucji. Najechali ziemie palestynskie tysiace lat temu i sie tym chwala w swoich ksiegach i kontynuuja swoja krucjate placzac pod sciana, ze nie moga wybudowac ukochanej swiatyni jak jahwe przykazal... Era zla dobiega konca i jak zwykle nie pokazali nic spektakularnego. A piramide zbudowali jedynie ze zlota. Dno.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem