Izraelska armia gotowa na operację lądową w Strefie Gazy

Kategorie: 

Sytuacja między Izraelem a Palestyną zaczyna ulegać pogorszeniu. Strony wciąż ostrzeliwują siebie nawzajem a izraelskie lotnictwo bombarduje Strefę Gazy, nie zważając na to czy celują w "tereny terrorystów", cywilów czy też w budynki mieszkalne. Świat wzywa to natychmiastowego zakończenia wymiany ognia a armia Izraela czeka na rozkaz rozpoczęcia ofensywy naziemnej.

 

Siły Powietrzne Izraela (IAF) mają zwyczaj bombardować Strefę Gazy w środku nocy. Choć władze tego kraju stwierdzają, że ich działania są ukierunkowane na organizację Hamas, większość osób które straciły życie to cywile, w tym również dzieci.

 

Samoloty atakują tereny należące do bojowników, czyli obozy szkoleniowe i składy z amunicją, oraz budynki mieszkalne należące do cywilów. Wczoraj zniszczony został również dom szefa policji Strefy Gazy - Tayseer Al-Batsh jest w stanie krytycznym, oraz ośrodek opieki nad niepełnosprawnymi. Według najnowszych szacunków, w ciągu 5 dni zginęło około 156 Palestyńczyków. Po stronie Izraela zanotowano w sumie kilkanaście rannych osób.

 

Izrael zapowiada dalsze bombardowania a wojska są już gotowe do operacji lądowej. Władze tego kraju nie reagują na krytykę ze strony Stanów Zjednoczonych czy też ONZ, które wzywają do zakończenia tego konfliktu. Również Amnesty International, międzynarodowa organizacja pozarządowa zapobiegająca naruszeniom praw człowieka, określa działania Izraela jako zbrodnie wojenne.

 

Jak donosi Russia Today, kilka dni temu tysiące ludzi protestowało w Londynie i w Oslo przeciwko atakom na Strefę Gazy oraz okupacji Palestyny. W demonstracjach brali udział między innymi muzułmanie i rodowici mieszkańcy kraju. Znaleźli się tam również ultraortodoksyjni żydzi, którzy trzymali w ręku flagę Palestyny i również domagali się zakończenia okupacji.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ojeju...

Ulra ortodoksyjni Żydzi są

Ulra ortodoksyjni Żydzi są przeciwko syjonizmowi Izraela. W określaniu swojej niechęci do Zydów nalezy brac to pod uwagę.
Tępić trzeba żydów -syjonistów a nie Żydów w ogóle.
Macie być antysyjoinistami a nie antysemitami. Nie dajcie sie manipulować syjonistom. Oni własnie ("wyznawcy" Talmudu) usiłują skierować nienawiść do siebie na wyznawców Tory...

Portret użytkownika moon fake

Tak wszyscy chcą pokoju a

Tak wszyscy chcą pokoju a produkują broń.! Gdyby to ode mnie zależało kazałbym rozbroić wszystkich ,zlikwidować pieniądze i tylko pukawki policji zostawić, to wszystko,Jesli chodzi o izraelitów to czyżby bazując na poczuciu winy innych narodów z powodu holokaustu wykożystują to że nikt nie śmie im zwrócić uwagi że teraz sami przekraczają wszelkie normy ostrzeliwując cywilną ludnosc???? łeb w piach??Jak dla mnie to wszystko aż śmierdzi zgniłym morale ,obłudą fałszem !!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem