Izraelska armia gotowa na operację lądową w Strefie Gazy

Kategorie: 

Sytuacja między Izraelem a Palestyną zaczyna ulegać pogorszeniu. Strony wciąż ostrzeliwują siebie nawzajem a izraelskie lotnictwo bombarduje Strefę Gazy, nie zważając na to czy celują w "tereny terrorystów", cywilów czy też w budynki mieszkalne. Świat wzywa to natychmiastowego zakończenia wymiany ognia a armia Izraela czeka na rozkaz rozpoczęcia ofensywy naziemnej.

 

Siły Powietrzne Izraela (IAF) mają zwyczaj bombardować Strefę Gazy w środku nocy. Choć władze tego kraju stwierdzają, że ich działania są ukierunkowane na organizację Hamas, większość osób które straciły życie to cywile, w tym również dzieci.

 

Samoloty atakują tereny należące do bojowników, czyli obozy szkoleniowe i składy z amunicją, oraz budynki mieszkalne należące do cywilów. Wczoraj zniszczony został również dom szefa policji Strefy Gazy - Tayseer Al-Batsh jest w stanie krytycznym, oraz ośrodek opieki nad niepełnosprawnymi. Według najnowszych szacunków, w ciągu 5 dni zginęło około 156 Palestyńczyków. Po stronie Izraela zanotowano w sumie kilkanaście rannych osób.

 

Izrael zapowiada dalsze bombardowania a wojska są już gotowe do operacji lądowej. Władze tego kraju nie reagują na krytykę ze strony Stanów Zjednoczonych czy też ONZ, które wzywają do zakończenia tego konfliktu. Również Amnesty International, międzynarodowa organizacja pozarządowa zapobiegająca naruszeniom praw człowieka, określa działania Izraela jako zbrodnie wojenne.

 

Jak donosi Russia Today, kilka dni temu tysiące ludzi protestowało w Londynie i w Oslo przeciwko atakom na Strefę Gazy oraz okupacji Palestyny. W demonstracjach brali udział między innymi muzułmanie i rodowici mieszkańcy kraju. Znaleźli się tam również ultraortodoksyjni żydzi, którzy trzymali w ręku flagę Palestyny i również domagali się zakończenia okupacji.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ojeju...

Ulra ortodoksyjni Żydzi są

Ulra ortodoksyjni Żydzi są przeciwko syjonizmowi Izraela. W określaniu swojej niechęci do Zydów nalezy brac to pod uwagę.
Tępić trzeba żydów -syjonistów a nie Żydów w ogóle.
Macie być antysyjoinistami a nie antysemitami. Nie dajcie sie manipulować syjonistom. Oni własnie ("wyznawcy" Talmudu) usiłują skierować nienawiść do siebie na wyznawców Tory...

Portret użytkownika moon fake

Tak wszyscy chcą pokoju a

Tak wszyscy chcą pokoju a produkują broń.! Gdyby to ode mnie zależało kazałbym rozbroić wszystkich ,zlikwidować pieniądze i tylko pukawki policji zostawić, to wszystko,Jesli chodzi o izraelitów to czyżby bazując na poczuciu winy innych narodów z powodu holokaustu wykożystują to że nikt nie śmie im zwrócić uwagi że teraz sami przekraczają wszelkie normy ostrzeliwując cywilną ludnosc???? łeb w piach??Jak dla mnie to wszystko aż śmierdzi zgniłym morale ,obłudą fałszem !!

Nie ma głupich pytań, są tylko głupcy którzy ich nie zadają...

Portret użytkownika achiles38

To wszystko co się tam

To wszystko co się tam obecnie dzieje ma na celu odwrócenie uwagi od tego co się dzieje obecnie na Ukrainie. Powstanie Ukraińskie wchodzi w nową znacznie brutalniejszą fazę i jakoś trzeba było odwrócić uwagę od obrazków bestialskich w Europie i zastąpić je doskonale znanymi obrazkami z Bliskiego Wschodu. Smutne to jest oczywiście, bo i tu i tam mnóstwo cywili ginie, ale coś mi się wydaje, że to już schyłek takowej manipulacji opinią publiczną i następuje nie tylko u nas, ale i na świecie ogólne przebudzenie. Co prawda objawia się ono obecnie zobojętnieniem, ale jak historia i znajomość ludzkiej natury wskazują, że zobojętnienie jest preludium przed powstaniem. I OBECNIE POCIĄGAJĄCY ZA SZNURKI, DOSKONALE O TYM WIEDZĄ.

Portret użytkownika koń który mówi

Jest dokładnie tak jak

Jest dokładnie tak jak oświadcza Amnesty International: są to zbrodnie wojenne. Bestialskie, zmasowane, w czysto hitlerowskim stylu, naloty i bombardowania bezbronnej, niewinnej ludności cywilnej. Ludzie za to odpowiedzialni, dowódcy i inne osoby decyzyjne, powinni zostać osądzeni i ukarani przez wojskowy trybunał międzynarodowy.
Jeżeli tak się nie stanie w najbliższym czasie to należy się spodziewać, że wzrośnie w ludziach świadomość kim są te zwierzęta w ludzkiej skórze i może dojść do licznych samosądów na tej "rasie" w wielu krajach. Skala nienawiści i rozlewu krwi serwowana przez tych psychopatów zwyczajnie przechodzi już ludzkie pojęcie. To nie są ludzie. To są genetycznie skrzywione, chore psychicznie bestie. Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości?
Cała ta akcja z rzekomym porwaniem to false flag i chyba już każdy o tym wie lub się domyśla.
Zobaczcie co zrobili swego czasu - za pieniądze z USA zresztą:
http://www.fronda.pl/blogi/czytanki-dawne-i-nie-tylko/100-tysiecy-napromieniowanych-swiadomie-i-celowo,16932.html
A czym innym jak nie prowokacją było WTC i kuriozalny "atak" na Pentagon? Ludzie którzy mieli twarde dowody na spreparowanie tych ataków - już nie żyją. Są wśród nich m.in. ratownicy którzy oświadczali przed kamerami, że słyszeli odpalane synchronicznie ładunki wybuchowe na poszczególnych piętrach. Z wywiadu radiowego wycofał się także, tuż przed audycją, szef straży pożarnej, który zamierzał oświadczyć, że przed Pentagonem nie było żadnego wraku samolotu ani typowej dla wypadku lotniczego "rozpierduchy".
Ten gigantyczny false flag otworzył wiadomym świniom drogę do bombardowań Iraku i gigantycznych mordów na ludności cywilnej tamże. Podczas "poszukiwań" rzekomej broni chemicznej i terrorystów bombardowano ujęcia wody, szpitale i szkoły. A także palono całe wioski napalmem. Identyczny schemat zastosowano później w Libii cofając ten najbardziej rozwinięty kraj Afryki do niemal średniowiecza, a z Kadafiego który w niespełna 40 lat podniósł Libię z ruiny do rangi mocarstwa afrykańskiego - zrobiono zboczonego dyktatora.
Pytam się więc: kim jest ten który wydał rozkaz mordowania Palestyńczyków i kiedy za to odpowie?

Portret użytkownika Ogo Pogo

No cóż kilku rannych

No cóż kilku rannych Israelczyków i 156 -ciu zabitych Palestyńczyków.Dostatecznie uzasadnia skalę kłamstwa i propagandy USraela.Przypomina to propagandę za czasów ZSRS cyt."W potyczce sprowokowanej na rzece Usurii przez Chińczyków odniosło rany czterech bohaterskich żołnierzy sowieckich i zginęło cztery hektary agresorów chińskich."Agencja TASS prawda 24 ch...

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem