Izrael zainfekował wirusem rosyjską elektrownię jądrową?

Kategorie: 

Pierwszy przypadek zakażenia robakiem Stuxnet poza Iranem może świadczyć o zwielokrotnieniu ataków. Stuxnet, rzekomo opracowany przez USA i Izraela, aby osłabić działalność obiektów jądrowych Iranu, zainfekował rosyjską elektrownię atomową, powiedział  Jewgienij Kaspersky, dyrektor generalny „Kaspersky Lab", podaje Jerusalem Post.

 

Twórca oprogramowania antywirusowego nie podał dokładnej daty zdarzenia. Kaspersky ujawnił sprawę na spotkaniu z dziennikarzami w Australii. Nie zgadza się on z twierdzeniem, że twórcy szkodliwego oprogramowania nie są świadomi jakie konsekwencje może ono spowodować.

„Cokolwiek robisz, prędzej czy później wróci do ciebie" - dodał twórca popularnego antywirusa.

Kaspersky twierdzi, że rosyjska elektrownia jądrowa nie jest podłączona do Internetu, ale sugeruje, że sieć wewnętrzna ma dziury, przez które może przenikać złośliwe oprogramowanie. To jest pierwszy raz, że Stuxnet zainfekowany obiekt jądrowego poza Iranem, co wskazuje na obecność zagrożenia w globalnej skali.

 „Niestety, to jest całkiem możliwe , że inne narody i państwa nie uczestniczące w konflikcie mogą stać się ofiarami cyberataków na infrastrukturę” - mówi Kaspersky. „W cyberprzestrzeni, nie ma dla nas granic”.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Jaron

NIedługo mogą wysiąść

NIedługo mogą wysiąść reaktory atomowe w kilku miejscach na świecie. O ile nie obawiałbym się elektrowni w USA czy japonii bo te mają naprawde dobre zabezpieczenia, ale obawiam sie o Wyroby elktrownio podobne na ukrainie, armienii czy w innym biednym kraiku, gdzie wszystko trzyma sie na słowo honoru. Jak wirus się rozprzestrzeni i azacznei działąć na pełną skalę, to ze śmiechu sie nie utrzymamy. Przynajmniej na oświetleniu sie zaoszczędzi bo wszyscy będziemy świecić w nocy:)

Portret użytkownika pleban

Rosyjscy kosmonauci

Rosyjscy kosmonauci przypadkowo zainfekowali komputery na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wirusem Stuxnet – twierdzi znany ekspert ds. bezpieczeństwa informatycznego Eugene Kaspersky Stuxnet atakuje zabezpieczone i odcięte od świata sieci komputerowe przenosząc się za pośrednictwem tak zwanych „sticków”, czyli małych przenośnych pamięci USB.

Portret użytkownika hjk

zabawa się zacznie gdy

zabawa się zacznie gdy któremuś wywiadowi przyjdzie do głowy podmienić kody w Stuxnecie odpowiedzialne za rozpoznanie celu, tak by oprócz sterowników Siemensa rozpoznawał choćby GE czy ABB. Wtedy żadna instalacja przemysłowa nie będzie działała.
 
Bezpieczeństwo sieci nie istnieje: dowiodlo tego niegdysiejsze kontrolowanie Pentagonu, ktory posiadał bardzo mocne zabezpieczenia. Cóż z tego skoro kazdy PCt wewnątrz sieci był nielegalnie podpiety do modemu, bo pracownicy obchodzili tym sposobem wewnętrzne wilcze doły. 99% sprzętu było w zasięgu łatwego dostępu.
 
Cyberatak przeprowadzi USA, bo to ich technologia jest w każdej elektronice i to oni mają wszystkie wewnętrzne klucze u siebie. Oni obawiają sie jedynie ograniczonej odpowiedzi. 

Portret użytkownika Zenek

Nie tylko tę elektrownię

Nie tylko tę elektrownię parchy zaraziły swoim wirusem. Jakby ktoś sięgnął pamięcią to ukraińska już miała przecieki związane z "działalnością" tego dziecka żydowskiego pojeba jak i późniejszym masowym przeglądem instalacji atomowych w całej Europie na okoliczności celowego zarażenia tymże wirusem (sprawdzano wszelką automatykę firmy SIEMENS). To co się dzieje obecnie w Rosji to kolejna tura nacisków na spuszczenie na żydoland TSARa. Innymi słowami mówiąc kolejne akty politycznego bandytyzmu żydów mszczących się za obronę Syrii przed ich szponami. I zawaleniem się ich harmonogramu okazania antychrysta w jerozolimie.

Portret użytkownika euklides

Wiadomo, że wirus nie

Wiadomo, że wirus nie odróżnia PLC Siemensa w elektrowni atomowej w Iranie od tego w Rosji czy od przechowalni marchewek na Białorusi.
Ktoś wziął grubą kasę z podatków za stworzenie tego g...a. Gdyby wirus naprawdę "udanie" zakłócił działanie instalacji to mieli byśmy kolejny Czarnobyl/Fukushimę, a może nawet całą serię awarii w elektrowniach i zakładach stosujących sterowniki Siemensa. Genialne posunięcie polityków  bijące mądrością na tysiące kilometrów. Jak zwykle.

Portret użytkownika kbk

Kopiowali pliki miedzy

Kopiowali pliki miedzy elektrowniami, skopiowali sobie tez wirusa. Dzieki wirusowi USA i Izrael bedzie mial pelne dane co do produkcji i wykorzystania wzbogaconego uranu nie tylko z Iranu, ale Rosji, Indi, Pakistanu, Chin czy Korei Pln.
Jezeli wirus umozliwia przejecie kontroli nad systemem, no to zaczyna sie robic ciekawie.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem