Izrael zaczął bombardowania w Syrii

Kategorie: 

Państwo żydowskie po wyborach parlamentarnych zaczyna postępować bardzo agresywnie, czego dowodem jest dokonanie nalotu na Syrię. Nie minął nawet tydzień od czasu gdy premier Netanjahu wzywał do prewencyjnego ataku, a już do niego doszło. Wszystko wskazuje na to, że Syria będzie miała wkrótce do czynienia z nowymi niebezpieczeństwami.

 

Siły Zbrojne Syrii poinformowały, że o świcie 30 stycznia izraelski samolot wojskowy wszedł w syryjską przestrzeń powietrzną i zbombardował e centrum badawczego w okolicy Damaszku. Z kolei IDF twierdzi, że nalot wykonano w celu unieszkodliwienia konwoju, co, do którego istniały podejrzenia, że zawiera systemy rakietowe, które miały dotrzeć do libańskich bojowników z Hezbollah.

Według brytyjskiego kanału telewizyjnego "Sky News", w ciągu ostatnich 48 godzin izraelskie samoloty 12 razy naruszyły libańską przestrzeń powietrzną.  Sytuacja w tym regionie rozwija się w scenariusza kryzysowego. Izraelski Dowódca Sił Powietrznych generał Amir Eshel, wyjaśnił, że państwo Izrael przygotowuje się do znacznego pogorszenia sytuacji geopolitycznej w regionie.  Przemawiając we wtorek, powiedział, że "Syria się rozpada kawałek po kawałku, a nikt nie wie, co przyniesie jutro."

Tymczasem stwierdzono, że od 25 stycznia ​​izraelskie siły zbrojne, są w stanie najwyższej gotowości. Niezależni analitycy zaskoczeni są również niespodziewanym pilnym rozmieszczeniem trzech baterii systemu obrony rakietowej "Iron Dome" w północnym Izraelu.  Nie wykluczają, że środek był motywowany raportami wywiadu na temat planów grupy "Hezbollah".

 

 

Źródłohttp://www.usatoday.com/story/news/world/2013/01/30/israel-airstrike-syria/1878113/

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika JPNZ

Może mi ktoś wytłumaczyć

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nie zadziałały Syryjskie rakiety przeciwlotnicze dlaczego jak samoloty Usraelu wleciały nad terytorium Syrii to nie było odwetu obrony??? dlaczego Syria nie wysłała swoich samolotów na spotkanie z myśliwcami Usraela????? nie rozumiem tego?? to co ten kraj nie ma wojska?? radarów które pokazują co się dzieje na niebie???????

Portret użytkownika SurvivorMan

Nieee... Nie wierzę... Ale

Nieee... Nie wierzę... Ale mną zatelepało, jak zobaczyłem te zdjęcia... Co za Skur..syny!!! Szmaty libańskie!!! W te puste łby niech sobie strzelą!!! Tępe ścierwo!!! Zrównać ten poje..ny kraj z ziemią, tak aby za rok nasze boćki mijały w tym miejscu pustynię!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem