Izrael rozpoczął inwazję lądową w Strefie Gazy - giną palestyńskie dzieci

Kategorie: 

Wczoraj Izrael i bojownicy z Hamasu zgodzili się na kilkugodzinne wstrzymanie ognia, aby można było dostarczyć pomoc humanitarną do Strefy Gazy. Niespodziewanie okazało się, że wojna potem znów została wznowiona a teraz izraelskie wojska naziemne dokonują inwazji na tereny palestyńskiej enklawy.

 

W trakcie wczorajszego zawieszenia broni wydawało się, że wojna zostanie wreszcie zakończona. Jednak każdy to na to liczył, bardzo się pomylił. Obie strony na nowo zaczęły ostrzeliwać siebie nawzajem a po stronie Palestyńczyków wyraźnie wzrasta liczba osób poszkodowanych.

 

Wczoraj w godzinach wieczornych zaczęły pojawiać się informacje, że Izrael rozpoczął ofensywę lądową w Strefie Gazy. Enklawa jest dodatkowo bombardowana przez lotnictwo, okręty wojenne i ciężką artylerię. Oficjalnie, operacja ta ma na celu zniszczenie "terrorystyczych tuneli", prowadzących z Gazy do Izraela.

 

Wiadomo jednak, że w wyniku działań zbrojnych giną kolejni Palestyńczycy. Obecnie szacuje się, że zmarło już ponad 250 osób a rannych jest niemal 2 tysiące. Należy zwrócić uwagę iż operacja, która jest rzekomo ukierunkowana na ugrupowanie Hamas, powoduje śmierć głównie cywilów. Od momentu rozpoczęcia inwazji lądowej, izraelskie wojska zabiły już aż 23 Palestyńskie dzieci. Jak można pomylić dzieci z terrorystami?

 

Nie od dziś zwraca się uwagę, że Izrael jako potęga militarna Bliskiego Wschodu nadużywa swojej siły wobec słabszych i odpowiada na każde ataki ze zwielokrotnioną siłą. Zawsze dochodzi również do sytuacji, w której izraelskie wojska zabijają nieuzbrojonych cywilów. Wygląda to tak, jakby bombardowania były przeprowadzane na chybił trafił.

 

Obecnie przeciwko wojnie w Strefie Gazy, odbywają się masowe protesty na całym świecie. Tysiące osób uczestniczyło w ostatnich demonstracjach między innymi w Stanach Zjednoczonych, w Wielkiej Brytanii, Argentynie, Francji czy w Niemczech. Jak dotąd tylko Egipt starał się aby Izrael i Hamas wstrzymał ogień. Władze pozostałych krajów wyrażają jedynie swoje "głębokie zaniepokojenie".

 

Należy przypomnieć, że w wyniku ostatniej izraelskiej operacji Płynny Ołów, która trwała od 27 grudnia 2008 roku do 18 stycznia 2009 roku, zginęło prawie 1.500 Palestyńczyków. Wtedy również zaznaczano, że działania zbrojne mają za zadanie zabezpieczyć Strefę Gazy przed dalszymi atakami na Izrael oraz zniszczyć infrastrukturę organizacji Hamas.

 

Obecna sytuacja może wyewoluować do tej sprzed kilku lat, dlatego należałoby natychmiast zakończyć tę wojnę. Jednak żaden kraj nie chce się bezpośrednio angażować w konflikt i wygląda to tak, jakby Izrael otrzymał zezwolenie na prowadzenie takich operacji. Sytuacje takie jak te zawsze pokazują, że pozostałe kraje na świecie, gdyby tylko mogły, to w ogóle nie zwracałyby uwagi na kontrowersyjną politykę, jaką prowadzi państwo żydowskie.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika andzia

Żydzi są wszechobecni rządzą

Żydzi są wszechobecni rządzą światem.Zabijają Palestyńczyków i nie ma żadnej reakcji ? Dlczego?
Izrael ma wsparcie ze strony Stanów Zjednoczonych (politykami są Zydzi) kto im się sprzeciwi?
Wytłuką Palestyńczyków bo chcą powiększać stopniowo swoje terytorium.
Wina nie leży po stronie bojownikó bo to ludzie którzy się bronią .Partyzanci w czasie drugiej wojny światowej   to też terroryści czy ludzie którzy walczą z agresorem .Proszę poczytać o syjonistach i dokładniej o konflikcie 
izraelsko -palestyńskim.

Portret użytkownika saturas13

Polacy ryzykowali życiem

Polacy ryzykowali życiem swoim i swoich rodzin by ratować to pejsate plemie,tylko by teraz mogło mordować i nie tylko palestyńczyków Nasz polski naród też już raz żydokomuna próbowała zniszczyś ,a teraz pod parasolem żydowskiej gejropy niszczą nam gospodarkę i skazują naszych rodziców na śmierć głodową przez niszczenie naszej gospodarki  Domagają się odszkodowań za krzywdy Przyjdzie czas kiedy dojdzie do rewolucji i wtedy się zastanówcie komu udzielić pomocy Historia już pokazała jak potraktowali nas sojusznicy ,a ci co nie wiedzą niech posłuchają  Tadka lub Horytnicy Za dobre serce i krew naszych braci tak nam dzisiaj odpłacają ,nasza krew płyneła we wszystkich krajach europy ,a dziś większy szacunek jest dla ciapków i różnej maści muzułmanów Po śmierci naszych polskich elit w samolocie nikt nie wznosił takiego larum jak po katastrofie samolotu z holendrami Co z nas zrobili i jak pozwalamy się traktować Jedyny europejski naród który okupował moskwę a dziś tułacze europy Polski ogień gaśnie na naszych oczach Dzieci nie uczy się honoru tylko zje..any gender,masowo produkuje się cioty niezdolne do patryjotyzmu Już wszędzie słyszy się że nie jesteśmy Polakami tylko europejczykami Bądżcie sobie kim chcecie a ja zostanę Polakiem ,antysemitą i będę nienawidził każdego kto będzie próbował zacierać tożsamość Polaków,każdego kto swoimi decyzjami będzie krzywdził ten szlachetny naród o wielkim sercu Zawsze będę miał nadzieję że młodsze pokolenie będzie mądrzejsze i nie da się tak omamnić Wielu pisze że to gimbaza ,,ale za chwilę to tylko oni będą w stanie nas obronić Pejsy są silne bo od mała uczą patryjotyzmy ,uczą że atak na jednego to atak na wszystkich,a u nas kto tego uczy Naród który nie pielęgnuje korzeni jak drzewo bez korzeni usycha

Portret użytkownika Nabuchodonozor

No i bardzo dobrze,

No i bardzo dobrze, kozojeb... dawno się należał porządny wpier...
AllaChakbary mają ostro nasrane w głowach i nie ma co nad nimi płakać, sami sobie asłużyli na taki los, przynajmniej (choć tych tak samo nienawidzę) Żydzi mają odwagę toczyć z tym wężowym plemieniem otwartą wojnę. 
Dla obrońców ciapatych mam dobrą radę, poślubcie ich, zapiszcie się na jakiś dzichad czy cholera wie co a przekonacie się jakie to menty. Mam wyje... na was obrońcó kozoje..., dajcie im swoje żony córki i kozy umiłujcie tych szmotogłowców a obetną wam w ramach podziękowania głowy.
 
http://www.sadistic.pl/ciapaty-gangbang-vt236891.htm taki poglądowy filmik czym oni są.

Portret użytkownika Sajgoniarz

Tych judałków co wydają

Tych judałków co wydają rozkazy i tych którzy ich popierają, oraz tych z Hamasu, którym wciąż widzi się wojna ofensywna powinni posłać na ubitą ziemię, dać im scyzoryki i niech się zatłuką na śmierć dla dobra ogółu.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Shijanas

War! Never been so much

War!
Never been so much fun. 
War never been so much fun. 
Go up to your brother. Kill him with your gun.
Leave him lying in his uniform. Dying in the sun.
War!
Kill him with your gun.
Dying in the sun.
SO MUCH FUN!

Portret użytkownika Turkuć Podjadek

Ciekawe czy pozostawią

Ciekawe czy pozostawią Palestyńczyków w rezerwatach, tak jak USA plemiona Indianów, czy też całkiem ich wytną ? Można odnieść wrażenie że wszystko co się dzieje, nie jest dziełem przypadku lecz realizacją z góry ustalonego planu depopulacji i ludobójstwa, pod przykrywką walki z "terrorystami" (czyli rdzennymi mieszkańcami). Zarówno w Palestynie napadniętej przez Izrael, jak i na Ukrainie niszczonej po prowokacji USA. Pozostaje pytanie czy i kiedy Polacy też zostaną wyselekcjonowani do małych rezerwatów, czy też będą istnieli jedynie w innych krajach na wiecznej emigracji. Polacy mówią stanowcze NIE dla wysłania przez Tuska polskich żołnierzy do walki z Rosją.

Portret użytkownika Logos

Każdy kraj ma prawo do obrony

Każdy kraj ma prawo do obrony i zabezpieczenia terytorium swojego kraju oraz uniemożliwienia wrogom na dalsze ataki. Każda wojna jest czymś okropnym i nie powinno się dopuszczać do takiej tragedii. Niestety brutalne zamordowanie przez palestyńczyków trzech bezbronnych żydowskich chłopców spowodowało tą eskalację konfliktu. Oby obie strony jak najszybciej doszły do porozumienia aby powstrzymać zwiększenie się niewinnych cywilnych ofiar!

Portret użytkownika Impuls

Osobiście będę się śmiać jak

Osobiście będę się śmiać jak całe syjonistyczne ścierwo będzie powieszone za jaja. Już niedługo wyjdzie na jaw pewien fakt (8.VIII.2014 wszystkiego się dowiecie). Cały świat poznając prawdę rozniesie te mendy w proch. Także czekamy do tej daty. Ojropijan Junion upadnie, NATO upadnie i Tusk i Obama i Putin i Adolf Merkel i Rotschildowie upadną. Podpowiem wam że wycieknie do światowej informacji coś na temat lekarstwa na raka i najważniejsze coś co tylko NASA wie. Narazie nie wypisuję konkretnie co bo mnie namierzą Smile

Kiedyś ZXCVBNM

 

Portret użytkownika Skaria

Pieprzysz o krysztalowej nocy

Pieprzysz o krysztalowej nocy chłopcze. Ale poczekaj aż ci muzułmanie zrobią taka noc. Siedzisz w karku, ktory jeszcze nie ma tego problemu. Ale poczekaj i my będziemy inaczej śpiewać. I te idiotyczne śpiewie, typu....Izrael istniał albo nie istniał, nie maja kompletnie sensu. Liczy sie, to co teraz. A rozprawki historycznie nie uchronią nas. Jeżdżę na Bliski Wschód kiilka razy do roku i moj ogląda na sprawę jest trochę inny niż kogoś, kto siedzi w Polsce i powtarza jak papuga te idiotyczne hasła. I tak naprawde nie ma własnego zdania. Bo jak to sie mówi...w d...e był i g...no widział.

Portret użytkownika John Moll

Straty poniesione od 8 lipca

Straty poniesione od 8 lipca do dnia dzisiejszego:
 
Palestyna:
- ponad 250 osób zginęło (ponad 75% to cywile),
- prawie 2 tysiące rannych,
- duża liczba Palestyńczyków została zamknięta w więzieniach za protestowanie lub rzucanie kamieniami w Zachodnim Brzegu (brak szczegółów na ten temat),
- kilkaset budynków zniszczonych - większość to budynki mieszkalne,
- Strefa Gazy jest bombardowana na oślep - ginie każdy kto jest "w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie". Atakowani byli bojownicy Hamasu ale również nieuzbrojeni Palestyńczycy, czyli mężczyźni, kobiety, dzieci a nawet dziennikarze.
 
Izrael:
- 2 osoby zginęły (w tym 1 żołnierz),
- kilkanaście osób rannych (żołnierze i cywile w Izraelu),
- niewielkie zniszczenia infrastruktury (większość rakiet trafiała w puste pola lub została przechwycona przez system antyrakietowy Żelazną Kopułę).
 
Wina za śmierć trzech żydowskich nastolatków została zwalona na Hamas, chociaż nie było na to żadnych dowodów. Mało kto może o tym wiedzieć, ale do porwania i zabójstwa przyznało się ugrupowanie Islamski Dżihad, które działa w Palestynie.
 

Aaron makaron wrote:

A ilu Żydów zabili Palestyńczycy to już nie piszesz, co? Bo prawda ma być tylko jedna. Twoja

 
Prawda jest tylko jedna. Wiem dużo na temat tego co się tam obecnie dzieje, bo codziennie czytam informacje z wielu różnych źródeł, nie tylko zachodnich. Mi zależy na tym aby wiedzieć co się tam dzieje, a nie czytać czyjeś przypuszczenia. Podsumowując wydarzenia - Izrael teraz przegina, bo niszczy wszystko i zabija kogo popadnie, a wojownicy z Hamasu mieli okazję powstrzymać rozlew krwi Palestyńczyków, złożyć broń i zakończyć wojnę kilka dni temu.

Portret użytkownika 34134043

Wiem dużo na temat tego co

Wiem dużo na temat tego co się tam obecnie dzieje, bo codziennie czytam informacje na ten temat z wielu różnych źródeł, nie tylko zachodnich.
 

To powinieneś wiedzieć, że wina leży jedynie po stronie bojowników, którzy rozpoczęli tą wojnę i tę wojnę ciągną. Żadnemu Izraelczykowi nie zależy na tej wojnie. Nie rozumiem skąd ta bezpodstawna nienawiść do Żydów u Polaków. Szanowałem tę stronę i czerpałem z niej informacje, ale ostatnio coraz częściej zauważam jakąś chorą propagandę i subiektywne przekazywanie wydarzeń ze świata.

Portret użytkownika ojeju...

Nienawiść Polaków do Zydów

Nienawiść Polaków do Zydów syjonistów ma nastepujące podstawy:
 1. Katyń
2. NKWD
3. UB
4. SB
5. okupacja Polski przez ZSRR przez rządzącer eleity zydowskie tym tworem
6. zdradziecka polityka III RP, w której Polska została upokorzona politykami rzydowskimi rządzącymi tym krajem i okradziona. Polak w Polsce jest obywatelem III kategorii wykorzystywany jako siła robocza, przez zydowski bizness
 Co chcesz jeszcze wiedzieć? Czy to dostatecznie mało argumentów, żeby was kochac?

Portret użytkownika Logos

ojeju... napisał:  Co chcesz

ojeju... wrote:

 Co chcesz jeszcze wiedzieć? Czy to dostatecznie mało argumentów, żeby was kochac?

Wcale nie musisz ich (Żydów) kochać... tylko czemu co niedziele tacy jak ty pędzą (w znacznej większości) do kościółka aby modlić się tam do Jezusa Żyda i jego matki Żydówki...!?!?

Portret użytkownika Annam

człowieku, nikt tu nie pała

człowieku, nikt tu nie pała nienawiścią do wszystkich żydów, gdybym miała sąsiada Żyda któryto byłby dobrym sąsiadem to dlaczego miałabym go nienawidzieć? Za pochodzenie? za Wiare? No nie. Tak samo jak ktoś za granicą miałby mnie nie lubić bo jestem Polką a polacy to przecież pijacy i złodzieje. Jednak są też Żydzi którzy pociągają za sznurki i to właśnie ich się nienawidzi za to że pociągają niewłaściwe sznurki. Pierwsza partia tuska była w siedzibach niejakiego pana Z. Kubiaka, ten pan dawał łapówki tuskowi co nawet wyszło na jaw. A pan Kubiak przypomniał sobie swoje Żydowskie pochodzenie jak był w stanach i potrzebował pomocy, pochowano go na żydowskim cmentarzu. no więc jakim Żydem był ten Pan? Chyba tylko z pochodzenia, ale mu to nie przeszkadzało by korumpować polityków i pociągać za sznurki które to doprowadzają rekami naszych polityków do ruiny - Polskę. I co? myślicie że ten jeden ujawniony incydent to wszystko? To nawet nie jest wierzchołek. można by powiedzieć za słowami śp. Andrzejem Lepperem, "wam niczego nie trzeba, wam pieniędzy nie trzeba bo bilbordy wam spadają z nieba" (chodziło o fundusze na kampanie wyborczą) 
Nie rozchodzi się zatem o zwykłych Żydów, jako i że zwykly Polak nie musi być złodziejem ani pijakiem.

Portret użytkownika Yah

Tylko , że genetycznie to z

Tylko , że genetycznie to z Żydami zamieszkujacymi Palestynę za czasów Chrystusa więcej maja wspólnego Palestyńczycy niż te "żydowskie " przybłedy z całego swiata, które utworzyły Izrael. I ojejku daj spokój z tymi GW cytatami nie majacymi nic wspólnego z realnym swiatem

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem