Izrael protestuje w sprawie europejskiej rezolucji przeciw obrzezaniu

Kategorie: 

Izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaapelowało w piątek do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (PACE), aby natychmiast anulować uchwałę, w której obrzezanie traktowane jest, jako naruszenie praw człowieka, a w szczególności praw dziecka do integralności fizycznej.

 

W żydowskiej gazecie The Jerusalem Post, pojawiły się głosy oburzenia w związku z kontrowersyjną uchwałą.

„Obrzezanie chłopców jest starożytną tradycja religijną judaizmu i islamu, popularną także w niektórych kręgach chrześcijańskich. Każde porównanie tej tradycji z karygodnymi i barbarzyńskimi praktykami okaleczania żeńskich narządów płciowych, jest w najlepszym przypadku, wyjątkowym pokazem ignorancji, a w najgorszym - zniesławieniem i przejawem nienawiści religijnej"

Obrońcy judaistycznych tradycji idą nawet dalej stwierdzając, co następuje.

„Podjęto uchwałę prowadzącą do nienawiści i wspierania tendencji rasistowskich w Europie przeciwko państwu Izrael”.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela informuje, że deklaracje domniemanej szkody na zdrowiu obrzezanych chłopców są błędne i sprzeczne z dowodami naukowymi. Opublikowano wiele prac naukowych o zaletach obrzezania niemowląt płci męskiej. PACE przyjęła dokument w środę 2 października. Z 78 głosujących członków 13 było przeciw, a 15 wstrzymało się od głosu.

 

Decyzje Zgromadzenia nie są wiążące. Jednak, co do zasady, mają one wpływ na kreowanie opinii w krajach europejskich. Izrael zadeklarował, że w przypadku zakazu obrzezania, ceremonie będą realizowane w izraelskich misjach dyplomatycznych na terenie Europy. Należy zauważyć, że latem 2012 obrzezania zakazano w Niemczech. We wrześniu 2012 roku, pod naciskiem środowisk religijnych, anulowano ten zakaz.

 

 


Źródło: http://www.jpost.com/International/Israel-calls-on-European-council-to-rescind-anti-circum...
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ziolas

I jak zwykle żydki panoszą

I jak zwykle żydki panoszą sie po świecie i mówią innym co mają robić, jak mówić etc. Jaka kolwiek dyskusja nie ma sensu. Zawsze się kończy antysemityzmem i nienawiścią do narodu żydowskiego, który nie ma racji bytu. Ot taki żydowki światowy terroryzm

Portret użytkownika sceptyyk

Jedo info a tyle radości!!!  

Jedo info a tyle radości!!!    "Zmarł Rabbi Ovadia Yosef!!!                         Nie żyje duchowy przywódca Żydów sefardyjskich. Rabbi Ovadia Yosef zmarł w wieku 93 lat.                                                                                                                           Rabbi Ovadia Yosef był nazywany żydowskim ajatollahem, a jego wypowiedzi mocno oddziaływały na życie polityczne Izraela przez wiele dziesięcioleci. Niektóre z jego sformułowań wywoływały wielkie kontrowersje. Między innymi porównanie Palestyńczyków do węży, czy stwierdzenie, że Bóg postawił pogan na Ziemi, by służyli Żydom." 
 "

Portret użytkownika JD

Stare chłopy pedofile i

Stare chłopy pedofile i pedofilo sadyści zamęczają i okaleczają biedne dzieciaki by zaspokoić swe paranoiczne chucie, a otumanieni rodzice chłopców jeszcze im w tym pomagają.
Św. Paweł Apostoł wyraźnie pisze, że to jest zupełnie niepotrzebne.
Po prostu kiedyś pedofile w Izraelu zdobyli władzę i nie było wyjścia.
Ale teraz w XXI wieku należy tego zakazać a jeśli pedofile protestują, to należy pedofili umieszczać w odosobnieniach dla umysłowo chorych. Odizolować od bezbronnych dzieciaków.
Być może dobrym wyjściem na takich pedofili byłaby fizyczna kastracja. Zgodnie z ich prawem "oko za oko ząb za ząb". Ale jeśli się nie da, bo "zębów już nie mają", to wyrywamy kolejną warstwę, czyli szczękę.
Innymi słowy wycinać wszystko co tam jeszcze zboczeńcom dynda.

Portret użytkownika Pulsar

Kiedyś tu na tutejszym forum

Kiedyś tu na tutejszym forum już o tym tu pisałem, ale wspomnę to jeszcze raz:

Żydzi zaczeli praktykować obrzezanie jako nakaz od Boga.
Spełniało ono dwa aspekty:

1) Obrzezanie było aktem posłuszeństwa wobec Boga. Abraham nie miał spisanego Słowa Bożego by wykazał owe posłuszeństwo na podstawie przestrzegania owego Prawa. Dlatego musiał okazać je w czynie, co było też aktem przymierza z Bogiem.

Ale chrześcijanie mieli już spisane Prawo Boże, więc okazują posłuszeństwo Bogu przestrzegając owe Prawo. Jako że Bóg odrzucił Izrael jako swój "Naród Wybrany", obrzezanie przestało obowiązywać. Narodem Wybranym odtąd mieli stać się ludzie z różnych nacji i ludów z całej ziemi, więc naznaczanie przez obrzezanie jako konkretnego ludu straciło sens, więc apostołowie go zakazali.

2) Stanowiło naturalną ochronę higieny i zabezpieczało przed chorobami - wszak na pustyni nie ma tyle wody, by się można było umyć. Obrzezanie sprzyja bowiem ograniczeniu patogennej flory bakteryjnej na prąciu, gdyż po wycięciu napletka dochodzi do znacznego zmniejszenia liczby bakterii beztlenowych. A właśnie to one są uważane za główną przyczynę zakażeń oraz stanów zapalnych narządów rozrodczych u obu płci. Mężczyźni obrzezani są chronieni przed infekcjami także dzięki zgrubieniu powierzchni żołędzi....
Ale dotyczy to tylko przypadków, gdzie styl życia ogranicza stosowanie codziennej higieny ciała.

Portret użytkownika musznik

Ciesze się że moi rodacy w

Ciesze się że moi rodacy w tej kwestii są zgodni - to barbarzyństwo z totalnym zacofaniem umysłowym, na dodatek próboją to udokumentowac jakimiś badaniami. Zabobonne praktyki, powinny być karalne wieletnim więzieniem. Szczerze? to jest to gorsze niż jakaś afera związania z ostatnimi doniesieniami medialnymi na temat pedofilii! tu dochodzi do bezwzglednego naruszenia ciała - i za to powinno być kara. Popieramy w tej kwestii unię. I komunikat żydów "w Rzymie zachowuj się jak rzymianin".

Portret użytkownika AmazeAmidst

Obrzezanie jest to

Obrzezanie jest to pogwalcenie prawa integralnosci fizycznej dzieci, ktore nie maja glosu aby sie sprzeciwic. Obrzezanie nie jest zabiegiem ratujacym ludzkie zycie lub zabiegiem plastycznym poprawiajacym wyglad, ktory mialby miec wplyw na zycie w spoleczenstwie. NP. zabiegi plasyczne u ludzi, ktorych skora ulegla zniszczeniu w pozarze.
Jesli jestes osoba dorosla i chcesz sobie uciac cos lub odpilowac to twoja sprawa!
 

Portret użytkownika ARTUR

Po pierwsze należy myć się

Po pierwsze należy myć się pod napletkiem a nie ucinać aby pozbyć się kłopotu , równie dobrze Eskimosi mogliby ucinać napletki bo w noc polarną jest problem z myciem przy - 50 stopniach mrozu .Nakaz ucinania to nic innego jak np. zakaz jedzenia świniny , która nie mogła być przebadana i ludzie chorowali lub w Indiach święte krowy , w takiej dużej populacji zjedzenie krowy , która daje mleko i cielęta równe było wyrokowi śmierci głodowj.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem