Izrael popełnia zbrodnie wojenne? Odbędzie się niezależne śledztwo w tej sprawie

Kategorie: 

Już od dłuższego czasu słyszymy, że Izrael jest oskarżany o popełnianie zbrodni wojennych oraz eksterminowanie narodu Palestyńskiego. Poniesione dotychczas straty są ogromne i w znacznej mierze dotyczą właśnie Palestyńczyków. W trakcie obecnej "wojny z terroryzmem", jaką prowadzi Izrael na terenie Strefy Gazy, doszło do wielu naruszeń praw człowieka a śmierć ponoszą głównie cywile.

 

Izrael bombarduje mieszkania, szpitale, szkoły a wczoraj ostrzelana została jedyna elektrownia na terenie Strefy Gazy. Wśród Palestyńczyków giną nie tylko bojownicy z organizacji Hamas, ale przede wszystkim cywile czy pracownicy służb zdrowia. Izraelskie wojska kilkakrotnie otworzyły ogień w kierunku ambulansów i dziennikarzy.

 

Dotychczas zginęło 693 Palestyńczyków, w tym 166 dzieci i 37 osób starszych. Rannych jest ponad 4.500 osób - ponad tysiąc z nich to dzieci oraz 161 osób starszych. Taką informację podał wczoraj rzecznik Ministerstwa Zdrowia Strefy Gazy. Ponadto, według agencji UNRWA należącej do ONZ, liczba palestyńskich uchodźców wynosi już ponad 118 tysięcy. Należy przypomnieć, że operacja wojskowa prowadzona przez Izrael, według władz, jest ukierunkowana jedynie na terrorystyczny Hamas.

 

Warto jednak zwrócić uwagę na działania bojowników. Państwo żydowskie oskarża Hamas o wykorzystywanie zwykłych mieszkań, szkół i szpitali do magazynowania broni i prowadzenia ostrzału rakietowego. Izrael określa to jako używanie cywilów jako żywe tarcze. Bojownicy nie prowadzą otwartej walki ale z ukrycia i mieszają się z innymi, nieuzbrojonymi ludźmi. Dlatego Izrael stwierdza wprost, że tak ogromna liczba zabitych cywilów to wina Hamasu.

 

Większość obserwatorów uważa jednak, że operacja wojskowa Izraela jest poważnym nadużyciem siły. Rada Praw Człowieka ONZ stwierdza, że Izrael popełnia zbrodnie wojenne i wezwała do przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie. Bardzo zastanawiający jest jednak wynik głosowania. Większość krajów które głosowały, zgodziły się na śledztwo. Kraje Unii Europejskiej wstrzymały się od głosowania, natomiast Stany Zjednoczone, jako jedyne, zagłosowały na "nie".

Foto: Twitter/Dalia Hatuqa

 

Mimo wszystko wygląda na to, że śledztwo odbędzie się. Rada Praw Człowieka zatwierdziła rezolucję, która pozwoli wysłać specjalną grupę ludzi na miejsce popełnianych zbrodni i stanowczo potępia Izrael za długotrwałą okupację terenu. Wiele wskazuje również na to, że rozwiązanie konfliktu w sposób pokojowy nie jest możliwe. Hamas zgadza się na zawieszenie broni ale stawia warunek trudny do spełnienia - Izrael musi zakończyć okupację Strefy Gazy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika jj

noooo, a w skladzie komisji

noooo, a w skladzie komisji tego sledztwa bedzie miedzy innymi: 
-rabin szlomo "nic mi nie wiadomo",
-mojzesz pejs kowalski,
-icek szloma lejba- bedzie "niezaleznym" wyslannikiem zachodu-tak zeby sledztwo bylo zupelnie obiektywne.
 
zaraz po dokonaniu sledztwa i ogloszeniu wynikow jakoby to israhell mial prawo zrownac z ziemia palestyne-ta ekipa przyjedzie do judopoloni wycienic kolejne polacie ziem do kupienia-od naszych POLSKICH politykow rzecz jasna, ktorzy to w naszym imieniu dzialaja i dla dobra polskiego narodu. 
 
to wszystko nabiera bardzo komicznego wygladu.
 

Portret użytkownika Synteza analityczna.

Najpierw należałoby zadać

Najpierw należałoby zadać ogólniejsze pytanie: czy są dowody na to, że samolot został zestrzelony, bo przecież w każdych tego typu katastrofach powinny pojawiać się różne wersje i wszelkie inne podejrzenia, czy to o przyczyny mechaniczne, czy o np. wybuch bomby w samolocie lecącym na dużej wysokości. Jeśli jednak przyjmiemy – i wskażemy na dowody – zestrzelenia samolotu, to oprócz kwestii technicznych zestrzelenia (samolot wszak leciał na wysokości 10 km), należy zadać podstawowe pytanie: kto miałby na tym incydencie skorzystać politycznie? W tym przypadku, na pewno nie Rosja, natomiasat dwie pozostałe siły, tj. prorosyjscy separatyści i władze Ukrainy, mogłyby być zainteresowane taką akcją – każda dla swoich korzyści. Najbardziej zyskałby Kijów, rzucając oskarżenia na Moskwę – co też się stało i co media zachodnie natychmiast podchwyciły – bowiem utworzyłoby to tak potrzebny Ukrainie obraz jako biednej ofiary, której siły zachodnie miałyby teraz pretekst udzielenia militarnej “pomocy” w ramach walki z “terroryzmem”.
Nie należy jednak zapominać, że mogło dojść do pomyłkowego zestrzelenia samolotu, który – np. nie reagując na zapytania – nie usunął się ze strefy działań wojennych, a przecież wiemy że jego lot przebiegał aż 200 mil od trasy uznawanej za bezpieczny międzynarodowy korytarz. W tym przypadku, zarówno Rosja jak i Ukraina mają na swoich kontach przypadki pomyłkowego zestrzelenia samolotów pasażerskich (jakoś dziwnie, zachodnie media – i polskie papugi – chętnie przypominają zestrzelenie koreańskiego samolotu w 1983 roku przez Związek Radziecki, lecz przemilczają fakt, że w 2001 roku zestrzelenia dokonały ukraińskie siły powietrzne – chodzi o Siberia Airlines Flight 1812). Przyjmując wersję pomyłkowego zestrzelenia, należałoby wskazać na jedynego w tym przypadku sprawcę, czyli na ukraińskie siły powietrzne (bądź jednostki przeciwlotnicze), wszak samolot znajdował się nad obszarem ukraińskim, kontrolowanym przez Ukrainę i zestrzelony został, a następnie spadł na tereytorium Ukrainy.
Oczywiście tego typu wydarzenia nie dzieją się w oderwaniu od innych światowych wydarzeń, wszak media zajęte roztrząsaniem “agresji rosyjskiej” nie zajmują się już tak bardzo inną, groźniejszą, bo realną agresją nazistowskich wojsk izraelskich na terytorium Palestyny.
No i jeszcze pozostaje otwarta kwestia jakiegoś możliwego związku tego konkretnego zestrzelonego samolotu z “zaginionym” kilka miesięcy temu, również malezyjskim i takim samym Boeingiem 777. Jak na razie za szybko na konkluzje, choć cisną się pytania. No i na koniec, dlaczego ta Malezja jest tak prześladowana przez los, albo przez tych co te “losy” tworzą? Może jedną z odpowiedzi jest ta decyzja sądu?
Trybunał Zbrodni Wojennych w Malezji: Inwazja na Irak w 2003 roku była zbrodnią; G.W.Bush i Tony Blair uznani winnymi ludobójstwa: www.bibula.com/?p=47566

Portret użytkownika krisstof

na załączonym zdjęciach widać

na załączonym zdjęciach widać w których krajach są przestrzegane prawa człowieka. toż to śmiechu warte - algieria - prawo islamskie, argentyna i brazylia - szwadrony śmierci, korupcja policji, prześladowania polityczne, mordowanie indian, chile - podobnie, chiny - no to jest przecież państwo prawa, kongo - niekiedy z litości mordujący używa broni palnej, kostaryka - narkotyka, wybrzeże kości słoniowej - podobnie jak w kongo plus tortury, kuba - przykład państwa prawa i wolności słowa, drugie chiny, etiopia - nikt nie wie co tam się dzieje bo nikomu nie przychodzi do głowy by tam jechać, indie i indonezja - gwałty, morderstwa, szariat i bollywood, kazachstan - hhahhaahhhahhahhaah, kenia - nic dodać nic ująć, kuwejt - prawdziwa demokracja akurat, malediwy - kolejna ostoja demokracji, meksyk - no to już przesada, maroko, namibia i pakistan - demokracja jak ta lala, peru - kokaina i korupcja, morderstwa, filipiny - następne państwo prawa, rosja - nawet nie wiem co napisać, arabia saudyjska - gdyby nie ropa to nadal by sypiali z kozami, sierra leone - ilu już tam prezydentów zamordowano ? południowa afryka - nie mam słów, zjednoczone emiraty arabskie - państwo które przestrzega praw pracownika szczególnie tego z indii i pakistanu, wenezuela i wietnam - no śmiech na sali. na poszczególnej liście widać które państwa "demokratyczne" i miłujące pokój głosowały przeciw izraelowi. a ja piszę po raz kolejny - niech bandyci z hamasu przestaną chować się za plecami cywili

Portret użytkownika koń który mówi

A w którym z wymienionych

A w którym z wymienionych krajów, oprócz wiadomego, wmawia się ludziom, że są narodem wybranym, a cała reszta to zwierzęta w ludzkiej skórze które mają im służyć?
Jest to czysta nienawiść rasowa i faszyzm.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

No co ty żydku nie

No co ty żydku nie powiesz...? 
To prawda, ale nigdzie nie powstają w wyniku ideologii faszystowskiej jakim jest talmud...i powstawały na tej samej ideologii która doprowadziła do  I i II Wojny Światowej..wywołanej i finansowanej przez twoich braci Syjonu...
 Wojna o władzę i bogactwa zawsze byla inspirowana przez ideologię wywyższającą jednych ludzi nad drugimi...
A to wszystko zostało zapożyczone od waszej kolorem gówna chyba uzasadnionej wyższości nad innymi rasami ludzkimi

Portret użytkownika Zenek :)

Deptak w


Deptak w Hoollywood
 
 
Polskojęzyczny mainstream jest głuchy na wołanie poniżonych i mordowanych w Palestynie, w Strefie Gazy. Tematy zastępcze są jak widać ważniejsze od eksterminacji Gojów w Strefie Gazy. Jednak na świecie, poza Polską oczywiście, trwają liczne protesty przeciwko żydowskiemu ludobójstwu na Palestyńczykach, niekiedy całkiem spontaniczne, które nie mają najmniejszych szans przedostać się do mainstreamu.
 
Żydowska „najmoralniejsza armia świata” nie walczy z równym sobie przeciwnikiem, ale eksterminuje cywilną ludność, tworząc dla swych osadników „przestrzeń życiową”. Porównajcie potencjał bojowy Palestyńczyków z machiną wojenną w rękach Żydów. Policzcie żydowskie czołgi, myśliwce, helikoptery i zapoznajcie się z całą żydowską machiną wojenną, piątą na świecie, w którą inwestuje miliardy dolarów rocznie dobry wujek Sam. A następnie porównajcie to z możliwościami rozbrojonych i trzymanych w getcie Palestyńczyków, którzy nie mają dosłownie ani jednego czołgu, myśliwca czy jakiejkolwiek innej broni, dzięki której mogliby się obronić przed Żydami. Na żydowskie czołgi mają jedynie kamienie.
 
Tylko wówczas można zrozumieć jak ten „konflikt” wygląda. To w rzeczywistości zwykłe ludobójstwo i sadystyczne znęcanie się nad bezbronnymi. To nie walka, ale ludobójcza egzekucja na zwykłych ludziach, jak Ty, drogi czytelniku/czytelniczko, czy ja.
 
(http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wiesci-palestyny-prasa-zagraniczna-2014-07)
 
 
Taka sama eksterminacja podludzi w wykonaniu żydów ma miejsce na terenach Noworosji i jak zapowiedzieli wkrótce także Polski po Kraków bo judeopolonia przeciez czeka opłacona już zdradą Polski i Polaków 1939 roku gdzie naziści nazistów witali bramami, kwiatami i solą. A także listami osób, Polaków do rozwalenia przez nazistowski reżim żyda A Hitlera. Także Katyń Polacy zawdzięczają żydom.
 
 
 

Portret użytkownika koń który mówi

Jedno jest pewne: trzeba się

Jedno jest pewne: trzeba się trzymać z daleka od krajów, które wstrzymały się od głosu. Politycznie poprawne świnie gejropejskie pozbawione własnego zdania lub już w 100% zarządzane przez syjonistów i to był taki pokaz ich siły. Z czerwonym knurem na przodzie. Tam ludzi mordują, a oni nie widzą powodu do interwencji Smile
Naprawdę super. Je*ać tych europejskich kundli.

Portret użytkownika koń który mówi

A gdzie są ci wszyscy co tak

A gdzie są ci wszyscy co tak ochoczo popierają USA i kpią z Rosji? Gdzie ci wszyscy orędownicy unii gejropejskiej? Co taka cisza? A co z równością i tolerancją i prawami człowieka? Może jakiś pedzio raczy zabrać głos w obronie maltretowanych chłopców albo lesba w obronie maltretowanych dziewczynek? Milczycie? Gęby pełne sloganów, a w takim momentach staje się jasne kim jesteście.

Portret użytkownika koń który mówi

Za kogo oni się uważają? Za

Za kogo oni się uważają? Za święte krowy? Jakikolwiek kraj na świecie depczący w ten sposób godność i prawa człowieka byłby natychmiast rozjechany przez "siły pokojowe". Ale o czym tu mówić jak u nich nawet arsenał jądrowy jest poza wszelką kontrolą i dostępem z zewnątrz.
Popieram wypowiedź janiny: czy wyobrażacie sobie ten jazgot medialny syjonistów gdyby to Rosja zaczęła urządzać taką jatkę na ukrainie? Bo ja autentycznie nie umiem ocenić do czego zdolni są ci wszyscy sprzedajni pismacy, którzy podpisali cyrograf z samym szatanem na zakłamywanie rzeczywistości.
Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości, że oni sami porwali tych nastolatków? Co to dla nich? Mało swoich zakatowali podczas drugiej wojny światowej? Być może tamci byli niepokorni, protestowali zbyt głośno przeciwko temu co się dzieje, więc zostali "porwani" i upieczono dwie pieczenie na jednym ogniu. Był to chamski, bezczelny, cyniczny pseudo pretekst do wymordowania (zmasakrowania) tysięcy Palestyńczyków. Co za perfidia.
Zdecydowanie popieram twierdzenie niektórych psychiatrów, że oni mają w genach schizofrenię i dlatego nie są w stanie ocenić prawidłowo tego co robią. Czyli mordując np. bezbronne dziecko - nie odczuwają bólu ani wyrzutów sumienia. Po prostu jak zwykłe czubki. No bo nie da się być człowiekiem normalnym robiąc takie rzeczy.
Spójrzcie na to raz jeszcze:
https://www.youtube.com/watch?v=NqABkw_nnFY
Impreza po zamordowaniu bezbronnych ludzi z użyciem miażdżącej przewagi militarnej. Nawet największy bydlak i cham nie odczuwałby satysfakcji z czegoś takiego. Tak jak rasowy złodziej/morderca nie dotknie staruszki z laską i innych niepełnosprawnych ludzi.

Portret użytkownika Zenek :)

  "Co ma zrobić ludzkość w

 
"Co ma zrobić ludzkość w konfrontacji z „Wrogiem Ludzkości”? Czy to wszystko sprowadza się w końcu do: zabić lub być zabitym?"
 
Kto czerpie wprost orgiastyczną przyjemność ze wzajemnego szczucia innych Narodów na siebie. Szczucia dla ich bogactw naturalnych, dla ich fabryk, dla ich pól uprawnych czy tylko dla sadystycznej przyjemności by patrzeć jak się cudza krew leje po polach.
 
Kto jest Biblijną Bestią o jakiej mówił Chrystus?   ŻYD nie inaczej.
 
I można jeszcze mieć zrozumienie do bezmuzgich cepów jakie w imię nazistowskiej propagandy wciskanej im z ambon bluźnic od małego latają po polach mordując w judaistycznym amoku wszystko co żywe, wszystko co przynależne Bogu. Ale dla prawdziwego wcielonego zła, dla tych zakapturzonych satanistycznych potworów jacy streczą innych do mordów by się później cieszyć pełnymi złota świątynnymi skarbczyckami. Dla tych co udając bezbronnych i niewinnych jak Palpatine co stręczą innych do zabijania zrozumienia być nie może bo i czemu tu można wybaczyć?
 
BESTII WCIELONEJ W CZŁEKOKSZTAŁTNĄ POWŁOKĘ?
 
BESTII JAKA CHCE DOPROWADZIĆ DO WYMORDOWANIA WSZYSTKICH NA PLANECIE W IMIĘ POWALONEJ SATANISTYCZNEJ RELIGII?
 
BESTII WRZESZCZĄCEJ Z KAŻDEGO MOŻLIWEGO ZAKĄTKA TE SWOJE:ZABIJ, ZABIJ, ZABIJ.
 
 
Poczytajcie sobie do czego nawoływali ci którzy swoim sponsorowaniem i wrzaskami "HITLER MUSI UDEZYĆ NA POLSKĘ", HITLER MUSI IŚĆ ZDEPOPULOWAĆ SŁOWIAN" doprowadzili do 2 Wojny Światowej i co zrobili na końcu z tymi jakich użyli wcześniej jako narzędzia do szerzenia swojej religijnej nienawisci, do szerzenia słowa Bestii yahwe, tego ukochanego przez "świętobliwych": ZABIJ.  
 
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wrog-ludzkosci-2014-07 (18+)
 
Dzisiaj te same Bestie też wrzeszczą swoje nachalne: ZABIJ.
 
ZABIJ ROSJANINA BO MA GAZ, BO MA ROPE, BO JEST CHRZEŚCIJANINEM.
 
Pójdziesz wojować ramię w ramię z biblijnymi demonami, ze stadami żydów wymieszanych z katozombii Polaku?
 
Czy też się nawrócisz i wybierzesz stronę Chrystusa Zbawiciela?
 
Czytajcie link bo to samo zrobią na końcu z wami jak już podbijecie dla nich, dla tych biblijnych nazitów Rosje. Już szczują w tle za plecami na Polaków bo nie wypłaciliśmy im ponownie i ponownie branych kwot z sufitów urojinych odszkodowań... bo w 1939 niechcieliśmy ulec ich wrzaskowi ZABIJ.
 
Po co pluć na groby przodków i teraz iść wspólnie wraz z Bestią pod Megiddo mordować by tam jak satanistyczni głupcy wyginąć?
 

Portret użytkownika Pytia

Zbrodnie wojenne... Heh toż

Zbrodnie wojenne... Heh toż to wojna jest jedną wielką zbrodnią przeciwko ludziom ! Te wszystkie wojnolubne hipokryckie pchły żydkosyjońskie wysłała bym na marsa. Ale jeszcze trochę i czas im wynagrodzi te szatańskie bestialstwa, bo czas jest długi, ale sprawiedliwy.

Portret użytkownika ben

I dlatego żydonazistowskie

I dlatego żydonazistowskie stany zjednoczone i inne kraje  popierajace  Izrael  powinne  zostać potepione a  ludzie odpowiedzialni  za holocaust na innych  narodach pozbawieni prawa do życia. To  nie antysemityzm to walka z ścierwem tego świata biedny naród żydowski jaka to farsa jaka to obłuda  a rządy różnych krajów jeszcze popierają  te wynaturzone szatańskie pomioty .Boże  jak mogłeś sie tak pomylić obstawiłeś nie tego konia!
I tak  rodzi się  nienawiść  na swiecie  gdzie żyd postawi swą stope  zawsze dochodzi do konfliktów  to samo mamy na Ukrainie dla pieniedzy sprzedają  własną matke  już  to zrobili amerykanscy  żydzi  poświecili  swoich  w obozach zagłady , na rekę  były obozy by móc  osiagnąć  swe szatańske  cele ...
 

Portret użytkownika Zenek :)

  Gestapowcy yahwe w swoim

 
Gestapowcy yahwe w swoim religijnym żywiole w kolejnym DRANG NACH ... .
 
Ta wygląda żyd bez cierpiętniczej, obłudnej, faryzeuszowskiej maski. Kiedy ją może na chwile odłożyć do kosza. Każdy żyd taki jest i to bez względu na to co ich goebbelganda gada próbująca kłamliwie oddzielać i wybielać tych co szczują do mordów czyli rabinów od tych bezmuzgów co mordują w imię rabinicznych nauk czyli całej reszty zatroskanych istnieniem gojów na ziemi żydów.
 
 
 
 

Portret użytkownika Komik

Zenek, Yahwe to jest imię

Zenek, Yahwe to jest imię Boga katolików i wszyskich chrześcian.
Weż Biblię /drugie wydanie/, tam wszędzie jest imię Yahwe.
W trzecim wydaniu Imię Boga Yahwe, zamieniono na słowo Pan - jak myślisz, dlaczego ?  Jak jesteś inteligenty to się domyśl, z resztą na wstępie, w trzecim wydaniu /Biblia Tysiąclecia/ jest napisane że w tym wydaniu zamieniono słowo Yahwe na słowo Pan.
Katolicy modlą się "święć się imię twoje, przyjdź królestwo twoje" a tutaj jakoś nie bardzo to się zgadza z tym o co się modlą.
Piszesz " gestapowcy Yahwe" bo ktoś ci powiedział że to jest Bóg Żydów - niestety tak nie jest - przykro mi.
Nie powtarzaj nigdy jak papuga to co ktoś ci powiedział, sam to sprawdź.
Pozdrawiam

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Biblia jest kłamstwem.

Biblia jest kłamstwem. Kłamstwem doskonałym, bo w połowie. 
Nic co jest tam napisane nie jest prawdą, lecz prawdą w połowie.
Biblia nie jest pismem Boga.
Historię cywilizacji i Stworzenia którą opisali Summerowie, Ariowie, Egipcjanie, spisali ponownie zydzi tworząc z historii religię dla umocowania swojej władzy.
 Z historii stworzyli religie...Wszystkie religie... dlatego tak bardzo są do siebie podobne w opisach zdarzeń ...
 Bóg w sensie absolutnym nie ingeruje w materialny świat.
W sensie szczególnym ingeruje w niego człowiek posiadając świadomą cząstke Boga - duszę.. niematerialny byt w energii życia..

Portret użytkownika koń który mówi

Powstrzymaj się od tak

Powstrzymaj się od tak radykalnych wypowiedzi. Niektórzy ludzie całe życie spędzili na studiowaniu Biblii i jakoś nie uważają jej za kłamstwo. Takie sformułowania nie świadczą zbyt dobrze o tobie. Niby mądrze piszesz wiele rzeczy, a czasem tak wyskoczysz, że...
I żeby nie było: ja nie studiuję Pisma Św. i nie mam niewiadomo jakiej wiedzy na ten temat. Ale nie odważyłbym się przekreślać całości w taki płaski sposób.
Duży minus, niestety, za tę wypowiedź.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... eeeech Koniku... co

... eeeech Koniku... co tam... Ja wiem swoje i nikt nie musi wierzyć w to co wiem...
 To sprawa indywidualna...
 Ja wiem, bo studiowałem fakty i zlepiłem je w całość i nie mam najmniejszych wątpliwości.
 Z całą pewnością jest to istotnie jedyny, względnie spójny tekst po Potopie w takiej formie...i o treści względnie prawdziwej przefarbowanej wg konkretnych potrzeb.
 Pomijam już ewidentne zmiany i naciagania treści z oryginałów na przestrzeni czasu.
 Geneza biblii jest historią ludów i cywilizacji starszych od semickich o tysiące lat.
 Wszystkie zresztą religie bez względu na region występowania, zostały oparte na kłamstwie, polegającym na tym, że z historii przepoczwarczyła się religia dla władzy tylko i wyłącznie...
Nawet ta religia o miłości, zbrodni i karze...
 To kłamstwa.
 I jednego jestem absolutnie poewien:
Aby odejść z tego świata w byt idealny trzeba zasłużyć na to wyłącznie swoim życiem. Żaden "zbawca", "odkupiciel" czy inny ulepszacz ludzkiej duszy nie ma tu nic do gadania..
 Ale jeśli komuś z tą, wg mnie bzdurną nadzieją jest wygodniej dalej "grzeszyć"... niech sobie wierzy w co chce...
 Ale to jest wyłącznie moje zdanie i moja wiedza. Nikt nie musi się z nią zgadzać i wcale mi na tym nie zależy.
poozdrówko...
 Dodam jeszcze, że wiara i wiedza, ktora posiadam napełnia mnie pewnością, że gdy spełnie swoje zycie godnie, bez żadnego posrednictwa powrócę do umysłu Boga, więc nie mam lęku przed niczym innym, jak przed swymi uczynkami. Ja jestem wolny... Wy nie jesteście pewni i lękacie się przyszłości...

Portret użytkownika koń który mówi

Ale skąd takie podejście, że

Ale skąd takie podejście, że każdy kto czyta Pismo Św. "żyje głupią nadzieją"? Skąd ty możesz wiedzieć co np. ja sądzę o Biblii i jaką wiedzę z niej uzyskałem? Co możesz wiedzieć o moim rozumieniu Boga, moim sensie życia i o tym jak pomogła mi w tym Biblia? Nic.
Równie dobrze twój punkt widzenia można uznać za idiotyczny. Mimo to nie robię tego i szanuję twoje zdanie. Oczekuję jednakże tego samego i mniej arogancji w odniesieniu do Biblii. A także cudzej wiary, przekonań, tradycji, itd. bo nic ci do tego.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jeśli Ciebie dotknąłem-

Jeśli Ciebie dotknąłem- przepraszam. Ja wyrażam tylko swój pogląd na tę sprawę i nie nakłaniam nikogo do zmiany swoich.
Niewatpliwie w każdym dziele można znaleźć pociechę i wskazówkę dla swojego życia, czy to z prawdy, czy półprawdy a nawet z kłamstwa. Dlatego własnie religie maja taką moc.
Tylko co obserwujemy w skali globalnej?
 ...Zaprzeczenie istoty Boga w każdym ujęciu religijnym.. Nie tylko Chrześcijaństwa.
 Też szanuję Twoje zdanie i to co dla mnie jest bzdurne, nie musi być bzdurnym dla kazdego innego. W ten sposób poddaję się ocenie również, niezaleznie jaką ona będzie. Szanuję to, nawet, jeśli się z tym nie zgadzam.
To nie arogancja wobec dzieła, które jest dla Ciebie pociechą, czy wskazówką. To mój pogląd, że nie jest to cała prawda i to próbuję uzasadnić.
 Uznaję bowiem, że dzieło oparte na judaiźmie nie może przedstawiać całą prawdę i jest zmanipulowane.
 Czyż Noe nie był Gilgameszem, który żył na długo przed Noem?
 Jak wiesz, jestem ortodoksyjnym kreacjonistą, tylko, że innaczej pojmujący boski byt, niż podają to religie świata. Wyznajemy to samo: "Wierzę w jedynego Boga i duszę niesmiertelną", Tylko dla mnie źródła to opisujące nie wydają się prawdziwe a przez to irytujące.
 Powinieneś zauważyć, że moje posty nigdy nie wyśmiewają, czy poniżają wypowiedzi dotyczące cudzej wiary, w których odwołują sie do Boga. Najwyżej wyrażam swoje opinie o źródlach tej wiary a nie o istocie.
- Pozdrawiam

Portret użytkownika Medium

Przyznasz jednakże, że Biblia

Przyznasz jednakże, że Biblia zawiera dzieje narodu hebrajskiego, a nie jakichkolwiek innych i że biblijne widzenie świata jest optyką hebrajską a nie słowiańską, prawda?
Przecież to najprostsze dziecięce pytanie... No chyba, że rodzina wywodzi się z tradycji hebrajskiej.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Biblia to bajka hebrajczyków

Biblia to bajka hebrajczyków napisana przez nich, na podstawie tłumaczeń starszyczych tekstów summeryjskich, egipskich i weddyjskich. 
Opisuje dzieje hebrajczyków jako własne, z tym, że hebrajczycy przed potopem byli na stopniu rozwoju kanibalizmu, podczas, gdy potężne cywilizacje przelewały się nad ich puszczami i pustyniami...
Po Potopie przetrwali i 1000 lat po nim byli na etapie barbarzyńców najeżdżających rozwinięte cywilizacje i wchłaniające ich historię i kulturę...
Niektórzy z nich sprytnie wpadli na pomysł, żeby z historii utworzyć religię...
 i tak się stało...
 Ale to jest tylko moje prywatne zdanie i nikt nie musi się z nim zgodzić...

Portret użytkownika Pulsar

@Angelus Maximus Rex Na temat

@Angelus Maximus Rex
Na temat Biblii się nie wypowiadaj.
Wybitnym biblistą nie jesteś i nigdy nie będziesz, bo nigdy nie zadałeś sobie trudu poznania tej ksiegi. Bazujesz na internetowych opiniach innych ludzi, którzy tak jak Ty mają wypaczoną opinię na jej temat.
Gdybyś znał biblijny sens przekazu, wiedziłbyś dlaczego obecnie Bóg - "...nie ingeruje w materialny świat."

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Biblie znam bardzo dokładnie,

Biblie znam bardzo dokładnie, bo przestudiowałem jeą również precyzyjnie.
Znam też wystarczająco dokładnie eposy Summerów, Wedy i Egipskie. podwaliny Biblii powstały  1000 lat po Potopie i były to tłumaczenia summeryjskich, aryjskich i egipskich tekstów.
 ... przykro mi... ale nie czytam internetowych bzdur...
 Biblijny sens przekazu to kara...
 Bóg nie karze... nie nagradza... bo nie jest istotą, lecz bytem
To co Biblia okresla Bogiem to zmanipulowana informacja o "bogach".. Administratorach Wszechświata stworzonych przez boski umysł.
Nie stworzył nas "Bóg", lecz część jego Aniołów na jego życzenie..
To opisali Summerowie..
 To opisali Egipcjanie
 i to opisali Aryjczycy
"Stwórzmy człowieka na obraz i podobieństwo swoje".. Tak dosłownie pisze Biblia..
 Oczywiście zakłamno w niej interpretację tej liczby mnogiej jako "trójca"...
 Nie ma i nie było żadnej trójcy...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem