Irańskie siły zbrojne postawione w stan gotowości

Kategorie: 

Według izraelskich mediów Iran dokonuje realokacji swoich rakiet do tajnych ośrodków. Według dyplomatów stacjonujących na terenie Iranu ludność cywilna wykupuje zaopatrzenie w sklepach oczekując nieuchronnego ataku na ich kraj.

 

Izraelczycy piszą wręcz o rosnącej panice ogarniającej Iran. Jest to już retoryka typowa dla okresu poprzedzającego interwencje wojskową. Główno dowodzący irańską elitarną formacją, Gwardią Rewolucyjną, polecił swoim siłom podniesienie stopnia gotowości w związku z możliwą wojną mającą na celu zniszczenie instalacji nuklearnych.

 

Brytyjska gazeta The Telegraph zacytowała anonimowe źródła związane z wywiadem, według których Iran dokonuje właśnie realokacji rakiet balistycznych, amunicji i oddziałów wojskowych. To ma zapewnić szybki kontratak na wypadek gdyby Izrael lub USA ośmieliły się zaatakować.

 

Według raportu, dowódca Gwardii Rewolucyjnej Mohammed Ali Dżafari nakazał skierowanie siły, aby rozmieścić irańskie rakiety dalekiego zasięgu w tajnych obiektach w całym kraju. Tymczasem siły powietrzne kraju podobno założyły "jednostki szybkiego reagowania", które byłyby odpowiedzią na ewentualne ataki lotnicze.

 

Jeden z informatorów pochodzący z zachodnich służb wywiadowczych stwierdził, że "jest głębokie zaniepokojenie w kierownictwie wyższego szczebla irańskiego reżimu, iż będą oni celem ataku z zaskoczenia wykonanego przez Izrael lub USA.

 

 

Źródło: http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4157486,00.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika escobar

Zderzenia lub konflikty

Zderzenia lub konflikty pomiędzy światami zachodnimi i arabskimi trwały zawsze. Każdy ze światów jest "zamknięty w sobie". Propagowanie przez te dwa światy koncepcji konfliktu i wizji, w której ludzie żyjący w odmiennych kręgach kulturowych nigdy nie będą w stanie stworzyć tolerancyjnego świata. Każda ideologia władzy ma swą wulgarną wersję przeznaczoną do praktycznego wykorzystania, a każdy z przywódców (baz względu na ustrój polityczny, religię, itd.) chce odegrać ważną rolę we współczesnym świecie. Każdy przedstawia swego wroga jako pozbawionego racji i co najmniej moralnie podejrzanego. Za wrogów ogłasza się zarówno poszczególnych ludzi, organizacje społeczne, stosunki społeczne, przedmioty i zjawiska przyrody, jak i wytwory ludzkiej fantazji. Wybór zależy od teoretyczno-programowych założeń danej siły politycznej, warunków historycznych, tradycji i doraźnych potrzeb politycznych. Władający tym światem chcą być autorytetami w sprawach moralności i wiary, niestety większość z ludzi to kupuje w ciemno. A przecież moralność i wiara mają być aktami rozumnymi, a nie prawdami przyjętymi ślepo, bez uzasadnienia. Ale niestety tak się dzieje i powadzi to do konfliktów, agresji , ludobójstwa pod przykrywką „innej lepszej moralności i wiary”. Wolność człowieka jest wprawdzie stopniowalna, jednakże poniżej pewnego progu przestaje być wolnością, stając się zniewoleniem. Niestety najważniejsze prawa człowieka i jego podstawowe wolności w sferze życia prywatnego w tym duchowego, są mu zabierane albo wręcz niszczone . Wszystko nabiera w pewnym momencie na sile i tworzy "Wielką Mieszankę Wybuchową" … która niestety kiedyś wybuchnie. 

Portret użytkownika escobar

W Iranie są na wiosne wybory

W Iranie są na wiosne wybory no coś ten facet musi robić tzn Mahmud Ahmadineżad (były oficer służb wywiadowczych) czyli napędza cała swoją politykę na zagrożenie zewnętrzne, tworzy wokół siebie lobby wojskowe, bo bez niego w takim kraju jak Iran nie miałby szans na utrzymanie się nawet sekundy. Tam gdzie nie wiadomo o co chodzi chodzi po prostu o władzę i wielkie pieniądze. Kraje arabskie to kraje rządów silnej ręki, kto choć trochę tam był i coś widział i rozmawiał z ludźmi (którzy nie bali się rozmawiać) to wie, że tak jest. To że USA z Izraelem chce zaatakować (i zrobi to wcześniej czy później) to też gra służb specjalnych o strefy wpływów w tym rejonie świata. Żeby była jasność jedni i durdzy są chorzy na władzę, wszyscy są chorzy na władzę i pieniądze jeśli chodzi o rządzących teraz na świecie. Światem rządzi pieniądz i interes ekonomiczny. Religia to tylko przykrywka i najłatwiejszy fundament do budowania na nim "zaufania społecznego". Religia w tym przypadku powoduje, że tworzą się fanatycy wśród prostych ludzi. Czy normalnym jest aby wsiąść do autobusu naszpikowanym ładunkami wybuchowymi i wysadzić się w powietrze? skoro to takie normalne to czemu nie potrafimy tego zrobić my sami? jesli coś nie jest po naszej myśli? zbyt słabi jesteśmy? Nie, na szczęście w świecie zachodnim tak nie jest. Świat jest niestety podzielony i jeszcze długo będzie. Dokąd zmierza ten świat? na to nie ma odpowiedzi? Ciekawe dlaczego nikt nie pojedzie z polityków do Iranu i nie poprze tam opozycji? bo jej tam praktycznie nie ma bo jest zdławiona i stłamszona, ludzie umierają w wzięzieniach za swoje inne przekonania.

Portret użytkownika Fabisio

WITAM! Jeśli zechcesz

WITAM! Jeśli zechcesz przeczytać ten post to przeczytaj go do końca.Jeśli jest pisana wojna to i tak będzie - lepiej żeby do niej nie doszło!Odwołam się do problemu religijnego-to jest drastyczny temat ze względu na to że do póki prawo życia na Ziemi istnieć będzie narzucane i kierowane różnymi sposobami tylko przez człowieka to nie będzie porozumienia - NIGDY!!!DLACZEGO??? ZABRAKŁO WAM WSPOMIEĆ O JEDNYM Z NAJWAŻNIEJSZYCH CO NAM DANO WSZYSTKIM A MIANOWICIE ,,,,WOLNOŚĆ WYBORU""Masz prawo decydować o swoim życiu, którą drogą pójdziesz i co będziesz robić! Podajcie Mi Jedną nazwę wyznania religijnego kóre nie popełnia błędu, złego czyli grzechu??? NIE MA TAKIEJ BO WSZYSCY W JAKIMŚ STOPNIU MNIEJSZYM CZY WIĘKSZYM PODPORZĄDKOWANI JESTEŚMY PRAWU ZIEMSKIEMU, LUDZI KTÓRZY NIGDY, PRZENIGDY NIE BĘDĄ DOSKONALI!!!Jeden jeszcze bardzo ważny wątek a bardziej pytanie do każdego z was (łącznie ze mną bo sobie nie potrafie odpowiedzieć na to pytanie w 100%) a mianowicie co byście zrobili gdybyście zostali urodzeni i wychowani w innej wierze??? Byście krytykowli inne wyznania odmienne czyli te w której obecnie jesteście??? Raczej to byłoby conajmniej logiczne! Kwestia osobowo-prywatna do rozważania to nie przynależność do związku religijnego tylko postawą powinna być sama wiara w prawdę-czyli żyć doskonale według skazówek nam danych.Powiedzmy Chrześcijaństwo, mamy kościół i księdza który go premniuje, reprezentuje, jeśli on (A ZAZNACZE ŻE NIE RÓŻNI SIĘ NICZYM NAD WYRAZ SZCZEGÓLNYM OD INNEGO CZŁOWIEKA) popełnia błędy, zabije, zgwałci czy dopóści się innych złych rzeczy, to czy mam zaprzestać swojej wiary bo ksiądz dał dupy albo inny wyższym rangom??? Wiara jest w człowieka czy w BOGA??? Na kim mamy się wzorować! Dokładnie jest to samo w innych wyznaniach wiary! Kilku popełni zamachów samobójczych zabijając innych! Pytanie czy reszte ludzi za nich ma odpowiadać i skreślić ich na potępienie itd???JEDYNĄ PRAWDĄ I DROGĄ (WZOROWE POSTĘPOWANIE) JEST JEZUS CHRYSTUS - TO JEST FAKT A KTÓRĄ DROGĄ PÓJDZIEMY NALEŻY DO NAS I OCZYWIŚCIE TO NIKOMU NIC DO TEGO BO MASZ PRAWO NADANE Z GÓRY I NIKT NIE POWINIEN TEGO NA SIŁĘ I POPRZEZ INNE INTERWENCJE NARZUCAĆ KOMUŚ POPRZEZ SWOJE RACJĘ SWOJEGO ZDANIA I NARUSZAĆ BOSKIEGO PRAWA WOLNOŚCI WYBORU Pozdrawiam:-)          

Portret użytkownika Danuta Ignatiuk

  Powroty komety DANIELA na

 Powroty komety DANIELA na Ziemię co 8740 lat: 2 i pół miliarda lat temu-przyniosła pierwsze zarodki życia. 50.533r.przed naszą erą-przynosiła ewolucję życia na naszej planecie. 41.793 r.przed naszą erą 33.053 r.przed naszą erą 24.313r. przed naszą erą 15.573 r. przed naszą erą-przyniosła pojawienie się pierwszego człowieka rozumnego. 6833.r przed naszą erą-przyniosła cofanie się lądolodu z terytorium Europy na północ,wypiętrzanie się gór Skandynawii,powstanie pierwszego morza yodlowego oraz powstanie pierwszego słodkowodnego Morza Bałtyckiego w Europie.Wtedy właśnie ociepliła się temperatura i zaczęły topnieć masy lodowców. Przyniosła też białą rasę ludzi,bo w tym czasie żyła i kwitła cywilizacja Indian Majów na terenie Ameryki Południowej-a to była rasa ludzi czerwonoskórych. W 1907r.naszej ery-przyniosła wrzenie rewolucyjne w Europie,ogromne przeobrażenia w życiu ludzi na Ziemi,postęp naukowo-techniczny-dokonały się wielkie odkrycia w różnych dziedzinach życia. Kometa Daniela powróci w 10.647 r i przyniesie odwrotność tego,czego dokonała 8740 r przed naszą erą-a więc przyniesie nową epokę zlodowacenia w dziejach Ziemi. Takich epok zlodowacenia było już 6,kiedy na nasze tereny nasuwał się lądolód.Ta kolejna będzie siódmą epoką lodowcową!Nikt nie wiedział do tej pory,co je powodowało. A ja odkryłam,że dokonała tego kometa DANIELA!Bo ona te wszystkie cykle w ewolucji firmowała swoimi kolejnymi wejściami w atmosferę Ziemi. Danuta Ignatiuk- odkrycie i wyliczenie cykli komety własne 5 III 2010 

Portret użytkownika mohican

dyskusja na temat religii nie

dyskusja na temat religii nie ma sensu ,ale jeżeli o tym mowimy to akurat islam jest wykorzystywany przez cwanych imamów itp.  do takich ciekawych rzeczy jak zamachy samobójcze ,karania kobiet ,a właściwie pozbawienia ich wszelkich praw .........takie narody ..państwa budujące swoje prawa na księgach,tu akurat "koran" spisanych lub bardziej napisanych przez ludzi którym to jak najbardziej pasowało do osiągnięcia swoich celów jak ktoś taki może posiadac broń która jest zagrożeniem dla calej ludzkości ? Pisanie o izraelczykach których trzeba wytępic ?jak może mówicto chrześcijanin przecież 10 przykazan pochodzi od Boga czyli tego ktory ustanowił Zydów narodem wybranym ,a jedno z nich brzmi Nie zabijaj! A ta cala wolnośc jest dziełem własnie USA

Portret użytkownika HEH

Całe 10 przykazań pochodzi od

Całe 10 przykazań pochodzi od Mojżesza, a transkrypcja  przykazania "nie zabijaj" w języku polskim jest błędna - bardziej pasuje "nie morduj", okazuje się że zabić trzeba czasem - choćby w obronie własnej lub rodziny... Dodam że w biblii nikt nie zabraniał mieć niewolników, a życie niewolnika było i jest bez znaczenia. Rasa panów i podstawy faszyzmu mają bardzo długą tradycje...i przyzwolenie boga Izraela Sad Poraża mnie za to realizacja ponadnarodowych zapisów Protokołów Mędrców Syjonu...
 
Co do "narodu wybranego" to jest już poważne madużycie i manipulacja z 20 wieczną tradycją której głównym medium jest kościół katolicki z bankiem watykańskim, działającym na lichwiarkich, wirtualnych zasadach niewoląc biednych i maluczkich, i piorąc im beret itd Dziś Watykan jako orędownik pokoju i miłości milczy, a za jego dominacji świat się spsił w wyjątkowo szybkim tępie. Polecałbym rozwiązanie i tej instytucji - wszak powiedziane jest " po owocach go poznacie..."
 
Nie zauważyłem też by wywodzące się z jednego pnia, 3 największe systemy religijne naszego północnego świata: żydzizm, katolicyzm czy islam respektowały i realizowały zapis o głównym przesłaniu: Bóg jest miłością więc kochaj bliźniego, jam jest Bóg, itd Więc religie traktuje jak kult drużyn futbolowych z całym ich fanatyzmem i zaślepieniem, wbrew pięknym ideom sportu i kultu ciała.
Czy Bóg jakkolwiek go nie nazywając (wIELKI dUCH, aLLAH, Jahwe, ..) wymaga od nas przynależności do wyznania ??? Wszak czy to my decydujemy o rodzinie i lokalizacji na świecie, w którym przychodzimy na świat? Szacunek więc należy się wszystkim, czy tak? Bądźmy do cholery po pierwsze i najważniejsze LUDŹMI!!!
 
Tylko dziś jeśli jeszcze wielu tego nie zauważa koalicja NATO, USrael czy ONZ zachowuje się jak III Rzesza w latach 30tych, uzurpując sobie prawo do stanowienia o wolności i prawach do ziemi, narodów, itd. Przypominam ze zanim wybuchła 2 wielka wojna nastąpiła aneksja Austrii, Czechosłowacji, Polski i dopiero konflikt rozlał się szerzej na zachodzie Europy, północnej Afryce itd. Żeby zatrzymać tą patologie NWO ktoś musi mieć odwagę wypalić żelazem cuchnący wrzód...Zniszczyć jądro zarazy.
Moje słowa o zniszczeniu źródła są pobożnym życzeniem dla ostatniego Mohikanina jakim jest Ahmedinedżad -z odwagą głoszący niewygodne prawdy na forum ONZ (w tym roku).
Dla przykładu Kaddafi został upokorzony przez Syjon na oczach całego świata, "cywilizowanego"- bo nie miał dolara długu, realizował utopijne projekty DLA LUDU LIBII, jak man made river choćby...LIBIA była totalnie niezależna od Banku Światowego, MFW, ONZ itd. Nikt nic nie zrobił, nie było słów na swoją obronę przed międzynarodowym sądem- totalitaryzm i arogancja w najprostszej postaci!
 
Nie lituje się dziś nad losem Żydów (manipulujących dziś firmą Holocaust i rolą Polaków) , tak jak nie lituje się już nad losem obitych jak psy i skomlących Polaków. Nad Polską - krwawiącym sercem Europy nie lituje się nikt, a zaraza i robactwo toczy naszą ojczyzne od lat, wieków? od środka... trzeba być twardym a nie miękkim!!!
Szanujmy więc własny naród, bądźmy dobrym i roztropnym GOSPODARZEM u siebie i szanujmy swoich najbliższych sąsiadów. Pamiętajmy o tym w ten przedświąteczny czas. A co ma być to będzie - kochajmy się! Smile
 
Sorki, troche się rozpisałem...
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem